Valmieras Ziņas

NMPD vadītāja: Iedzīvotājiem no “Covid-19” nevajadzētu ārkārtīgi baidīties, taču piesardzība jāsaglabā

Iedzīvotājiem no jaunā koronovīrusa “Covid-19” nevajadzētu ārkārtīgi baidīties, taču piesardzība ir jāsaglabā, šorīt telekanālā “TV3” uzsvēra Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Cipule uzsvēra, ka NMPD nevienu no zvaniem, kad tiek paustas bažas par iespējamu inficēšanos ar “Covid-19”, neuzskata par nepamatotu izsaukumu, jo tieši šādu rīcību – konsultēties šaubu gadījumā – prasa starptautiskie standarti cīņai ar infekciju.

NMPD vadītāja tomēr aicināja nezvanīt dienestam tos cilvēkus, kuriem nav nekādu slimības simptomu vai arī tie ir ļoti neizteikti. Viņa atzīmēja, – ja cilvēkam nav sasirgšanas simptomu, tad bezjēdzīga var būt arī analīžu veikšana, jo vīruss tajās vēl var neuzrādīties un tās var nākties veikt atkārtoti, tādējādi velti tērējot resursus.

Pēc Cipules vārdiem, ja cilvēks sasirgst pēc brauciena uz valstīm un reģioniem, kas nav identificētas kā “Covid-19” riska teritorijas, nevajadzētu krist panikā un uzreiz pieņemt, ka notikusi inficēšanās ar jauno vīrusu.

Kopumā Cipulei visai lielā panika par “Covid-19” šķiet saprotama, jo ir ļoti saprotamas cilvēku bažas par nezināmo, un jaunais vīruss joprojām ir vērtējams kā tāds. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka “Covid-19” nav nekas tāds, no kā cilvēkiem vajadzētu ārkārtīgi baidīties, taču piesardzība ir jāsaglabā.

Cipule pastāstīja, ka NMPD izsaukumu skaits saistībā ar bažām par iespējamu inficēšanos ar “Covid-19” aug, tāpēc atbildīgie dienesti sapratuši, ka jāveic pasākumi, lai šos cilvēkus pēc iespējas mazāk vadātu apkārt un analīzes tiktu noņemtas mājās.

Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka saistībā ar “Covid-19” konstatēšanu Igaunijā centrs ir apzinājis visus autobusā kopā ar sasirgušo irāni braukušos pasažierus no Latvijas, bet no lidmašīnā braukušajiem – ir iegūti kontakti visiem pasažieriem, 46 pašlaik ir apzināti un viņiem sniegta informācija par riskiem un nepieciešamo rīcību, bet turpinās ārzemnieku apzināšana.

Taujāts, vai kādam no cilvēkiem, kas braukuši kopā ar irāni, ir slimības simptomi, Perevoščikovs atgādināja, ka tie neparādās ne pirmajā, ne otrajā dienā pēc inficēšanās, tāpēc pašlaik atliek vien gaidīt.

Runājot par Lietuvā konstatēto inficēšanos ar “Covid-19”, speciālists informēja, ka centram ir sākotnējā informācija, bet vēl tiek gaidītas detalizētākas ziņas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: grāmatvedības procesu un finanšu operāciju kārtošana atbilstoši LR likumdošanai un uzņēmuma standartiem; grāmatvedības pirmdokumentu apstrāde un kontēšana; debitoru uzskaite un kontrole; krājumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu uzskaites veikšana, kontrole un analīze; statistikas atskaišu sagatavošana, VID atskaišu sagatavošana; analītisko aprēķinu un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; piedalīties Slimnīcas līdzekļu un bilances posteņu inventarizācijās un norakstīšanas procesos; · citu grāmatveža ikdienas pienākumu veikšana atbilstoši darba uzdevumiem. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība grāmatvedības, ekonomikas vai finanšu jomā; darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 3 gadi; zināšanas LR normatīvajos aktos grāmatvedības jomā, zināšanas LR nodokļu likumdošanā; valsts valodas zināšanas atbilstoši Valodu likuma prasībām; labas datora lietošanas prasmes ar MS Office programmām; analītiska domāšana, precizitāte un augsta atbildības sajūta; prasme strādāt komandā un individuāli, labas komunikācijas prasmes; · pieredze darbā ar grāmatvedības programmu Horizon tiks uzskatīta par priekšrocību. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga 1050 līdz 1210 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2020.gada 9.aprīlim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla vadības daļas vadītājas S.Kandeles pa tālr.: 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: GRĀMATVEDIS (TREŠĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-09 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša iela 10, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri