Valmieras Ziņas

Nepilngadīgajiem cigaretes palīdz iegādāties pieaugušie (4)

Latvijā alkoholu un tabakas izstrādājumus drīkst iegādāties, ja sasniegts 18 gadu vecums, proti, pilngadība. Taču ikdienā ielās var pārliecināties, ka nav vajadzīgi ne dokumenti, ne „atsaucīgas” pārdevējas, atliek vien kādam uz ielas pajautāt, un jaunietim cigaretes vai alkohola pudele kabatā.

Šonedēļ Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika īstenots reids pie vairākām tirdzniecības vietām, lai pārbaudītu vai nepilngadīgām personām netiek nodots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni. Kopumā pārbaudes tika veiktas pie sešām tirdzniecības vietām, savukārt trijos gadījumos pieaugušie piekrita jaunieša lūgumam un nopirka cigaretes.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Savukārt par nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā un smēķēšanā personai uzliek naudas sodu no 35 līdz 140 eiro, bet par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 350 eiro.

Policisti arī turpmāk veiks tirdzniecības vietu pārbaudes, lai sekotu līdzi tam, vai tiek ievērots normatīvajos aktos noteiktās prasības alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecībai. Vienlaikus policija aicina arī vecākus pievērst uzmanību savām atvasēm un pārrunāt, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Policija aicina neklusēt, ja redzat, ka notiek līdzīgi pārkāpumi, zvanot pa tālruni 110!

Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgo rīcībā šogad Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā noformēti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli, savukārt atkārtoti gada laikā pārkāpumu izdarījusi viena persona.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  protams, ka pieaugušie - 22.11.2019 Atbildēt

  jau no krievu laikiem blakus ceturtai vidusskolai tirgo alkoholu un cigaretes, tā kā pieauguši drīkst tikai strādāt un nodarboties ar dažādiem komercdarbības veidiem, tad kā lai saka, sievasmāte streso, ka maza pensija, iet piestrādā par akcīzes uzlīmju marķētāju un pidriķo, jo uzzināja, ka 40 gadīgie mazbērni smēķē, un šajā lugā pievienojās blondīne zilā žīda kostīmā un blandās pa pasauli, jo streso, ka veikalā rīts uzdarbojas viskija zagļa rēgs, mūsu sabiedrība ir slima, tā jau ir teicis filologs firts nu padomā alfrēds celtnieks atnāk formēt slimības lapu, bet kamēr nav iesaukts pie ārsta iet uzpīpēt

  Valentina - 24.11.2019 Atbildēt

  Ljoti biezi nepilngadigie grozas pie Top veikals, preti Liesmai, pati biju redzejusi, kad dzerajs iznesa berniem cigaretes, aizradiju, protams mani pasutija 3 majas talak, kaa rikoties?

  ir variants - 25.11.2019 Atbildēt

  nevis ir cēlu alus ir variants, bet iztaisīt ekskursiju uz cēsu alām ja nezinat, kur tās ir, tad ir jāmeklē, kā senas teikas un leģendas vēsta, to ko tev nevajag ir tev degungalā, to ko vajag, aiz trejdeviņām jūrām un kalniem.

  burkāni un sardeles - 25.11.2019 Atbildēt

  i proteīns i karotīns

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri