Valmieras Ziņas

“Nordea” komentārs par patēriņa cenām oktobrī: Neveselīgi dzīvot kļūst arvien dārgāk

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2014.gada oktobrī, salīdzinot ar 2013.gada oktobri, palielinājies par 0,7%. Precēm cenas samazinājās par 0,2%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,9%. Pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir palielinājies par 0,5%

“Nordea” ekonomikas eksperts Gints Belēvičs:

“Oktobra patēriņa cenu indeksa dati nedaudz stabilizējuši inflācijas salīdzinoši straujo kāpumu, kas novērots augustā un it sevišķi septembrī, kad gada inflācija sasniedza 1,0%.

Kopumā eirozonā inflācijas rādītājs oktobrī bija 0.4% un lielāko daļu cenu līmeņa kāpuma nodrošinājuši pakalpojumi, kā arī alkohols un tabakas izstrādājumi.

Latvijā visvairāk cenu kāpumu gada griezumā ietekmējušas tabakas izstrādājumu cenas, kas pieaugušas par 8,6%, un alkoholiskie dzērieni, tiem kāpums par 1,3%.

Iedzīvotājiem, kuru patēriņa grozā nav šo veselībai kaitīgo produktu, vidējais cenu pieaugums pēdējā gada laikā varētu būt apmēram 0,4%.

Dārgāk kļuvis arī uzturēt mājokli – cenas kāpušas par 1,5%,

kur savu lomu noteikti spēlējis ūdensapgādes tarifu pieaugums gada vidū. Līdz ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām no nākamā gada sākumā, sagaidāms, ka mājokļa uzturēšanas pozīcija varētu būt viens no galvenajiem inflācijas virzītājspēkiem 2015.gadā.

Gada griezumā lētāka kļuvusi pārtika, kur lielu lomu spēlē piena produktu cenu samazināšanās Krievijas embargo ietekmē. Arī degvielas cenas turpina būt zemas,

-2,2% pret pagājušā gada oktobri, sasniedzot pēdējo četru gadu zemāko līmeni.”

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri