Valmieras Ziņas

Mārtiņa Erasmus+ prakses pieredzes stāsts

Lasīšanas laiks: 3 min

Pieredzes stāsts par Mārtiņu Dzenīti – enerģisku valmierieti, kurš līdz 9. klasei mācījies Valmieras Viestura vidusskolā un šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4. kursa students. Ņemot vērā, ka Valmieras tehnikums piedāvā apgūt ne tikai vidējo izglītību, bet arī profesiju, atrodas Valmierā un vairums draugu jau tur ir mācījušies un snieguši labas atsauksmes, izvēle tālākām mācībām par labu izvērtās tieši šīs mācību iestādes virzienā. Mārtiņš ir viens no tiem jauniešiem, kuriem profesijas izvēle nav bijusi grūta. Viņu vienmēr saistījis praktisks darbs, tādēļ Mārtiņš uzsācis mācības, lai apgūtu mehatronisko sistēmu tehniķa profesiju. Šie speciālisti, tostarp Mārtiņš, ikdienā veic automatizētos un datorizēti vadāmos tehnoloģiskos procesus un elektronisku un programmējamu vadības ierīču montāžu, tehnisko apkopi, diagnostiku un remontu.

Var droši teikt, ka Mārtiņam ir izveidojusies bagātīga pieredze Erasmus+ praksēs. Viņš ir devies praktizēties gan uz Itāliju, gan Austriju, gan izbaudījis, kā ir strādāt Maltā. Itālijā prakse tika aizvadīta uzņēmumā, kas ražo ēdināšanas treilerus “no a līdz z”. Prakses pienākumos ietilpa metālapstrādes darbi, kā arī hidraulisko un pneimatisko sistēmu uzstādīšana. Mārtiņu Itālijā ļoti pārsteidza tas, cik cilvēki apkārt bijuši atvērti un draudzīgi, kolēģi katru rītu apvaicājušies, kā klājas, bijuši ļoti devīgi ar ieteikumiem, kā darbus veikt labāk un efektīvāk, kā arī ar padomiem, ko darīt gan nevajadzētu. Reizēm pat izdevies baudīt kolēģu sarūpēto kafiju pusdienu pārtraukumos.

Otrā Erasmus+ prakse norisinājās Austrijā, uzņēmumā “Elektroservice Heinz Schneider”, kas nodarbojas ar sadzīves tehnikas tirdzniecību un remontu, kā piemēram, indukcijas plītīm, veļas mazgājamajām mašīnām un tamlīdzīgām iekārtām. Ikdienas darba pienākumos ietilpa došanās pie klientiem kopā ar kolēģiem, kur bija nepieciešams veikt dažādu iekārtu tehnisko apkopi un remontu – jāmaina indukcijas plītīm virsmas, mikroshēmas, ciparu displeji, savukārt, veļas mazgājamajām mašīnām un žāvētājiem jāmaina gultņi, siksnas un citas detaļas.

Trešā prakse Maltā, uzņēmumā “Maple” Mārtiņam patikusi vislabāk, jo ikdiena bijusi neparedzama, darbi bijuši ļoti dažādi un reti kad atkārtojušies. Prakses uzņēmums nodarbojās ar maizes un maizes izstrādājumu ražošanu, kur jaunietim bija jāveic dažādu iekārtu tehniskā apskate, jāveido PLC vadības kaste, jāvada pakošanas iekārta, kā arī dažādi citi darbi, kas nepieciešami ražošanas procesu uzturēšanai.

Kopumā, pēc aizvadītām trim Erasmus+ praksēm ir ļoti daudz pozitīvu atmiņu un jaunu prasmju, ko pielietot ikdienas darbā. Viens no lielākajiem ieguvumiem viennozīmīgi ir starptautiskā pieredze un iespēja ne tikai apskatīt dažādas valstis un to kultūru, bet arī to, kā darba procesi tiek organizēti dažādās Eiropas valstīs. Pēc tehnikuma absolvēšanas Mārtiņš plāno turpināt mācības augstskolā, apgūstot mehatroniku, mēģinot studijas apvienot ar darbu, lai būtu iespēja vienlaikus gūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta “Profesionālā attīstība jauniem izaicinājumiem” Nr.2020-1-LV01-KA116-077375 un „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 570 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022. gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā valodzite@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 29405471 vai 64235378. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri