Valmieras Ziņas

Meža dienās Valmieras novadā stāda lapegles

Lasīšanas laiks: 2 min

7. oktobra rudenīgi vējainā dienā Matīšu pamatskolas skolēni un Valmieras novada pašvaldības darbinieki autoceļa Valmiera–Mazsalaca malā iestādīja vairāk nekā 100 lapegļu stādus, papildinot vēsturisko Vecates lapegļu aleju ar jaunu kociņu stādījumiem. Šajā alejā mājo Baltijā lielākā balto stārķu kolonija, ap 30 ligzdu, un tā ir atzīta arī par Eiropā vistālāk uz ziemeļiem izraudzīto balto stārķu masveida ligzdošanas vietu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Lita Dudele-Krastiņa.

Šopavasar Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar AS “Sadales tīkls” un ornitoloģi Māru Janaus uzsāka pilotprojektu – tika uzstādītas mākslīgās stārķu ligzdu pamatnes, lai nodrošinātu Baltijā lielākās stārķu kolonijas saglabāšanu un ligzdošanas iespējas. Gaidām, kad kāds stārķu pāris izvēlēsies kādu no pamatnēm par savas jaunās ligzdas vietu.

Ceram, ka jauniestādītie kociņi augs braši un šodienas ieguldījums nodrošinās baltajam stārķim piemērotu vietu ligzdošanai arī pēc vairākiem desmitiem gadu, kad šobrīd pieaugušās lapegles jau būs novecojušas.

Paralēli praktiskiem meža stādīšanas darbiem Meža dienu laikā notiek arī skolēnu un citu interesentu izglītošana par mežu apsaimniekošanu un mežu bioloģisko vērtību. Šodien Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Cēsu nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Laila Šestakovska iepazīstināja skolēnus ar mežu apsaimniekošanas pamatprincipiem, ar mežu nozares ekonomisko lomu un vides aspektiem. Gan lielajiem, gan mazajiem stādītājiem bija interesanti uzzināt arī par lapeglēm, kā īpašu Latvijas ainavas elementu un vērtīgu kokmateriālu un visu pirms jau par pareizu to iestādīšanu.

Meža attīstības fonda atbalstītas meža dienu aktivitātes Valmieras novadā rudenī notiek jau vairākus gadus. Iepriekš dažādās novada vietās papildināti parku stādījumi Strenčos, Valmierā, Mūrmuižā, Dikļu pagastā, Rūjienā, Sēļu muižā un citur.

Pasākums ”Meža dienas 2022” Valmieras novadā tiek īstenots Meža attīstības fonda Zemkopības ministrijas budžeta programmas 24.00.00 “Meža resursu ilgtspējības saglabāšana” apakšprogrammas 24.02.00 “Valsts atbalsta pasākumi meža nozarē”  ietvaros. Pasākuma aktivitātes koordinē Latvijas Pašvaldību savienība.

Projekta mērķis – pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim, palīdzēt risināt labiekārtošanu, kā arī ar meža apsaimniekošanu saistītos jautājumus.

Meža dienu moto: “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri