Valmieras Ziņas

Nodod ekspluatācijā Slimnīcas Marijas mājas pārbūvēto ēku

Lasīšanas laiks: 3 min

Pagājušā gada rudenī VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) uzsāka vērienīgus pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbus Slimnīcas kompleksa ēkā, kura 116 gadus atpakaļ Slimnīcas dibināšanās gadā tika nosaukta pirmās pacientes Marijas vārdā. Marijas mājas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi tika īstenoti ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” Sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Seile.

“Neskatoties uz visām krīzēm un krīzītēm, būsim šo projektu veiksmīgi pabeiguši. Rezultāts – gaišas, mūsdienīgas, energoefektīvas telpas ambulatoro pakalpojumu nodrošināšanai vienuviet. Ieguvēji būs gan darbinieki, gan pacienti, kuri apmeklēs Ambulatoro nodaļu, Dienas stacionāru un Rehabilitācijas nodaļu. Sapņi piepildās, ja dara. Mums izdodas!”, norāda Slimnīcas vadītāja  M.Ancveriņa.

“Projekta mērķis ir paaugstināt energoefektivitāti un uzlabot energovadību. Ēkā tika nosiltināts bēniņu pārsegums, cokols, ārsiena un nomainīti PVC logi, ārdurvis. Pilnībā tika pārbūvēta apkures sistēma un izveidota energoefektīva ventilācijas sistēma. Veiktie energoefektivitātes pasākumi palielinās komforta līmeni Marijas mājas telpās. Darbinieki ir ieguvuši komfortablāku un pozitīvāku darba vidi, bet apmeklētājiem būs patīkamāk izmantot slimnīcā piedāvātos pakalpojumus.”, norāda saimnieciskās struktūrvienības vadītājs E.Grīslis.

“Veselības aprūpes sektora infrastruktūras energoefektivitātes uzlabošana ir būtisks ieguldījums valsts ēku kopējā energoefektivitātes rādītāju izpildē, kas vienlaikus mazina veselības aprūpes sektora radīto ietekmi uz vides un klimata izmaiņām. Marijas mājas ēkas fasādes, cokola un apkures sistēmas energoefektivitātes paaugstināšanas īstenotie darbi norisinājās vienlaikus ar ēkas iekštelpu pārbūvi un kopumā projekta noslēgumā var secināt, ka šī ēka pēc 116 gadus ilgas kalpošanas bija pelnījusi ārējo konstrukciju un iekšējo konstrukciju pilnīgu atjaunošanu, lai turpinātu kalpot nākošos 116 gadus.”, norāda projektu vadītāja I.Rāviete.

Valmieras novada būvvalde atzinīgi novērtēja paveikto darbu kvalitāti un vizuālo izpildījumu, kas iederas kopējā ēku arhitektoniskā ansamblī. Ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumos īstenotos būvdarbus ekspluatācijā pieņēma Valmieras būvvalde, 31.jūlijā. Būvdarbus veica SIA “SANART”, būvdarbu laikā būvuzraudzību nodrošināja SIA “Marčuks”, savukārt autoruzraudzību energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbiem un iekštelpu pārbūvei īstenoja SIA “Arhitektu studija 4”.

Liels paldies SIA “SANART”, SIA “Arhitektu studija 4” un SIA “Marčuks” par produktīvo un veiksmīgo sadarbību.

Ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi Slimnīcā norisinās kopš 2021.gada, kad tika noslēgts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fondu projekta īstenošanu, atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.13 1.pielikumam.

Aprēķināts, ka pēc veiktajiem energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums ēkā būs 18,07 MWh/gadā, kā arī aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā sasniegs 47,604 CO2 ekvivalenta tonnas gadā. Plānots, ka kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir EUR 409 331.47 (t.sk. ERAF finansējums (85%) EUR 347 931,55 un valsts budžeta finansējums(15%) EUR 61 399,92.

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” stacionāra 6. nodaļas ēkā” numurs: 4.2.1.2/20/I/006

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri