Valmieras Ziņas

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 16 ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā gada 17. aprīļa plkst. 6.30 līdz 20.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 24 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 17.33 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Jeru pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekotas ēkas starpsiena 10m2 platībā. Plkst. 18.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 10.19 tika saņemts izsaukums uz Smilteni, kur dega kokapstrādes uzņēmuma vienstāva katlu mājas jumts 150m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 11 ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Strenčiem, Valmieras un Jaunpiebalgas. Plkst. 12.45 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Amatas novada Drabešu pagastā, kur dega atkritumi 15m2 platībā.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rūjienas novada Jeru pagastu, kur kādas mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā. Savukārt vakar Valmierā ugunsdzēsēji glābēji cilvēkam no piepampuša pirksta noņēma gredzenu.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī divās vietās Vidzemē, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kā arī uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu.

Palīdzot nelaimē nokļuvušam dzīvniekam, vakar Apes novada Virešu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no 20 metrus augstas priedes nocēla kaķi un nodeva to saimnieces rokās.

Aizvadītajās diennaktīs dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki Raunas, Limbažu, Cēsu, Amatas, Priekuļu, Pārgaujas, Smiltenes un Gulbenes novados, no tiem astoņi vakar:

  • Cēsu pusē kopumā deviņi – Raunas novada Raunas pagastā (3000m2); Caunas ielā Cēsīs (200m2); Amatas novada Drabešu pagastā (350m2 un 30m2); Cēsu novada Vaives pagastā (400m2); Priekuļu novada Veselavas pagastā (50m2, likvidēts pirms VUGD ierašanās); Pārgaujas novada Raiskuma pagastā (300m2); Amatas novada Zaubes pagastā (200m2, likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • Limbažu pusē – Limbažu novada Skultes pagastā (4hektāri);
  • Valkas pusē – Smiltenes novada Launkalnes pagastā (50m2);
  • Gulbenes pusē – Gulbenes novada Stradu pagastā (120m2).

VUGD brīdina, ka, ja zemes īpašnieks neveic savā īpašumā pasākumus, piemēram, zāles pļaušanu, lai tajā nenotiktu kūlas degšana, tad fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 30 līdz 280 euro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 euro. Parūpējies par savu īpašumu, lai tajā nebūtu iespējama kūlas degšana!

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri