Valmieras Ziņas

Nepilngadīgajiem cigaretes palīdz iegādāties pieaugušie (4)

Latvijā alkoholu un tabakas izstrādājumus drīkst iegādāties, ja sasniegts 18 gadu vecums, proti, pilngadība. Taču ikdienā ielās var pārliecināties, ka nav vajadzīgi ne dokumenti, ne „atsaucīgas” pārdevējas, atliek vien kādam uz ielas pajautāt, un jaunietim cigaretes vai alkohola pudele kabatā.

Šonedēļ Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika īstenots reids pie vairākām tirdzniecības vietām, lai pārbaudītu vai nepilngadīgām personām netiek nodots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni. Kopumā pārbaudes tika veiktas pie sešām tirdzniecības vietām, savukārt trijos gadījumos pieaugušie piekrita jaunieša lūgumam un nopirka cigaretes.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Savukārt par nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā un smēķēšanā personai uzliek naudas sodu no 35 līdz 140 eiro, bet par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 350 eiro.

Policisti arī turpmāk veiks tirdzniecības vietu pārbaudes, lai sekotu līdzi tam, vai tiek ievērots normatīvajos aktos noteiktās prasības alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecībai. Vienlaikus policija aicina arī vecākus pievērst uzmanību savām atvasēm un pārrunāt, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Policija aicina neklusēt, ja redzat, ka notiek līdzīgi pārkāpumi, zvanot pa tālruni 110!

Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgo rīcībā šogad Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā noformēti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli, savukārt atkārtoti gada laikā pārkāpumu izdarījusi viena persona.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  protams, ka pieaugušie - 22.11.2019 Atbildēt

  jau no krievu laikiem blakus ceturtai vidusskolai tirgo alkoholu un cigaretes, tā kā pieauguši drīkst tikai strādāt un nodarboties ar dažādiem komercdarbības veidiem, tad kā lai saka, sievasmāte streso, ka maza pensija, iet piestrādā par akcīzes uzlīmju marķētāju un pidriķo, jo uzzināja, ka 40 gadīgie mazbērni smēķē, un šajā lugā pievienojās blondīne zilā žīda kostīmā un blandās pa pasauli, jo streso, ka veikalā rīts uzdarbojas viskija zagļa rēgs, mūsu sabiedrība ir slima, tā jau ir teicis filologs firts nu padomā alfrēds celtnieks atnāk formēt slimības lapu, bet kamēr nav iesaukts pie ārsta iet uzpīpēt

  Valentina - 24.11.2019 Atbildēt

  Ljoti biezi nepilngadigie grozas pie Top veikals, preti Liesmai, pati biju redzejusi, kad dzerajs iznesa berniem cigaretes, aizradiju, protams mani pasutija 3 majas talak, kaa rikoties?

  ir variants - 25.11.2019 Atbildēt

  nevis ir cēlu alus ir variants, bet iztaisīt ekskursiju uz cēsu alām ja nezinat, kur tās ir, tad ir jāmeklē, kā senas teikas un leģendas vēsta, to ko tev nevajag ir tev degungalā, to ko vajag, aiz trejdeviņām jūrām un kalniem.

  burkāni un sardeles - 25.11.2019 Atbildēt

  i proteīns i karotīns

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Seda” aicina darbā “Kravas automobiļa vadītāju" (prof.kods 8332 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Darbs patstāvīgs, uz nenoteiktu laiku. Kūdras produkcijas pārvadāšana. Uzturēt tehniskā kartībā kravas automobili, nodrošinot efektīvu un drošu ikdienas darbu. Prasības: Vadītāja apliecība – attiecīgās kravas a/m (Scania 114L) kategorijas, 95.kods. Tehniskās zināšanas par kravas automobiļiem. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Darba alga no EUR 55 līdz EUR 63 / par vienu darba maiņu (darba maiņa saskaņā ar MK noteikumiem nr.474). Darba laika veids: normālais darba laiks, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikšanās: savu CV ar norādi "Kravas automobiļa vadītājs" sūtīt uz info@seda.lv līdz 10.01.2020. Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās no 8:00 -17:00 uz tālruni 64722113. Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, "Lakstīgalas", Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Ausekļa ielā 29, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Ausekļa ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri