Valmieras Ziņas

Neatliec uz jauno gadu to, ko vari izdarīt vecajā: DIO aicina nodot uzkrāto taru

Lasīšanas laiks: 3 min

Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunā gada svinībām, SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) aicina iedzīvotājus vēl šogad izdarīt divus labus darbus – iztīrīt mājokli un nodot uzkrātos tukšos iepakojumus, bet depozīta maksu ziedot kādam no četriem labdarības mērķiem, kas ir pieejami taromātos. Tas ļaus arī jaunā gada sākumā izvairīties no rindām depozīta punktos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore Dārta Katrīne Salna.

Kādas vēl svarīgas lietas jāņem vērā depozīta sistēmas lietotājiem, lai veiksmīgi parūpētos par apkārtējo vidi arī nākamgad?

“Nepilnu divu gadu laikā Latvijas depozīta sistēma ir pietuvojusies ļoti iespaidīgam nodoto iepakojumu kopskaitam – vairāk nekā 613 miljoni vienību, kas ir aptuveni 324 iepakojumi uz vienu iedzīvotāju. Paredzam, ka gada izskaņā depozīta iepakojumu atgriešanas rādītājs varētu sasniegt 80%. Kā liecina jaunākā pētījuma rezultāti, katrs piektais sistēmas lietotājs izvēlas uzkrāt lielāku daudzumu iepakojumu un vest tos uz depozīta punktu atsevišķi – tādēļ aicinu neatlikt uzkrātās taras nodošanu uz nākamo gadu un izdarīt kādu labu darbu vēl šogad. Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, paredzams, ka depozīta punkti nedēļas nogalē pēc svētkiems būs īpaši noslogoti, tādēļ būsim iecietīgi pret citiem sistēmas lietotājiem un arī tirgotājiem, kas šajās dienās depozīta punktus apkalpos pastiprinātā režīmā,” stāsta SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Pievērs uzmanību depozīta zīmei uz produkta etiķetes

2023. gada sākumā depozīta sistēmas tvērums tika būtiski paplašināts un tagad sistēmā var nodot arī stipros alkoholiskos kokteiļus, dzērienu sīrupus un visa veida alkoholiskos dzērienus, kas ir iepildīti PET pudelēs un skārdenēs. Lai nenokļūdītos un depozīta iepakojumu netīšām neizmestu atkritumu konteinerā, aicinām rūpīgi aplūkot produkta etiķeti un depozīta zīmes klātesamību uz tās – tas palīdzēs identificēt, vai konkrēto iepakojumu var nodot atpakaļ depozīta sistēmā. Atgādinām, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumos Nr. 519 definētajam iepakojumu klāstam depozīta sistēmā ietilpst arī bezalkoholiskais (dzirkstošais) vīns, bērnu šampanietis un smūtiji.

Izvēlies piemērotu laiku un lokāciju iepakojumu nodošanai

Lai iepakojumu nodošana būtu pēc iespējas ātrāka un ērtāka, aicinām rūpīgi apsvērt, kurā nedēļas dienā un laikā dosieties uz depozīta punktu. Pēc DIO apkopotajiem datiem brīvdienas ir visnoslogotākās dienas, kad iepakojumus izvēlas nodot ļoti liela iedzīvotāju daļa. Savukārt raitāk iepakojumu nodošana norit darba dienu rītos, kā arī pašās svētku dienās.

Būtisks faktors, kas ietekmē lietotāju pieredzi, ir arī tas, cik labi un efektīvi darbojas depozīta punkts un cik ātri notiek taromātu apkope. Šī iemesla dēļ tika izstrādāts taromātu reitings, kas tiek norādīts pie katra automatizētā depozīta punkta www.depozitapunkts.lv interaktīvajā katrē. Lai aprēķinātu taromāta reitingu, DIO izmanto informāciju par ātrumu, kādā veikala darbinieki reaģē uz nepieciešamību veikt taromāta iztukšošanu un/vai apkopi, kā arī taromāta sensoru tīrīšanas biežumu.

Savukārt pie lielākiem nododamo iepakojumu apjomiem aicinām izmantot jaunos beramtaromātus, kuros vienlaikus varēs nodot līdz pat 100 PET iepakojumiem un skārdenēm. Šobrīd Latvijā ir uzstādīti divi beramtaromāti, abi Rīgā – pie Maxima XXX veikala A. Saharova ielā 20A un pie tirdzniecības centra “Spice”.

Palīdzi līdzcilvēkiem – ziedo depozīta maksu

Svētku laikā aicinām īpašu uzmanību pievērst ziedošanas opcijai taromātos. Tagad iedzīvotāji savu depozīta maksu var novirzīt jau četriem labdarības virzieniem – Ukrainai, smagi slimiem bērniem, trūcīgiem senioriem un dzīvnieku patversmēm.

Visi saziedotie līdzekļi tālāk nonāk labdarības organizācijas Ziedot.lv paspārnē, kas tos sadala atbilstoši saņemtajiem palīdzības pieteikumiem. Ziedotā depozīta maksa pārvēršas ļoti praktiskā palīdzībā, piemēram, senioriem tiek segta pārtikas un medikamentu iegāde, bet smagi slimu bērnu ģimenēm tiks apmaksāti ārstniecības pakalpojumi, rehabilitācija, operācijas un dažādu palīglīdzekļu iegāde.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram kontos.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri