Valmieras Ziņas

Nākamais solis

Lasīšanas laiks: 3 min

Kad vasara soļo uz rudens pusi, visi, kam saistība ar skolu un skolēniem, kļūst nemierīgi un arī sāk rosīties un domāt par jauno mācību gadu. Skolas gaitu uzsākšana ir izaicinājums vienmēr, bet īpaši jau pedagogiem un vecākiem, kuru rūpju lokā ir bērni ar dažādām funkcionālām iespējām. Mūžvecie jautājumi ir tie paši – kā degt, bet neizdegt? Kā dot bērnam, bet gūt arī sev? Kā sadarboties? Kā nepalikt vienam spēlētājam šajā laukumā un kā dalīt atbildību un arī prieku?

Lai risinātu šos un citus jautājumus, biedrība “Kopā varam!” sadarbībā ar Valmieras Gaujas krasta vidusskolu – attīstības centru iesniedza projektu pieteikumu ASV vēstniecības grantu konkursā un saņēma finansējumu vasaras nometnes organizēšanai.

Valmieras skolu pedagogi, vecāki, kas audzina bērnus ar dzirdes traucējumiem un bērnus ar garīgās attīstības traucējumiem, pašvaldību darbinieki, skolu atbalsta personāls, uzņēmējdarbības pārstāvji (katru dienu 37-45 dalībnieki) – visas ieinteresētās puses satikās, lai apgūtu jaunas zināšanas un diskutētu par mums visiem svarīgiem jautājumiem.

Personības izaugsmes trenera Alekša Daumes vadībā mācījāmies ieklausīties citos un noteikt dažādās mīlestības valodas. Kas ir tas, ko prasa mūsu bērni? Vai tas, kā izskatās, ir tas, ko viņi patiešām vēlas? Kā veidot komandu, lai pēc iespējas efektīvi izvirzītu mērķus un sasniegtu iecerēto? Kas ir mūsu komandas spēks un iespējas? Un, izrādās, labas komandas pamatprincipi ir tikai 9, un tos visus mēs apguvām!

Andžeja Reitera nodarbība izvērtās par īstu svaiga gaisa malku: runājām par garīgumu pasaulē un sevī, apkārtējo norišu pieņemšanu, vīziju par nākotnes cilvēku.

Anša Jurģa Stabinga nodarbībā daudz diskutējām un mēģinājām saprast it kā nesaprotamo – vai un kā ir iespējams būt laimīgam un dzīvot harmonijā, ja ir skaidrs, ka daudzas problēmas (un patiešām problēmas, nevis izaicinājumi) nav un nebūs atrisināmas nekad, piemēram, bērnu diagnozes. Izrādās – ir gan. Recepte? Noķert katru sekundi un izmērīt laimes klātbūtni tajā. Un tā ar katru nākamo.

Seksualitāte, sava ķermeņa pieņemšana, pārmaiņas, attiecības ar pretējo dzimumu, personiskā intīmā higiēna – par šīm un daudzām citām delikātām tēmām ieklausījāmies Artura Šulca viedoklī. Šīs tēmas jau pašas par sevi ir nosacīti neērtas un mulsinošas, un ir vēl jo sarežģītākas, ja skar bērnus un jauniešus ar dažādām funkcionālām iespējām.

Nometnes noslēgumā biznesa treneris un koučs Jeremejs Reinis Druvietis mums mācīja klausīties un ieklausīties, runāt un pierunāt, ticēt un uzdrīkstēties. Un intrigai – arī intelektuāli mēroties spēkiem ar cilvēkēdāju. Vai mums tas izdevās? Gan jā, gan nē, bet galvenais – guvām dažādus paņēmienus pārliecinošai sarunu vadīšanai. Un, protams, bija jautri.

Dalībnieku ieguvumi?

Daudz diskusiju, dažādu viedokļu, jaunu zināšanu, treniņu, metožu, individuāli un darbā lietojamu paņēmienu, sarunu, kontaktu, savstarpējas pieņemšanas un izpratnes, bet pāri visam atziņa – šāda veida sadarbība jāturpina! Tas motivē.

P.S. Starp citu, kāpēc “Nākamais solis”? Tāpēc, ka šī ir jau otrā ASV vēstniecības finansētais projekts mūsu skolai – 2019.gada tēmas bija veltītas bērnu un jauniešu ar dzirdes problēmām, šogad nolēmām iet soli tālāk un tematiski paplašināt šo loku, iekļaujot arī bērnu un jauniešu ar dažādām funkcionālām iespējām

Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot Valsts departamenta oficiālo nostāju.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri