Valmieras Ziņas

Nākamais solis

Lasīšanas laiks: 3 min

Kad vasara soļo uz rudens pusi, visi, kam saistība ar skolu un skolēniem, kļūst nemierīgi un arī sāk rosīties un domāt par jauno mācību gadu. Skolas gaitu uzsākšana ir izaicinājums vienmēr, bet īpaši jau pedagogiem un vecākiem, kuru rūpju lokā ir bērni ar dažādām funkcionālām iespējām. Mūžvecie jautājumi ir tie paši – kā degt, bet neizdegt? Kā dot bērnam, bet gūt arī sev? Kā sadarboties? Kā nepalikt vienam spēlētājam šajā laukumā un kā dalīt atbildību un arī prieku?

Lai risinātu šos un citus jautājumus, biedrība “Kopā varam!” sadarbībā ar Valmieras Gaujas krasta vidusskolu – attīstības centru iesniedza projektu pieteikumu ASV vēstniecības grantu konkursā un saņēma finansējumu vasaras nometnes organizēšanai.

Valmieras skolu pedagogi, vecāki, kas audzina bērnus ar dzirdes traucējumiem un bērnus ar garīgās attīstības traucējumiem, pašvaldību darbinieki, skolu atbalsta personāls, uzņēmējdarbības pārstāvji (katru dienu 37-45 dalībnieki) – visas ieinteresētās puses satikās, lai apgūtu jaunas zināšanas un diskutētu par mums visiem svarīgiem jautājumiem.

Personības izaugsmes trenera Alekša Daumes vadībā mācījāmies ieklausīties citos un noteikt dažādās mīlestības valodas. Kas ir tas, ko prasa mūsu bērni? Vai tas, kā izskatās, ir tas, ko viņi patiešām vēlas? Kā veidot komandu, lai pēc iespējas efektīvi izvirzītu mērķus un sasniegtu iecerēto? Kas ir mūsu komandas spēks un iespējas? Un, izrādās, labas komandas pamatprincipi ir tikai 9, un tos visus mēs apguvām!

Andžeja Reitera nodarbība izvērtās par īstu svaiga gaisa malku: runājām par garīgumu pasaulē un sevī, apkārtējo norišu pieņemšanu, vīziju par nākotnes cilvēku.

Anša Jurģa Stabinga nodarbībā daudz diskutējām un mēģinājām saprast it kā nesaprotamo – vai un kā ir iespējams būt laimīgam un dzīvot harmonijā, ja ir skaidrs, ka daudzas problēmas (un patiešām problēmas, nevis izaicinājumi) nav un nebūs atrisināmas nekad, piemēram, bērnu diagnozes. Izrādās – ir gan. Recepte? Noķert katru sekundi un izmērīt laimes klātbūtni tajā. Un tā ar katru nākamo.

Seksualitāte, sava ķermeņa pieņemšana, pārmaiņas, attiecības ar pretējo dzimumu, personiskā intīmā higiēna – par šīm un daudzām citām delikātām tēmām ieklausījāmies Artura Šulca viedoklī. Šīs tēmas jau pašas par sevi ir nosacīti neērtas un mulsinošas, un ir vēl jo sarežģītākas, ja skar bērnus un jauniešus ar dažādām funkcionālām iespējām.

Nometnes noslēgumā biznesa treneris un koučs Jeremejs Reinis Druvietis mums mācīja klausīties un ieklausīties, runāt un pierunāt, ticēt un uzdrīkstēties. Un intrigai – arī intelektuāli mēroties spēkiem ar cilvēkēdāju. Vai mums tas izdevās? Gan jā, gan nē, bet galvenais – guvām dažādus paņēmienus pārliecinošai sarunu vadīšanai. Un, protams, bija jautri.

Dalībnieku ieguvumi?

Daudz diskusiju, dažādu viedokļu, jaunu zināšanu, treniņu, metožu, individuāli un darbā lietojamu paņēmienu, sarunu, kontaktu, savstarpējas pieņemšanas un izpratnes, bet pāri visam atziņa – šāda veida sadarbība jāturpina! Tas motivē.

P.S. Starp citu, kāpēc “Nākamais solis”? Tāpēc, ka šī ir jau otrā ASV vēstniecības finansētais projekts mūsu skolai – 2019.gada tēmas bija veltītas bērnu un jauniešu ar dzirdes problēmām, šogad nolēmām iet soli tālāk un tematiski paplašināt šo loku, iekļaujot arī bērnu un jauniešu ar dažādām funkcionālām iespējām

Šis projekts ir tapis ar ASV vēstniecības atbalstu. Tajā paustie viedokļi un secinājumi vai ieteikumi var neatspoguļot Valsts departamenta oficiālo nostāju.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri