Valmieras Ziņas

No Vidzemes slimnīcas izrakstīti pirmie no Covid-19 atveseļojušies pacienti

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien no Vidzemes slimnīcas izrakstīti pirmie trīs pacienti, kuri bija inficējušies ar jauno koronavīrusu.

Stāsta ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa: ”Jau iepriekš informējām, ka, preventīvi veicot skrīningu Terapijas nodaļas pacientiem un personālam, pieciem pacientiem, kuri bija stacionēti savu hronisko saslimšanu dēļ, atklājās pozitīvas Covid-19 analīzes. Šodien, pēc diviem negatīviem Covid-19 testiem, pacientus izrakstījām mājās. Lai gan viņiem ambulatori būs jāturpina rūpēties par savu veselību ģimenes ārsta uzraudzībā, ārstējot dzīves laikā iegūtās hroniskās slimības, no koronovīrusa pacienti ir veiksmīgi atbrīvojušies.

Darbs slimnīcas stacionāra nodaļās nevienos laikos nav bijis viegls ne ārstiem, ne māsām, ne māsu palīgiem. Tagad, ārkārtas situācijas apstākļos, papildus nācis Covid-19 inficēšanās risks. Ir pieaugusi psiholoģiskā spriedze: kuram gan nav bail par savu veselību un dzīvību?

Aprūpējot, veicot jebkuru manipulāciju pacientam ar pozitīvu Covid-19 testu, personālam jāievēro virkne individuālās aizsardzības pasākumu – jālieto speciālais apģērbs, sejas aizsargmaskas, cimdi. Tas viss jāuzvelk un jānovelk pareizā secībā. Darbs šādā specifiskā ietērpā kļuvis fiziski vēl grūtāks”.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju, inficēšanās riska mazināšanai slimnīcā ieviesta virkne aizsardzības pasākumu: katram pacientam, kuru stacionē slimnīcā, tiek veikts Covid-19 tests, visiem tiek izsniegtas sejas aizsargmaskas, nav atļauts apmeklēt pacientus nodaļās, savukārt koplietošanas telpās, speciālistu un procedūru kabinetos pieejami roku dezinfekcijas šķīdumi, pacientiem palātās nodrošināta 2 m distance, iespēju robežās atdalot pacienta gultas citu no citas ar aizslietni.

“Redzot, kas notiek nodaļās”, uzsver I. Ozoliņa, “kā strādā slimnīcas personāls, gribu atgādināt, ka mūsu sabiedrības kopīgā veselība šobrīd kā vēl nekad ir atkarīga arī no katra iedzīvotāja apzinības un atbildības līmeņa: vai klausām speciālistu ieteikumus par nepulcēšanos, par roku mazgāšanu, vai, stājoties slimnīcā, izstāstām par iespējamu tikšanos ar Covid-19 inficēto vai personu, kura atrodas karantīnā vai pašizolācijā, vai ievērojam slimnīcā noteikto režīmu?

Visi mācāmies, pielāgojamies, kļūdāmies, atkal mācāmies un nu jau ceram, ka vīrusa viltības sākam saprast un izprast. Būsim solidāri un apvienosim savus spēkus cīņai ar jauno koronavīrusu!”

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri