Valmieras Ziņas

Mārtiņa Erasmus+ prakses pieredzes stāsts

Lasīšanas laiks: 3 min

Pieredzes stāsts par Mārtiņu Dzenīti – enerģisku valmierieti, kurš līdz 9. klasei mācījies Valmieras Viestura vidusskolā un šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4. kursa students. Ņemot vērā, ka Valmieras tehnikums piedāvā apgūt ne tikai vidējo izglītību, bet arī profesiju, atrodas Valmierā un vairums draugu jau tur ir mācījušies un snieguši labas atsauksmes, izvēle tālākām mācībām par labu izvērtās tieši šīs mācību iestādes virzienā. Mārtiņš ir viens no tiem jauniešiem, kuriem profesijas izvēle nav bijusi grūta. Viņu vienmēr saistījis praktisks darbs, tādēļ Mārtiņš uzsācis mācības, lai apgūtu mehatronisko sistēmu tehniķa profesiju. Šie speciālisti, tostarp Mārtiņš, ikdienā veic automatizētos un datorizēti vadāmos tehnoloģiskos procesus un elektronisku un programmējamu vadības ierīču montāžu, tehnisko apkopi, diagnostiku un remontu.

Var droši teikt, ka Mārtiņam ir izveidojusies bagātīga pieredze Erasmus+ praksēs. Viņš ir devies praktizēties gan uz Itāliju, gan Austriju, gan izbaudījis, kā ir strādāt Maltā. Itālijā prakse tika aizvadīta uzņēmumā, kas ražo ēdināšanas treilerus “no a līdz z”. Prakses pienākumos ietilpa metālapstrādes darbi, kā arī hidraulisko un pneimatisko sistēmu uzstādīšana. Mārtiņu Itālijā ļoti pārsteidza tas, cik cilvēki apkārt bijuši atvērti un draudzīgi, kolēģi katru rītu apvaicājušies, kā klājas, bijuši ļoti devīgi ar ieteikumiem, kā darbus veikt labāk un efektīvāk, kā arī ar padomiem, ko darīt gan nevajadzētu. Reizēm pat izdevies baudīt kolēģu sarūpēto kafiju pusdienu pārtraukumos.

Otrā Erasmus+ prakse norisinājās Austrijā, uzņēmumā “Elektroservice Heinz Schneider”, kas nodarbojas ar sadzīves tehnikas tirdzniecību un remontu, kā piemēram, indukcijas plītīm, veļas mazgājamajām mašīnām un tamlīdzīgām iekārtām. Ikdienas darba pienākumos ietilpa došanās pie klientiem kopā ar kolēģiem, kur bija nepieciešams veikt dažādu iekārtu tehnisko apkopi un remontu – jāmaina indukcijas plītīm virsmas, mikroshēmas, ciparu displeji, savukārt, veļas mazgājamajām mašīnām un žāvētājiem jāmaina gultņi, siksnas un citas detaļas.

Trešā prakse Maltā, uzņēmumā “Maple” Mārtiņam patikusi vislabāk, jo ikdiena bijusi neparedzama, darbi bijuši ļoti dažādi un reti kad atkārtojušies. Prakses uzņēmums nodarbojās ar maizes un maizes izstrādājumu ražošanu, kur jaunietim bija jāveic dažādu iekārtu tehniskā apskate, jāveido PLC vadības kaste, jāvada pakošanas iekārta, kā arī dažādi citi darbi, kas nepieciešami ražošanas procesu uzturēšanai.

Kopumā, pēc aizvadītām trim Erasmus+ praksēm ir ļoti daudz pozitīvu atmiņu un jaunu prasmju, ko pielietot ikdienas darbā. Viens no lielākajiem ieguvumiem viennozīmīgi ir starptautiskā pieredze un iespēja ne tikai apskatīt dažādas valstis un to kultūru, bet arī to, kā darba procesi tiek organizēti dažādās Eiropas valstīs. Pēc tehnikuma absolvēšanas Mārtiņš plāno turpināt mācības augstskolā, apgūstot mehatroniku, mēģinot studijas apvienot ar darbu, lai būtu iespēja vienlaikus gūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta “Profesionālā attīstība jauniem izaicinājumiem” Nr.2020-1-LV01-KA116-077375 un „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri