Valmieras Ziņas

Naukšēnu novadā degusi saimniecības ēka, Mazsalacas novadā – lauku virtuve

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 8.janvāra plkst. 6.30 līdz 11.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Sestdien plkst. 18.56 Mazsalacas, Rūjienas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji devās uz Naukšēnu novada Naukšēnu pagastu, kur vienstāva saimniecības ēkā dega starpstāvu pārsegums, sadzīves mantas un pakojums kopumā 45 m2 platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Naukšēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 22.54.

Svētdienas pēcpusdienā Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā dega lauku virtuve 9 m2 platībā.

Sestdien no rīta Gulbenes novada Lejasciema pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā bija iesaistīta viena automašīna, ugunsdzēsēji glābēji atvienoja akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Cilvēki bija izkļuvuši no transportlīdzekļa pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Piektdien no rīta Limbažu novada Limbažu pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji no kravas automašīnas, kas atradās grāvī, izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Sestdien pēcpusdienā Gulbenes novada Lejasciemā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā bija deguši sodrēji 1,5 m2 platībā. Svētdien pēcpusdienā Valdemāra ielā Rūjienā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Abos gadījumos degšana bija beigusies pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Svētdien vakarā Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Izmantojot tehnisko sāli, ugunsgrēks tika nodzēsts.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. Lai novērstu ugunsnelaimi, VUGD aicina iedzīvotājus pirms apkures sezonas sākuma veikt dūmvadu tīrīšanu!

Sestdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Cēsīs uz dīķa ledus atrodas nepilngadīgie. Ieraugot ugunsdzēsējus glābējus, viņi no ledus nogāja. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji ar viņiem pārrunāja, kāpēc uz ledus atrasties ir bīstami.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ūdenstilpju ledus ir ļoti bīstami. Ledus kārta veidojas pakāpeniski no krasta uz vidu, tāpēc ledus biezums nav vienmērīgs.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 137 izsaukumus – 36 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 49 uz glābšanas darbiem, bet 33 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri