Valmieras Ziņas

Motocikli mežā un dabā vai tomēr tam paredzētajās vietās?

Lasīšanas laiks: 4 min

Motobraukšana ir visai iecienīts hobijs un savā būtībā nav sliktāks par jebkuru citu brīvā laika pavadīšanas veidu. Tomēr ko darīt, ja brīvā laika pavadīšanas veids atstāj negatīvu ietekmi uz dabu? Šis jautājums vairāk attiecināms tieši uz Enduro tipa motociklu īpašniekiem, kuri par vienu no primārajām brīvā laika pavadīšanas vietām izvēlas tieši mežus.

Kādu laiku atpakaļ portālu ’’Valmieras Ziņas’’ uzrunāja kāds dabas draugs, kurš bija fiksējis motociklistu aktivitātes vairākās vietās Valmieras novadā (vietas speciāli paturam noslēpumā, lai neradītu papildus interesi par to ’’iemēģināšanu’’). Viņa darbības sfēra saistās ar ornitoloģiju (zinātnes nozare, kas pēta putnus), un biežā motoru rūkoņa mežos rada bažas par to, vai tas neatstās sekas uz putnu riestošanas un apmešanās vietām:

’’Problēma ir cilvēku klātbūtne mežā, vietās, kur parasti cilvēki neparādās. Īpaši vēl, ja viņi nāk ar lielu troksni, nāk grupās un nāk regulāri. Meža trase tiek vienreiz iebraukta un, tad pa viņu brauc, grūti gan pateikt precīzi cik bieži, bet pa viņu brauc un troksnis tiek radīts.

Priežu mežā skaņa izplatās labi un tālu. Šajos mežos dzīvo specifiskas putnu sugas,  piemēram, mednis un bikšainais apogs, kas ir viena no Latvijas retajām pūcēm. Šīs putnu sugas ir ļoti jūtīgas pret traucējumu.’’

Runājot ar šo mežu saimniekiem – AS ’’Latvijas valsts meži’’ (LVM) atklājas, ka motociklistu kontrole mežos ir visai sarežģīta problēma. LVM nav juridiskas sodīšanas un aizturēšanas funkcijas, šeit talkā nāk Valsts policija, tomēr arī policisti motociklistus var sodīt tikai ’’pieķerot pie rokas’’, kas ir visai sarežģīti. Respektīvi, policija var sodīt motociklistus brīdī, kad tie neatrodas uz dabiskām brauktuvēm, bet pašu izveidotām takām. Pie tam šie motocikli bieži ir bez valsts numura zīmēm, kas nozīmē, ka tos ir grūti fiksēt ar foto vai video.

AS ’’Latvijas valsts meži’’ uzskata, ka motociklistus ir jāmēģina izglītot:

’’AS “Latvijas valsts meži” darbinieki ir izvietojuši informatīvas zīmes vietās, kur biežāk sastopami pārgalvīgie braucēji, aicinot būt atbildīgiem, rūpēties par savu un apkārtējo drošību un saudzēt dabas vērtības un augstvērtīgās mežaudzes.’’

Jāatzīst gan, ka portālam ’’Valmieras Ziņas’’ nav informācijas par to vai šādas zīmes būtu uzstādītas arī jebkur Valmieras novadā.

’’Motorizēto transportlīdzekļu atstātās pēdas posta zemsedzi, bojā augsnes virskārtu, kā arī var izpostīt infrastruktūras objektus, vēstures liecības, un izraisīt postošus ugunsgrēkus, jo īpaši meža ugunsnedrošajā laikposmā.

Cilvēki, kuri bez saskaņojuma pārvietojas pa mežu ar mehanizētiem transportlīdzekļiem, visbiežāk nezina par teritorijā esošajām vērtībām un to aizsardzībai nepieciešamajiem pasākumiem. Savukārt LVM, ilgtspējīgi īstenojot meža apsaimniekošanas darbu, sadarbojas ar dabas ekspertiem, kuri izvērtē plānoto mežsaimniecības darbu ietekmi uz apkārtējo vidi, lai pasargātu dabas vērtības no saimnieciskās darbības ietekmes.’’

Meža likuma 5. pantā noteikts, ka transportlīdzekļus atļauts lietot, tikai pārvietojoties pa ceļiem un dabiskām brauktuvēm, izņemot pārvietošanos meža aizsardzības, valsts aizsardzības vai sabiedrības drošības uzdevumu veikšanai, kā arī meža apsaimniekošanas darbu veikšanai, saskaņojot ar meža īpašnieku vai tiesisko valdītāju. Likumā arī noteikts, kas ir dabiska brauktuve, proti, ne vairāk kā četrus metrus plata neizbūvēta brauktuve meža apsaimniekošanas un aizsardzības vajadzībām.

Cīņai ar motorizētajiem transporta līdzekļiem tiem neatļautajās vietās AS ’’Latvijas valsts meži’’ ir izstrādājuši materiālu ’’Labas uzvedības noteikumi mežā’’, jautājums ir, vai materiāls sasniedz tam domāto auditoriju?

Laiku pa laikam dzirdēti gadījumi, kad iedzīvotāji ar motobraucējiem mežos mēģina cīnīties patvaļīgi – nostiepjot starp kokiem stieples un citādi mēģinot apturēt motorizētos transporta līdzekļus mežos. Loģiski, ka arī šis nav risinājums. Bet, kā tad šo problēmu risināt? Ļaujot iztrakoties speciāli tam domātās meža teritorijās? Ieviešot stingrāku kontroli un soda sankcijas? Uz šiem jautājumiem šoreiz portālam ’’Valmieras Ziņas’’ nav izdevies rast atbildes.

Aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem, fiksēt motociklu atrašanos ārpus koplietošanas ceļiem ar foto vai video un par gadījumiem, kad nav nepieciešama tūlītēja policijas iejaukšanās rakstīt uz redakcija@valmieraszinas.lv. Bet, pats galvenais, fiksējot likuma pārkāpumu, protams, ziņot Valsts policijai zvanot pa tālruni 110.

Jāpiemin, ka Valmieras novada iedzīvotāju ērtībām pieejams vienots bezmaksas atbalsta tālrunis 8484. Tas radīts, lai iedzīvotājiem atvieglotu ziņošanu par problēmām, ja dzīvesvietā vai pilsētā nepieciešams saimniecisks risinājums vai operatīva reaģēšana.

 

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri