Valmieras Ziņas

Mazsalacā nozog celtniecības instrumentus vairāk nekā 4000 eiro vērtībā

Sestdien,23.martā, tika saņemta informācija par zādzību no kāda īpašuma Mazsalacā, kur atspiežot pagrabstāva logu, iekļūts jaunbūvē un nozagti dažādi celtniecības instrumenti. Materiālie zaudējumi vairāk nekā 4000 eiro, policijā uzsākts kriminālprocess, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valmierā, Brenguļu ielā “Citroen” automašīnas vadītājs ceļu satiksmē piedalījās bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,49 promiļu reibumā.

24.martā pulksten 13:10 Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, autoceļa Valmiera – Dikļi – Augstroze 11.kilometrā automašīnas “Audi” vadītājs nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Golf”, kā rezultātā notika sadursme. Ceļa satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Golf” pasažieris un automašīnas “Audi” vadītājs, un pasažiere.

Pirmās siltākās pavasara dienas izvilināja ielās un ceļos motobraucējus. Diemžēl tūdaļ tika reģistrēts arī pirmais negadījums, kur iesaistīts motociklists. 24.martā pulksten 13:30 Ērgļu novadā, Ērgļu pagastā autoceļa Pļaviņas – Ērgļi 30.kilometrā, kāds vīrietis, vadot motociklu, kritis, kā rezultātā guvis miesas bojājumus un nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē.

Motociklu vadītājus policija aicina parūpēties par savu drošību, izmantojot motociklu vadīšanai speciāli paredzētu ekipējumu – apģērbu un aizsargķiveri. Satiksmes dalībniekiem jāatceras, ka motocikli ir jaudīgāki un spēj palielināt ātrumu daudzkārt ātrāk nekā automašīnas un ceļa distanci veikt īsākā laika posmā, līdz ar to tie ir grūtāk pamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem. Tādēļ Valsts policija atgādina, ka ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam jāpārliecinās par motociklistu ātrumu un attālumu.

Kopumā aizvadītajās dienās, laika posmā no 22.marta līdz 25.martam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā saņemta informācija par 224 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 27 ceļu satiksmes negadījumi, kur trijos no gadījumiem ir pieci cietušie. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies desmit automašīnu vadītāji. Noformēti 329 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 121 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 22. marta līdz 25.martam reģistrēti 18 kūlas dedzināšanas gadījumi. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, turklāt tā ir arī bīstama gan īpašumam, gan apkārtējiem, jo šādu degšanu ir grūti kontrolēt un tā var strauji pāraugt nozīmīgā ugunsnelaimē ar bēdīgām sekām. Policijas atgādina, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro. To nosaka Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pants “Ugunsdrošības prasību pārkāpšana”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri