Valmieras Ziņas

Mākslīgā intelekta opera “Andromeda” un citi pasākumi aicina izbaudīt multimediju festivālu

Lasīšanas laiks: 2 min

Šīs nedēļas garumā dažādās vietās pilsētvidē notiek Valmieras starptautiskais multimediju festivāls. Daži objekti apskatāmi jau no pirmdienas un ar tiem var iepazīties katru dienu līdz pat svētdienai. Citus var apmeklēt noteiktās dienās un noteiktos laikos. Daži redzami un dzirdami tāpat, citiem nepieciešams mobilajā ierīcē ieinstalēt lietotni Art+.

Šajā festivālā tikai divi seansi atvēlēti operai “Andromeda”. Ar mākslīgā intelekta palīdzību veidotā opera pirmo reizi Valmierā tika rādīta otrdienas vakarā kultūras centra mazajā zālē 3.stāvā. Pirms un pēc operas ar interesentiem sarunājās festivāla kuratore Marta Kontiņa, kas sniedza nelielu informāciju par šo mākslas darbu, kā arī atbildēja uz skatītāju jautājumiem.

17. gadsimta operas “Andromeda” partitūra ir pazudusi, saglabājies tikai tās librets, ko 1644.gadā sarakstījis itālis Virgilio Puccitelli. Savā dzīves laikā viņš vairākas reizes viesojies Viļņā, kur ir skaists baroka laikmeta pilsētas vēsturiskais centrs, kas tagad iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Iespējams, tas bija par iemeslu, lai 2023.gadā, kad Viļņa svinēja 700 gadu jubileju, mākslinieku kolektīvs radītu unikālu mākslas darbu – balstoties uz komponista Marco Scacchi un citu viņa laikabiedru darbu fragmentiem, mākslīgajam internetam tika dots uzdevums ar 21. gadsimta līdzekļiem restaurēt operu “Andromeda”. Kopā ar lietuviešu māksliniekiem pie šī darba strādājis latviešu komponists Māris Kupčs, bet viena no izpildītājām ir Lietuvā dzīvojošā latviešu dziedātāja Monta Martinsone.

Kā skatītājus informēja festivāla kuratore Marta Kontiņa, operas mūzikā izmantoti  apmēram 75% mākslīgā intelekta, bet 25 % ir cilvēku darbs.

Tiem, kurus interesē baroks un operas mūzika, aicināti uz “Andromedas” otro seansu sestdien plkst. 15.00. Koncerts ir apmēram pusotru stundu garš, bet, tā kā tas nenotiek ne teātrī, ne koncertzālē, skatītāji drīkst brīvi pārvietoties un pamest telpas, ja opera liekas par garu. Lai arī tas ir tikai koncerta ieraksts, izpildījums ir ļoti kvalitatīvs un mūzika – meditatīva, nomierinoša. Klausītāji viegli var iztēloties, kā greznajās baroka laika pilīs notiek galma dejas, kā pa grīdu slīd sievietes kuplajās kleitās…

Iznākot no kultūras centra, košās gaismās izgaismojas koki un var pamanīt divas mašīnas, kas savstarpēji sarunājas. Tā ir apvienības “Orbīta” gaismas instalācija “Parādības blakus”. Savukārt Vecpuišu parka stūrī netālu no Leona Paegles ielas nepieciešama Art+ aplikācija. To izmantojot, parādās mākslinieces Līgas Vēliņas radītas astoņas digitālas skulptūras.

Dažādas tehnoloģijas un mākslīgais internets mūsu dzīvē ienāk nevis maziem solīšiem, bet milzīgiem lēcieniem! Tas uzdod neskaitāmus jautājumus, pārsteidz, izbrīna, palīdz, atgrūž, sajūsmina – izraisa visdažādākās emocijas. Skaidrs ir viens – mākslīgais internets ir ieradies uz palikšanu. Mums tas jāpieņem un jācenšas to izprast.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri