Valmieras Ziņas

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji Vidzemē no ūdens izcēla noslīkušu cilvēku

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 26.jūlija plkst. 6.30 līdz 29.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Jo siltāks un saulaināks laiks, jo arvien vairāk cilvēki izvēlās pavadīt dienu pie ūdens, bet nereti neapdomīgas un pārgalvīgas rīcības rezultātā, kā arī nezināšanas dēļ, notiek traģiski negadījumi. Arī sestdien un svētdien, kad karstais un vasarīgais laiks priecēja visā Latvijas teritorijā, ugunsdzēsēji no ūdentilpēm izcēla trīs noslīkušus cilvēkus, Vidzemē – vienu.

Sestdien plkst. 15.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur ezerā slīka cilvēks. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ar glābšanas dēli pārmeklēja vietu, kur cilvēks bija noslīcis, un apmēram 30 metrus no krasta atrada cilvēku, kuru bez dzīvības pazīmēm nogādāja krastā. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem veica atdzīvināšanas pasākumus, tomēr nesekmīgi, un tika konstatēta cilvēka nāve.

Šogad kopumā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēluši jau 58 cilvēkus. Tomēr jāņem vērā, ka patiesais noslīkušo skaits varētu būt lielāks, jo gadījumos, ja cilvēks ir nogādāts krastā un VUGD nav izsaukts, tas neparādās VUGD statistikas datos.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Liepnas pagastā, kur sestdien dega sausā zāle 1 hektāra platībā, Raunas ielā Priekuļos, kur dega elektrolīnijas kabelis 0,5m2 platībā, un Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur traktora piekabē dega salmu ruļļi 14m2 platībā. Vakar tika saņemts izsaukums uz Jāņa Zābera ielu Lubānā, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 130m2 platībā.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Madonas novadā izvilka purvā iestigušu govi.

VUGD aicina – atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirstiet par drošību – nepeldieties alkohola reibumā un nerīkojieties pārdroši, piemēram, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem vai pārpeldēt kādu ūdenstilpi! Gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Kultūras centrs aicina darbā biļešu kases kasieri uz nenoteiktu laiku Ja esi gatavs/-a: pārdot biļetes ar datorizētu biļešu programmu starpniecību apmeklētājiem saskaņā ar normatīvo aktu prasībām un Valmieras Kultūras centra iekšējo normatīvo aktu prasībām; sniegt informāciju par Valmieras Kultūras centra un Valmieras pilsētas pasākumiem, norisēm un pakalpojumiem; sagatavot biļešu tirdzniecības atskaites; iesaistīties ar biļešu tirdzniecības rādītāju uzlabošanu saistītu pasākumu īstenošanā; un ja Tev ir: vidējā vai augstākā izglītība; pieredze līdzīgā amatā un praktiska pieredze kases aparāta lietošanā; labas latviešu valodas zināšanas (par priekšrocību tiks uzskatītas arī labas krievu un angļu valodas zināšanas); pārliecinošas komunikācijas spējas un uz klientu orientēta attieksme un rīcība; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu (no EUR 645 līdz 715) un sociālās garantijas; labus darba apstākļus; profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt Valmieras Kultūras centrā vai nosūtīt pa pastu Valmieras Kultūras centram, adrese: Rīgas iela 10, Valmiera, LV-4201, vai nosūtīt uz e-pastu kulturas.centrs@valmiera.lv ar norādi "Biļešu kases kasiera/-es amatam" līdz 2019.gada 4.novembrim plkst.17.00. Tālrunis papildu informācijai: 64207601. Iesniegtos personas datus Valmieras Kultūras centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: BIĻEŠU KASES KASIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 10, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-04 Kontaktpersona: CV, piet.vēstuli un izgl.dok.kopiju sūtīt uz kulturas.centrs@valmiera.lv ar norādi, t.64207601.

Mūsu partneri