Valmieras Ziņas

No ārvalstīm ievestajā šķeldā konstatē radiāciju; Valmieras katlumājās izmanto tikai vietējo šķeldu

Šķelda tiek uzskatīta par videi draudzīgāku kurināmo, salīdzinot ar naftu, gāzi, oglēm un kūdru. Turklāt šis ir vietējais kurināmais. To izmantojot, Latvija var mazināt enerģētisko atkarību no ārvalstīm. Arī Valmierā viena no katlumājām jau izmanto šķeldu kā kurināmo un vēl topošā jaunā katlumāja darbosies pamatā ar šo kurināmo. Taču, kā atklājuši Latvijas televīzijas kolēģi, šķeldai līdzi var nākt grūti atklājama, bet bīstama problēma. Pirms diviem gadiem uzņēmuma “Rīgas siltums” katlumājā sadedzinātās šķeldas pelnos tika konstatēts paaugstināts radiācijas līmenis. Bīstamā šķeldas kravas, visticamāk, Latvijā ievesta no Baltkrievijas, kur radiācijas klātbūtne koksnē ir ierasta problēma.

Portāls “Valmieras Ziņas” vērsās pie Valmieras katlumāju saimniekiem – AS “Valmieras enerģija”, lai noskaidrotu, vai radiācijas piesārņojums šķeldā ir aktuāls arī mūsu pilsētā. Kā informēja AS “Valmieras enerģija” vairākuma akcionārs – uzņēmums “Adven Latvia”,

šķelda tiek iepirkta no vietējiem piegādātājiem, kas to iegūst no Latvijas mežiem, tāpēc nav pamata uztraukumam par radiācijas līmeņa pārsniegumu Valmieras katlumājās izmantotajam kurināmajam.

Kā informē LTV, radiāciju pirmie pamanīja uzņēmuma “Getliņi eko” pārstāvji, pārbaudot uz izgāztuvi atvestos pelnus no uzņēmuma “Rīgas siltums”. Vai līdzīgas pārbaudes notiek arī atkritumu poligonā “Daibe” Vidzemē? Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane informēja, ka Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” darbības atļauja nenosaka radiācijas mērījumus, bet pastāv iespēja tos veikt ar šim mērķim paredzētu iekārtu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Piedāvājam: Darba slodzi 1225 h mācību gadā (kontaktstundas = 1072 h), 4 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 806 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: 29194941. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv līdz 2020.gada 21.augustam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv, t. 29194941.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-21 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri