Valmieras Ziņas

Mikus Dāvids Strazdiņš: “Dažreiz ir jāpaiet solis atpakaļ, lai varētu divus doties uz priekšu”

Valmierietis Mikus Dāvids Strazdiņš BMX sportista kurpes pārmantojis no vecākā brāļa. Kopš bērnības aizrāvies ar riteņbraukšanu, spodrinājis savu meistarību vietējās trasēs un šobrīd nonācis līdz pat Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportistu sastāvam.

“Jau jaunieša gados sāku izsisties BMX sportā. Trīs reizes izcīnīju vietu Eiropas čempionātu finālos – ierindojos piektajā vietā, kļuvu par Eiropas čempionu un izcīnīju arī trešo vietu attiecīgi 14 , 15 un 16 gadīgo puišu konkurencē. Divas reizes biju ceturtais Pasaules čempionātā 15 un 16 gadīgo konkurencē”. Sportista sasniegumi runājuši paši par sevi, un tā arī radusies iespēja iekļūt Valmieras AKSSC – tur iespēja tiek dota labākajiem un perspektīvākajiem. “Man pašam Iekļūšana AKSSC nozīmēja to, ka netaisos padoties pie iesāktā un varēšu tiekties pēc augstākiem mērķiem”! Junioru vecumā Mikus izcīnīja 2.vietu Eiropas kausa kopvērtējumā un 3.vietu Pasaules čempionātā. Elites pirmajā gadā kāpa uz goda pjedestāla Eiropas kausa posmā un kļuva par Latvijas čempionu.

Kopš iekļūšanas AKSSC sastāvā Mikus 2018.gadā izcīnījis 1.vietu Latvijas čempionātā Elites grupā; 3.vietu Eiropas kausa posmā Holandē un 2.vietu Eiropas kausa posmā Beļģijā. 2019. gadā augstvērtīgākie sasniegumi bijuši 21. un 37. vieta Pasaules kausā Papendālē, Holandē un Argentīnā, Santiago del Estero.; 5. vieta Eiropas kausa posmā Norvēģijā; 1. vieta Čehijas kausa posmā.

Mikus sevi dēvē par īstenu valmierieti. Savu pilsētu raksturo kā krietni attīstītu, ar interesantu sabiedrisko dzīvi un daudz vietu, kur aiziet un labi pavadīt laiku – tas palīdz arī sportista ikdienā. “Salīdzinot Latvijas mērogā, Valmiera ir krietni priekšā sporta attīstībā pret citām Latvijas pilsētām. Skatoties uz pasaules mērogu – arī daudz neatpaliekam”.

Sportista gaitas viņš uzsācis bijušajā Baiļu trasē un BMX kluba “Tālava” bāzē Avotu BMX trasē. “Jau pirms es nodarbojos ar BMX, ar to nodarbojās arī mans brālis Māris Strazdiņš, kurš arī bija ļoti labs braucējs. Viņš mani jau bērnībā esot vizinājis pa trasi ar ratiņiem un kopš tā laika esmu ar to aizrāvies”.  Mika treneris ir Valmieras Bērnu sporta skolas BMX treneris Olafs Lakučs – “ar treneri esmu kopā jau ļoti ilgu laiku. Uzklausām viens otru, paprasu padomu, kā labāk darīt vai nedarīt. Sadarbība ir ļoti laba un virzāmies uz priekšu!”.

Līdz 13-14 gadu vecumam sportists primāri krājis pieredzi: “uz rezultātiem tik ļoti neskatījāmies, vienkārši braucām un izbaudījām sacensības. Pēc tam, kad sāka parādīties rezultāti, katru reizi gribēju tos uzlabot un mērķi bija augstāki. Es domāju, ka tā bija neatlaidība un pacietība, kas mani novedusi arī līdz šodienai.”

Ilgas treniņu stundas Mikus aizvadījis Jāņa Daliņa stadionā, kur šobrīd notiek renovācija.  “Sakarā ar Covid-19 pandēmiju treniņprocesā esam mazliet ierobežotāki nekā iepriekš. Tagad ir lieliska iespēja trenēties jaunajā Māra Štromberga BMX trasē, kur ir pieejama arī trenažieru zāle. Tāpat ierasti treniņprocesā pieejams VOC peldbaseins un Sporta Veselības Centrs. Gaidām Daliņa stadiona rekonstrukcijas noslēgšanos, lai varētu atsākt trenēties tur”.

Šobrīd sportists savu ikdienu pilnībā velta sportam, vidēji aizvadot līdz pat 10 treniņiem nedēļā. Lai gan pēc Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas absolvēšanas devies uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, tomēr nav izdevies apvienot mācības un sportu un atzīst, ka “bija ļoti grūti izbraukāt uz skolu Rīgā un atpakaļ uz treniņiem Valmierā. Vidusskolā pārvarēt grūtības, kuras sagādāja sports, jo nebija laika ierasties uz stundām, bija vieglāk. Varēja ar skolotājiem visu sarunāt un visu pabeigt laikus, skola bija pretimnākoša”. Sākoties Covid-19 pandēmijai, atbrīvojies daudz vairāk laika nekā parasti. Mainīts treniņu plāns, atradies laiks piestrādāt pie tām lietām, kam nepieticis laika pirms tam. ”Bija laiks atkopties no bijušām traumām, bet tāpat turpinājām iet uz priekšu un attīstīties. Šobrīd darbojamies, cik nu valsts mums ir atļāvusi, izmantojam iespējas un tiecamies uz augšu. Būsim gatavi cīnīties, tiklīdz atkal tiks dots starts.”

Par galveno motivācijas avotu viņš uzskata savu neatlaidību un konstanto kustību uz priekšu. “Katru dienu, nedēļu, mēnesi izvirzu mazus mērķus, uz kuriem tiecos, lai būtu labākais. Protams, mani motivē vecāki, bez kuriem es nebūtu tur, kur esmu šobrīd, un galamērķis, uz kuru mēs tiecamies – tie ir gan mazie, gan lielie sasniegumi. Mēdz būt labākas un sliktākas dienas un, manuprāt, dažreiz ir jāpaiet arī solis atpakaļ, lai varētu divus doties uz priekšu.”

Tāpat, kā citi Valmieras AKSSC sportisti, arī Mikus atzīst, ka AKSSC projekts ir ļoti nozīmīgs solis uz priekšu un tas pozitīvi ietekmē sporta attīstību. “AKSSC noteikti ir palīdzējis gan sagatavošanās procesā, gan sacensībās, ar nodrošinājumu un ir prieks, ka mūs novērtē. Šādi centri noteikti ir nepieciešami, lai mūsu sports un sportisti būtu gatavi cīnīties pasaules mēroga sacensībās! Tas noteikti uzlabo sportistu iespējas un attīstību, jo tiek atvieglota ikdiena un var nopietnāk pievērsties treniņiem. Sporta nozare aug, un šis ir liels solis uz priekšu, lai sasniegtu savus mērķus!”

Kopā ar sportistu sakām “liels paldies AKSSC, trenerim, vecākiem un draugiem par atbalstu! Laimīgu un panākumiem bagātu jauno 2021. gadu!”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri