Valmieras Ziņas

Mediķi snieguši palīdzību meža darbos cietušam vīrietim

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzība vakar bija nepieciešama 36 gadus vecam vīrietim Vidzemes reģionā, kurš mežā zāģējot koku, iezāģēja sev apakšstilbā, aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Līdz mediķu ierašanās brīdim apkārtējie mēģinājuši sniegt cietušajam palīdzību, taču, neklausot mediķu telefoniskos ieteikumus, uzlikuši žņaugu un apsējuši brūci ar drēbes gabalu. Ierodoties notikuma vietā, mediķi konstatēja, ka žņaugs nav apturējis asiņošanu. Lai piekļūtu cietušajam mediķiem bija jādodas vairākus simtus metru mežā un jāiznes vīrietis ārā. Cietušais vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Mediķi atgādina, ka asiņošanas gadījumā galvenais ir apturēt asiņošanu, ko var izdarīt, nospiežot brūci ar marles salveti vai tīru drēbes gabalu, kas jātur piespiests līdz mediķu ierašanās brīdim. Ja asiņo roka vai kāja, ķermeņa daļu vajadzētu turēt paceltu. Tāpat stipras asiņošanas gadījumā svarīgi cietušo noguldīt.

Vienlaikus mediķi uzsver, ka žņaugs ir galējs līdzeklis, to dzīvībai bīstamas asiņošanas apturēšanai no rokas vai kājas izmanto tikai tad, ja brūces aizspiešana vai spiedošs pārsējs nav efektīvi vai nav iespējams tos izmantot. Nepareizi uzlikts žņaugs var palielināt asins zudumu. “Lai žņaugu uzliktu pareizi un apturētu dzīvībai bīstamu asiņošanu, ir nepieciešamas teorētiskās un praktiskās nodarbības, kurās katrs apmācāmais trenējas žņauga uzlikšanā,” skaidro mediķi.

Savukārt Latgales reģionā slimnīcā tika nogādāts četrus gadus vecus puisītis, kuru sejā sakoda mājas suns. Zēns bija piegājis pie suņa, lai paspēlētos, taču suns puisītim iekodis sejā. Zēnam konstatētas kostas un plēstas brūces sejā, kā arī pastāv aizdomas par apakšžokļa lūzumu.

Suņa koduma gadījumos mediķi norāda, ka ir jāizvērtē cik liela ir iegūtā trauma. Ja suņa kodums ir neliels, mediķi iesaka vērsties tuvākajā ārstniecības iestādē vai sazināties ar ģimenes ārstu. Ārpus ārsta darba laika iespējams konsultēties ar mediķiem par tālāko rīcību, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Savukārt, ja ir dziļas vai lielas brūces, spēcīga asiņošana vai suņa kodums ir bīstamās vietās – galvā, sejā, kakla rajonā, tuvu pie lielajiem asinsvadiem, daļēji atrautas ķermeņa daļas un citas traumas, tad saukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, zvanot 113.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi saņēmuši 1391 izsaukumus, 173 no tiem bija saistīti ar traumām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri