Valmieras Ziņas

Nokļūšanai no Somu ielas Smiltenes virzienā drošības apsvērumu dēļ jāizmanto ceļa pārvads (5)

2019.gada decembrī ekspluatācijā tika pieņemta Valmieras Rietumu industriālā maģistrāle. Gan smagais, gan vieglais transports to kā alternatīvu Rīgas ielai var izmantot iekļūšanai un izkļūšanai no Valmieras. Taču gan Valmieras pilsētas pašvaldība, gan maģistrāles projektētāji joprojām saņem autovadītāju jautājumus par satiksmes noteikumiem atbilstošu izbraukšanu no Somu ielas uz pilsētas apvedceļa Smiltenes virzienā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Automašīnām uz pilsētas apvedceļa atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Lai nodrošinātu lielāko iespējamo satiksmes drošību, jau astoņdesmitajos gados tika izbūvēts apvedceļa pārvads pār Rīgas ielu ar uzbrauktuvēm un nobrauktuvēm, kas nodrošina plūsmu nekrustošanos. Ņemot vērā, ka šis satiksmes pārvads atrodas blakus Somu ielas pieslēgumam apvedceļam un satiksmes drošības dēļ, izbraucot no Valmieras pa Somu ielu, nav atļauts kreisais manevrs Smiltenes virzienā. Lai turpinātu ceļu Smiltenes virzienā, automašīnu vadītājiem:

 • Somu ielas krustojumā ar autoceļu P18 (pilsētas apvedceļu) ir jāveic pagrieziens pa labi virzienā uz Valku;
 • jāšķērso Rīgas iela pa autoceļa A3 pārvadu;
 • izmantojot “āboliņlapas” nobrauktuvi, brauc lejā virzienā uz Rīgu;
 • brauc zem pārvada un uzreiz griež pa labi, izmantojot “āboliņlapas” uzbrauktuvi nokļūstot uz autoceļa P18 Smiltenes virzienā.

Šāda manevra izbraukšana prasa divas minūtes laika, nodrošinot lielāko iespējamo satiksmes drošību un novēršot smagu satiksmes negadījumu risku šajā krustojumā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Andris - 25.02.2020 Atbildēt

  Lol droshi buutu tikai tad kad butu ieskrejiena josla pēc shii brauc zem pārvada un uzreiz griež pa labi, izmantojot “āboliņlapas” uzbrauktuvi nokļūstot uz autoceļa P18 Smiltenes virzienā. Sheit nav ieskrejiena joslas ta ka tikpat droshi ir griezt pa kreisi no somu ielas

   Jānis - 25.02.2020 Atbildēt

   Piekrītu Andrim, plus vēl tas, ka drošības barjera traucē redzēt, kas brauc no kreisās pusēs (Valkas).
   Kadēļ nav atļauts taisīt kreiso pagriezienu no Eduarda Lācera ielas, izbraucot no Promo?Tur taču nav ātrums 90 km/h. Autovadītājiem jāveic vēl garāks ceļš, lai tiktu uz Smilteni.

   Elmārs - 26.02.2020 Atbildēt

   Arī piekritu Andrim, pašam ir bijis gadījums ka braucot pa P18 Smiltenes virzienā, kāds vienkārši izlido no viadukta ārā tā, ka jādod pa bremzēm. Kur loģika?

  Gunta - 25.02.2020 Atbildēt

  Neesmu valmieriete,bet uz slimnīcu ir nācies braukt.Bet šādi jau braucam kādu gadu,jeb es ko neizprotu?

   Kika - 25.02.2020 Atbildēt

   Jūs visu izprotat, bet ir tādi, kas piever acis uz rīkojuma ceļa zīmēm un lai izbrauktu šo “līkumiņu” taisa uzreiz kreiso pagriezienu uz Smiltenes pusi. Un ir arī tādi gudrie, kas no apvedceļa taisa kreiso pagriezienu uz Somu ielu…

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri