Valmieras Ziņas

Nedēļas nogalē Vidzemē pieķerti četri dzērājšoferi

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā nedēļas nogalē, laika posmā no 15.februāra līdz 17.februārim, policija Vidzemē aizturēja četrus automašīnu vadītājus reibumā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

14. februārī tika saņemta informācija, ka Valmierā, Beātes ielā kāds autovadītājs, iespējams, alkohola reibumā piedalās ceļu satiksmē, ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību. Izbraucot policijas norīkojumam, minētais transportlīdzeklis tika apturēts. Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka vīrietis pie stūres sēdies alkohola reibumā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā 2,13 promiles. Naktī uz sestdienu Cēsu novadā, Cēsīs kāds automašīnas “Audi” vadītājs bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams alkoholisko dzērienu ietekmē – 2,08 promiles. Savukārt Burtnieku novadā, Valmiera pagastā kāds vīrietis vadīja auto būdams 1,25 promiļu reibumā.

16. februārī pulksten 12:00 tika saņemta informācija par ceļu satiksmes negadījumu Strenču novadā, kur kāds vīrietis, vadot automašīnu, uzbrauca stāvēšanai novietotai automašīnai un no notikuma vietas aizbrauca, noziņojot par notikušo likuma noteiktā kārtībā. Ceļu satiksmes negadījumā nav fiziski cietušas personas. Izbraucot policijas norīkojumam, noskaidrots, ka vīrietis, kurš vadīja transportlīdzekli, pēc ceļu satiksmes negadījuma lietoja alkoholiskos dzērienus. Minimālā alkohola koncentrācija vīrieša izelpā 2,45 promiles.

Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, tad vadītājs nedrīkst lietot alkoholu līdz policijas kontrolei vai ekspertīzes veikšanai. Pretējā gadījumā pārkāpums tiek pielīdzināts alkohola iespaidā izraisītam negadījumam, par ko atbilstoši vadītājs arī tiek sodīts.

Policija atgādina – par alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu pēc satiksmes negadījuma, kā arī pēc tam, kad transportlīdzeklis tiek apturēts pēc policijas darbinieka, robežsarga pieprasījuma, līdz pārbaudei, kas nosaka alkohola koncentrāciju asinīs vai konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi, vai atbrīvošanai no šīs pārbaudes noteiktā kārtībā – uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 170 eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Kopumā aizvadītajās dienās, laika posmā no 14.februāra līdz 17.februārim, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 220 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 28 ceļu satiksmes negadījumi, kur četros no gadījumiem astoņas cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 12 transportlīdzekļu vadītāji – četri automašīnu vadītāji, seši velosipēda vadītāji, alkohola lietošanas pēc negadījuma, kā arī vienā gadījumā persona nogādāta medicīnas iestādē narkotisko un psihotropo vielu pārbaudei. Noformēti 250 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 114 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties, SIA ''AK12'' Man Truck & Bus SE pilnvarotam pārstāvim Vidzemē, kravas automašīnu servisa komandai, kvalificētu autoatslēdznieku darbam Valmierā.Darba pienākumi:- Veikt automašīnu diagnostiku, remontus un apkopes, ievērojot remontu un apkopju tehnoloģiskos procesus;- Veikt automašīnu sagatavošanu tehniskajām apskatēm.Mēs sagaidām:- Labu izpratni par automobiļu tehnisko uzbūvi un darbību;- Disciplinētību un augstu atbildības sajūtu;- Pabeigtu profesionālo izglītību;- Jebkādas papildus prasmes saistībā ar amatu tiks uzskatītas par priekšrocību.Mēs piedāvājam:- Iespēju strādāt stabilā, augošā uzņēmumā;- Atalgojumu + prēmiju par padarīto no 1400 EUR līdz 3000 EUR (pirms nodokļu nomaksas);- Sociālās garantijas;- Veselības apdrošināšanu;- Dinamiskus darba apstākļus un draudzīgu darba vidi;- Periodiskas apmācības kvalifikācijas celšanai.Nodrošinām:- Mūsdienīgas telpas un labus darba apstākļus;- Specializētu darba apģērbu un apavus;- Individuālos darba aizsardzības līdzekļus;- Profesionālus instrumentus un diagnostikas iekārtas;- Nepieciešamās remonta datorprogrammas un tehnisko informāciju. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: veikals@ak12.lv Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr. 28685243 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunmeijas, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 2 Aktuāla līdz: 2025-10-01 Kontaktpersona: Lelde Priedniece Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Aicinām pievienoties Bosch Car Service un Man Truck & Bus SE pilnvaroto pārstāvju komandai vieglo automašīnu servisa mehāniķi darbam Valmierā.Darba pienākumi:- Veikt vieglo automašīnu diagnostiku, remontus un apkopes, ievērojot remontu un apkopju tehnoloģiskos procesus;- Veikt automašīnu sagatavošanu tehniskajām apskatēm.Mēs sagaidām:- Labu izpratni par automobiļu tehnisko uzbūvi un darbību;- Disciplinētību un augstu atbildības sajūtu;- Pabeigtu profesionālo izglītību;- B kategorijas autovadītāja apliecību;- Vēlama pieredze darbā ar datoru;- Jebkādas papildus prasmes saistībā ar amatu tiks uzskatītas par priekšrocību.Mēs piedāvājam:- Iespēju strādāt stabilā, augošā uzņēmumā;- Atalgojumu + prēmiju par padarīto no 1400 EUR līdz 2500 EUR ;- Sociālās garantijas;- Veselības apdrošināšanu;- Dinamiskus darba apstākļus un draudzīgu darba vidi;- Periodiskas apmācības kvalifikācijas celšanai.Nodrošinām:- Mūsdienīgas telpas un labus darba apstākļus;- Specializētu darba apģērbu un apavus;- Individuālos darba aizsardzības līdzekļus;- Profesionālus instrumentus un diagnostikas iekārtas;- Nepieciešamās remonta datorprogrammas un tehnisko literatūru.CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: veikals@ak12.lv Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr. 29496563 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kalnmeijas, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 2 Aktuāla līdz: 2025-10-01 Kontaktpersona: Lelde Priedniece Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri