Valmieras Ziņas

Nokļūšanai no Somu ielas Smiltenes virzienā drošības apsvērumu dēļ jāizmanto ceļa pārvads (5)

2019.gada decembrī ekspluatācijā tika pieņemta Valmieras Rietumu industriālā maģistrāle. Gan smagais, gan vieglais transports to kā alternatīvu Rīgas ielai var izmantot iekļūšanai un izkļūšanai no Valmieras. Taču gan Valmieras pilsētas pašvaldība, gan maģistrāles projektētāji joprojām saņem autovadītāju jautājumus par satiksmes noteikumiem atbilstošu izbraukšanu no Somu ielas uz pilsētas apvedceļa Smiltenes virzienā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Automašīnām uz pilsētas apvedceļa atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Lai nodrošinātu lielāko iespējamo satiksmes drošību, jau astoņdesmitajos gados tika izbūvēts apvedceļa pārvads pār Rīgas ielu ar uzbrauktuvēm un nobrauktuvēm, kas nodrošina plūsmu nekrustošanos. Ņemot vērā, ka šis satiksmes pārvads atrodas blakus Somu ielas pieslēgumam apvedceļam un satiksmes drošības dēļ, izbraucot no Valmieras pa Somu ielu, nav atļauts kreisais manevrs Smiltenes virzienā. Lai turpinātu ceļu Smiltenes virzienā, automašīnu vadītājiem:

 • Somu ielas krustojumā ar autoceļu P18 (pilsētas apvedceļu) ir jāveic pagrieziens pa labi virzienā uz Valku;
 • jāšķērso Rīgas iela pa autoceļa A3 pārvadu;
 • izmantojot “āboliņlapas” nobrauktuvi, brauc lejā virzienā uz Rīgu;
 • brauc zem pārvada un uzreiz griež pa labi, izmantojot “āboliņlapas” uzbrauktuvi nokļūstot uz autoceļa P18 Smiltenes virzienā.

Šāda manevra izbraukšana prasa divas minūtes laika, nodrošinot lielāko iespējamo satiksmes drošību un novēršot smagu satiksmes negadījumu risku šajā krustojumā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Andris - 25.02.2020 Atbildēt

  Lol droshi buutu tikai tad kad butu ieskrejiena josla pēc shii brauc zem pārvada un uzreiz griež pa labi, izmantojot “āboliņlapas” uzbrauktuvi nokļūstot uz autoceļa P18 Smiltenes virzienā. Sheit nav ieskrejiena joslas ta ka tikpat droshi ir griezt pa kreisi no somu ielas

   Jānis - 25.02.2020 Atbildēt

   Piekrītu Andrim, plus vēl tas, ka drošības barjera traucē redzēt, kas brauc no kreisās pusēs (Valkas).
   Kadēļ nav atļauts taisīt kreiso pagriezienu no Eduarda Lācera ielas, izbraucot no Promo?Tur taču nav ātrums 90 km/h. Autovadītājiem jāveic vēl garāks ceļš, lai tiktu uz Smilteni.

   Elmārs - 26.02.2020 Atbildēt

   Arī piekritu Andrim, pašam ir bijis gadījums ka braucot pa P18 Smiltenes virzienā, kāds vienkārši izlido no viadukta ārā tā, ka jādod pa bremzēm. Kur loģika?

  Gunta - 25.02.2020 Atbildēt

  Neesmu valmieriete,bet uz slimnīcu ir nācies braukt.Bet šādi jau braucam kādu gadu,jeb es ko neizprotu?

   Kika - 25.02.2020 Atbildēt

   Jūs visu izprotat, bet ir tādi, kas piever acis uz rīkojuma ceļa zīmēm un lai izbrauktu šo “līkumiņu” taisa uzreiz kreiso pagriezienu uz Smiltenes pusi. Un ir arī tādi gudrie, kas no apvedceļa taisa kreiso pagriezienu uz Somu ielu…

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri