Valmieras Ziņas

Monitoringa rezultāti apliecina dzeramā ūdens kvalitāti Valmierā un Valmiermuižā

Lasīšanas laiks: 2 min

Februāra mēnesī Valmieras pilsētā un Valmiermuižas teritorijās tika veikts plašs piegādātā dzeramā ūdens monitorings atbilstoši 2023. gada 26. septembra MK noteikumiem Nr. 547 “Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens” Sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Upīte.

Šādas pārbaudes tiek veiktas katru ceturksni, taču jāatzīmē, ka centralizēti piegādātā dzeramā ūdens kvalitāte tiek laboratoriski uzraudzīta nepārtraukti, pārliecinoties par tā kvalitāti un drošību pirms piegādāšanas patērētājiem.

SIA “Valmieras ūdens” laboratorijas vadītāja Anita Šomase:

Labas kvalitātes dzeramā ūdens nodrošināšana ir viens no galvenajiem SIA “Valmieras ūdens” uzdevumiem. Valmierā tas tiek iegūts no artēziskajiem urbumiem un satur dabīgas izcelsmes dzelzs jonus paaugstinātā koncentrācijā. Tādēļ pirms padošanas centralizētajā ūdens piegādes sistēmā tas tiek atdzelžots, izmantojot aerācijas un filtrācijas metodi. Lai būtu pārliecība, ka patērētājam piegādātais ūdens ir drošs lietošanai uzturā, ūdens kvalitāti uzrauga laboratorija, veicot ūdens paraugu testēšanu ne tikai ūdens sagatavošanas stacijā, bet arī dažādās vietās Valmieras pilsētā un Valmieras pagastā. Analīžu rezultāti parāda, ka centralizēti piegādātais ūdens atbilst normatīvajos aktos noteiktajām kvalitātes prasībām, tas ir bez specifiskas garšas, smaržas un krāsas. Tāpēc varam droši apgalvot iedzīvotājiem, ka ūdens ir veselībai nekaitīgs un to droši var dzert no krāna.”

Saskaņā ar ceturkšņa monitoringa programmu kopumā dzeramā ūdens kontrole tika veikta deviņās vietās – Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras PII “Vālodzīte”, Valmieras Viestura vidusskolā, Valmieras PII “Buratino”, Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā, Vidzemes Augtskolas ēkā Cēsu ielā 4, Valmiermuižas PII “Burtiņš”, kā arī Valmieras pagasta doktorātā un objektā Vanagu ielā 4a, Valmiermuižā. Iegūtie rezultāti apliecina, ka dzeramā ūdens kvalitāte  atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 547 “Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība” prasībām un dzeramais ūdens ir lietojams uzturā bez papildus apstrādes. Ar dzeramā ūdens testēšanas pārskatiem interesenti aicināti iepazīties SIA “Valmieras ūdens” interneta vietnē www.valmierasudens.lv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri