Valmieras Ziņas

Melbārža četrinieks uzreiz aiz goda pjedestāla pēc Eiropas čempionāta pirmā brauciena

Lasīšanas laiks: 4 min

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks svētdien ieņem ceturto vietu pēc Īglsas trasē Austrijā notiekošā Eiropas čempionāta pirmā brauciena, kas vienlaikus ir arī Pasaules kausa piektais posms.

Tikmēr Pasaules kausa ieskaitē Melbārdis kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Helviju Lūsi un Jāni Strengu ieņem piekto vietu.

Līderis pēc pirmā brauciena ir sestdien par Eiropas čempionu divniekos kļuvušais vācietis Frančesko Frīdrihs, kuram pēc 0,08 sekundēm seko tautietis Johaness Lohners.

Savukārt trešais Pasaules kausa posma ietvaros ir kanādietis Džastins Kripss, kamēr ceturtais – vēl viens Vācijas pilots Niko Valters, kurš pagaidām ir trešajā pozīcijā kontinenta meistarsacīkšu vērtējumā.

Melbārdis ar stūmējiem no līdera atpaliek par 0,23 sekundes, bet no Eiropas čempionāta bronzas viņus šķir tikai 0,02 sekundes.

Otra Latvijas ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu šajā Pasaules kausa posmā pašlaik ir septītā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē – sestā.

Otrais brauciens četriniekiem būs plkst.16.30 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Zīmīgi, ka pirms diviem gadiem Melbārža pilotētais četrinieks tieši Īglsas trasē kļuva par pasaules čempioniem.

Savukārt pērn Eiropas čempionātā, kas norisinājās Vācijas trasē Vinterbergā, Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīja bronzas medaļas divnieku sacensībās.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas bobslejisti Eiropas čempionātos divnieku sacensībās pie godalgām tikuši divas reizes, jo Melbārdis un Daumants Dreiškens 2015.gadā tika pie sudraba. Pirms tam Latvijai bija vairākas medaļas padomju gados. Vairāk godalgu Latvijai ir četriniekos, pēdējo no tām vēl pagājušā gada sākumā izcīnot Melbārdim, kurš ar stūmējiem tika pie bronzas.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem pēc četrām sacensībām līderis ar 826 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohners, kamēr otrais ar 787 punktiem ir viņa tautietis Niko Valters. Tikmēr trešo pozīciju ar 754 punktiem ieņem kanādietis Džastins Kripss.

Tikmēr labākais no Latvijas ar 600 punktiem devītajā vietā ir Melbārdis, bet uzreiz aiz viņa ar 544 punktiem seko Ķibermanis.

Sezonas pirmajās četrinieku sacensībās Melbārdis bija uzreiz aiz labāko trijnieka, bet pēc tam nākamajos posmos cīņā par medaļām nav iesaistījies, kamēr Ķibermanis iepriekšējā etapā Vinterbergā bija piektais.

Sestdien notikušajās divnieku sacensībās Latvija gan palika bez kontinenta medaļām. Pasaules kausa un Eiropas čempionāta ieskaitē uzvaru izcīnīja vācietis Frančesko Frīdrihs, kamēr Ķibermanis un Melbārdis kontinenta meistarsacīkstēs palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Pasaules kausa posma ieskaitē Ķibermanim ar stūmēju Matīsu Mikni astotā vieta, kamēr Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu bija devītie.

Tikmēr ļoti neveiksmīgas sacensības izvērtās trešajam pilotam Uģim Žaļimam ar Dāvi Spriņģi, kuri pieļāva rupju kļūdu pirmā brauciena startā, paliekot pirmspēdējā 25.vietā un netiekot pie iespējas startēt otrajā braucienā.

Šī neveiksme teju dzēsusi Žaļima cerības tikt uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, jo viņš cīnās par Latvijas trešās ceļazīmes izcīnīšanu ar Kanādas un ASV trešajām ekipāžām.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš izlaida vēl vienu etapu palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

 

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu un lēmumu sagatavošanu, iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā Valsts vides dienesta Juridiskā departamenta Juridiskās daļas jurista amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: iegūt vērtīgu pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem kolēģiem; jauno darbinieku apmācību un kvalifikācijas celšanas pasākumus; mēnešalgu no 1314 līdz 1775 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši Tavai pieredzei un zināšanām; labu veselības apdrošināšanu; papildatvaļinājumu no 8 līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē ar papildu atlīdzību saistītus labumus; darba vietu jebkurā Valsts vides dienesta birojā (Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Madonā, Rēzeknē vai Daugavpilī) ar daļēji attālināta darba iespējām pēc pārbaudes laika. Uzticēsim Tev: izskatīt sūdzības par apstrīdētiem administratīvajiem aktiem un administratīvajiem sodiem; pārstāvēt Valsts vides dienestu tiesās; sagatavot iekšējos iestādes tiesību aktus, atbildes vēstules un citus dokumentus; sniegt juridiska rakstura konsultācijas pēc nepieciešamības. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; maģistra grāds tiesību zinātnē; juridiska rakstura darba pieredze; pieredze administratīvā procesa piemērošanā tiks uzskatīta par priekšrocību; elektroniskais paraksts. Taču tikpat svarīgi, lai Tev piemīt labas komunikācijas un sadarbības prasmes, precizitāte un spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, labas datorzināšanas. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Jurists”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pāvila Rozīša iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-16 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv, tel.67084203 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs BSS, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam 🎯 Mērķu sasniegšana un kopīga komandas motivācija Ko mēs meklējam: Mēs meklējam pārdošanas talantus Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Tev iekāpjot liftā ir vēlme sasveicināties ar līdzbraucējiem, nevis nodurt skatienu grīdā Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🎓 Pilnībā apmaksātas apmācības un profesionāļu atbalstu ik uz soļa  🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  💬 Iespēju attīstīt pārliecību, komunikācijas un pārdošanas prasmes, kas noderēs visur 🤝 Draudzīgu un enerģisku kolektīvu 📈 Ātras izaugsmes iespējas — gan profesionālās, gan finansiālās 👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 🚗 Iespēju strādāt kustībā, ārpus biroja, bez rutīnas un garlaicības 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780(bruto) + bonusi no pārdotā. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv

Mūsu partneri