Valmieras Ziņas

Neadekvātās cenas dēļ pašvaldība atsākās no piedāvājuma iegādāties bijušo gaļas kombinātu (1)

Ceturtdien, 27.septembrī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma atteikties no bijušā Valmieras gaļas kombināta iegādes par SIA “Biogazenergostroy Baltic” piedāvāto cenu 2 270 000 eiro, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja domes sēdē.

Vienlaikus deputāti lēma konceptuāli piekrist nekustamā īpašuma Rūpniecības ielā 1, Valmierā iegādei par summu līdz 825 200 eiro, atbilstoši vidējai novērtējumos noteiktajai tirgus vērtībai, ar mērķi nodrošināt pašvaldības autonomās funkcijas – sekmēt saimniecisko darbību attiecīgajā administratīvajā teritorijā, rūpēties par bezdarba samazināšanu, izpildi.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, pašvaldība bija pasūtījusi īpašuma tirgus vērtības novērtējumus diviem neatkarīgiem vērtētājiem. SIA “VCG Ekspertu grupa” atzinusi, ka nekustamā īpašuma tirgus vērtība ir 900 400 eiro, savukārt SIA “Latio vērtētāji & konsultanti Vidzemē” noteikusi vērtību robežās no 700 000 līdz 800 000 eiro.

“Kā apliecina novērtējums, “SIA “Biogazenergostroy Baltic” piedāvāja iegādāties savu īpašumu par neadekvāti augstu cenu, tādēļ deputāti lēma atteikties no piedāvājuma. Taču pilsētas attīstības plānos šī teritorija ir iekļauta, un pastāv iespēja piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu, lai to sakārtotu, tādēļ pašvaldībai ir interese iegādāties īpašumu. Ir veikts tehniskais vērtējums, kas apliecina, ka ēkas joprojām ir izmantojamas. Ceram, ka īpašnieks mainīs domas un piedāvās iegādāties objektu par sapratīgu cenu,” skaidroja J.Baiks.

Domes priekšsēdētājs atklāja, ka vairākiem uzņēmējiem ir interese par šo teritoriju. Ja pašvaldībai izdotos to iegādāties, tiktu piesaistīti Eiropas fondu līdzekļi teritorijas sakārtošanai un turpmākajai izīrēšanai uzņēmumiem.

Jau ziņots, ka 2013.gada pavasarī Krievijas uzņēmējam Sergejam Čerņinam piederošā korporācija “GazEnergoStroi” iegādājās bankrotējušajam SIA “Triāls” piederošo Valmieras gaļas kombinātu, lai atjaunotu tā darbību, bet pārējā teritorijā veidotu tehnoloģiju parku. Taču 2014.gada vasarā, ģeopolitiskās situācijas izmaiņu dēļ, kompānija “GazEnergoStroi” nolēma īpašumu pārdot, bet 2015.gadā, balstoties uz specdienestu vērtējumu par drošību, Sergejam Čerņinam tika liegta iebraukšana Latvijā un anulēta par investīcijām piešķirtā termiņuzturēšanās atļauja. Kopš tā laika uzņēmums ir mēģinājis pārdot īpašumu, kas nav vainagojies ar panākumiem. 2014.gadā Valmieras gaļas kombināta ražošanas un loģistikas ražošanas telpas tikai piedāvātas tirgū par 7 900 000 eiro. Savukārt 2015.gadā teritorija tika sadalīta četrās atsevišķās zemes vienībās, lai pārdotu pa daļām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    INA - 28.09.2018 Atbildēt

    Ļoti žēl, ka šo jautājumu nevar atrisināt, jo 20.gs.70.gados tika nojauktas tik daudzas privātmājas ar mērķi attīstīt kombinātu. Arī mana.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri