Valmieras Ziņas

Mūzikas svētku Burkānciemā otrais koncerts

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau šo sestdien 7.augustā Valmierā, Vienības ielā 13 plkst.18:00 norisināsies Mūzikas svētku Burkānciemā otrais koncerts, kurā ar interesentiem tiksies Jēkaba Nīmaņa kvartets – Baiba Renerte/mecosoprāns, Jēkabs Nīmanis/klarnete, Artūrs Noviks/akordeons, Kristaps Pētersons/kontrabass, Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopa/vadītāja Zane Sniķere,  balles deju klubs Valmiera un  podnieks-keramiķis Gatis Dzērve ar savu darbu izstādi.

Jēkaba Nīmaņa kvartets atskaņos programmu Dzejnieka balss.Mūzika, kura ietver poētiskā metaforā tvertas  un konceptualizētas pārdomas par balss klātbūtni dzejā, par situāciju, kad skaniskais un saturiskais impulss nāk tieši no dzejas autora.  Jēkabs Nīmanis atzīst: “Mani interesē ne tikai mūzikas un vārda attiecības, bet arī “pirmavota” klātbūtne, dzejnieks, viņa balss dokumentācija.” Koncertā  Jēkaba Nīmaņa kvartets atskaņos arī simtgadnieka Astora Pjacollas opusus.

Valmieras Kultūras centra Etno Kokļu kopa kā kolektīvs muzicē kopš 2017. gada rudens. Zanes Sniķeres ideja par mazu koklētāju pulciņu, kas kopā muzicē, nu ir izaugusi par kārtīgu kolektīvu. Stāsta Etno Kokļu kopas vadītāja Zane Sniķere: “Katrs dalībnieks ir vienmēr mīļi gaidīts, katra kokles skaņa ir domās apmīļota un katrs vārds no sirds izdziedāts. Kokle ir visu kolektīva dalībnieku kopsaucējs, jo ikdienā katrs pārstāv savu nozari. Protams, pandēmija mazliet izmainījusi ierasto mēģinājumu procesu, bet kopīga muzicēšana ir tas brīdis ikdienas steigā, kad pilnībā var nodoties sev. Tagad, atskatoties, ir liels prieks un gandarījums par kopīgi paveikto – šķietami sarežģītā pirkstu tamborēšana un nesaprotamā akordu maiņa nu ir loģiska un pašsaprotama lieta. Kokles kļuvušas skanīgākas, atvērtākas un dvēseliskākas. Mūzikas svētkos Burkānciemā kopīgi izspēlēsim un izdziedāsim dziesmas, kuras šobrīd esam ļoti iemīlējuši.“

Koncertā  interesentus priecēs arī Balles deju klubs Valmiera, kurš šogad atzīmēja jau savu vienpadsmito sezonu popularizējot balles deju kultūru Valmierā. Balles deju klubs Valmiera ir pazīstamākais balles deju klubs Vidzemes reģionā, jo uz deju kursu nodarbībām un ballēm interesenti ierodas ne tikai no Valmieras un tās tuvākās apkārtnes, bet arī no Valkas, Smiltenes, Cēsīm, Limbažiem, Rūjienas, Mazsalacas, Vecpiebalgas, Straupes, Rīgas un Talsiem.

Mūzikas svētkos Burkānciemā būs iespējams apskatīt arī  valmierieša, podnieka – keramiķa Gata Dzērves darbus. Žurnālists Aivars Ustups reiz ir teicis ‘’Gatis ir izteikts dabas cilvēks: viņš iemācījies un vēl mācās saprast, izmantot enerģijas, ko dod zeme (podniekam māls), ūdens, gaiss un uguns. Podnieka amatu viņš skolās nav mācījies. Pie prasmes ticis, izejot garu veco skunstes ceļu, kurā vērojis, ko un kā dara pieredzējuši meistari, un tad mēģinājis, mēģinājis, vēlreiz mēģinājis, kamēr jau savējos amata noslēpumus izzinājis pats’’.

Mūzikas svētki Burkānciemā notiek ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras novada fonda atbalstu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri