Valmieras Ziņas

Nepilngadīgajiem cigaretes palīdz iegādāties pieaugušie (4)

Latvijā alkoholu un tabakas izstrādājumus drīkst iegādāties, ja sasniegts 18 gadu vecums, proti, pilngadība. Taču ikdienā ielās var pārliecināties, ka nav vajadzīgi ne dokumenti, ne „atsaucīgas” pārdevējas, atliek vien kādam uz ielas pajautāt, un jaunietim cigaretes vai alkohola pudele kabatā.

Šonedēļ Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika īstenots reids pie vairākām tirdzniecības vietām, lai pārbaudītu vai nepilngadīgām personām netiek nodots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni. Kopumā pārbaudes tika veiktas pie sešām tirdzniecības vietām, savukārt trijos gadījumos pieaugušie piekrita jaunieša lūgumam un nopirka cigaretes.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Savukārt par nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā un smēķēšanā personai uzliek naudas sodu no 35 līdz 140 eiro, bet par nepilngadīgā novešanu līdz dzēruma stāvoklim personai uzliek naudas sodu no 70 līdz 350 eiro.

Policisti arī turpmāk veiks tirdzniecības vietu pārbaudes, lai sekotu līdzi tam, vai tiek ievērots normatīvajos aktos noteiktās prasības alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecībai. Vienlaikus policija aicina arī vecākus pievērst uzmanību savām atvasēm un pārrunāt, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Policija aicina neklusēt, ja redzat, ka notiek līdzīgi pārkāpumi, zvanot pa tālruni 110!

Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgo rīcībā šogad Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā noformēti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli, savukārt atkārtoti gada laikā pārkāpumu izdarījusi viena persona.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  protams, ka pieaugušie - 22.11.2019 Atbildēt

  jau no krievu laikiem blakus ceturtai vidusskolai tirgo alkoholu un cigaretes, tā kā pieauguši drīkst tikai strādāt un nodarboties ar dažādiem komercdarbības veidiem, tad kā lai saka, sievasmāte streso, ka maza pensija, iet piestrādā par akcīzes uzlīmju marķētāju un pidriķo, jo uzzināja, ka 40 gadīgie mazbērni smēķē, un šajā lugā pievienojās blondīne zilā žīda kostīmā un blandās pa pasauli, jo streso, ka veikalā rīts uzdarbojas viskija zagļa rēgs, mūsu sabiedrība ir slima, tā jau ir teicis filologs firts nu padomā alfrēds celtnieks atnāk formēt slimības lapu, bet kamēr nav iesaukts pie ārsta iet uzpīpēt

  Valentina - 24.11.2019 Atbildēt

  Ljoti biezi nepilngadigie grozas pie Top veikals, preti Liesmai, pati biju redzejusi, kad dzerajs iznesa berniem cigaretes, aizradiju, protams mani pasutija 3 majas talak, kaa rikoties?

  ir variants - 25.11.2019 Atbildēt

  nevis ir cēlu alus ir variants, bet iztaisīt ekskursiju uz cēsu alām ja nezinat, kur tās ir, tad ir jāmeklē, kā senas teikas un leģendas vēsta, to ko tev nevajag ir tev degungalā, to ko vajag, aiz trejdeviņām jūrām un kalniem.

  burkāni un sardeles - 25.11.2019 Atbildēt

  i proteīns i karotīns

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri