Valmieras Ziņas

Māksla būt uzņēmējam: Kā konkurēt eksporta tirgos, ja neesi lētākais?

Mākslas mēneša ietvaros Valmierā 5. aprīlī norisinājās forums “Māksla būt uzņēmējam”. Uzņēmējdarbība – process, kas prasa nemitīgu virzību un attīstību. Ik brīdi ir jādomā par jaunu produktu izstrādi vai esošo produktu/pakalpojumu uzlabošanu, mārketinga aktivitātēm, sadarbības partneru meklēšanu un to, kā atšķirties no citiem – par šo tika diskutēts forumā.

’’Kā konkurēt eksporta tirgos, ja neesi lētākais?’’ ar šādu tēmu ’’Gateway&Partners’’ vadošā eksperte Krista Pētersone vēlējās iepazīstināt auditoriju.

Šobrīd pasaulē ir tik daudz dažādu lietu, ko iespējams iegādāties. Ir tik daudz uzņēmumu, kas ražo līdzīgu produkciju. Kā atšķirties un iegūt lielāku patērētāju uzmanību? Kā padarīt savu uzņēmumu stiprāku un konkurētspējīgāku pasaules tirgū?

Atbilde ir visai vienkārša – ir jāatrod sava ”odziņa,” kas būs tas īpašais, ar ko uzņēmums piesaistīs uzmanību un iegūs klientus. Tikai atrodot kaut ko īpašu, ar ko izcelsieties uz pārējo fona, jūs spēsiet pastāvēt.

Patērētāju izglītošana ir ļoti nozīmīga. Izglītojot patērētājus par savu produktu/pakalpojumu, iegūsiet uzmanību un potenciālos klientus. Informējot par sava produkta īpašībām, jūs arī reklamējat savu produktu, kā arī iegūstat zinošus klientus.

Ļoti nozīmīgi, plānojot sava produkta eksportēšanu, ir domāt par vietu, kur vēlaties to pārdot. Kā minēja K. Pētersone:

„Nav jēgas pārdot dzintara sveci valstī, kur neviens nezina, kas ir dzintars”.

Neviens nepirks produktu, ja nezinās, ko iesākt ar to, tādēļ ļoti svarīga ir patērētāju izglītošana un reklāma. Pirms domājat par sava produkta eksportu, ir jāveic tirgus izpēte un, iegūstot rezultātus, jums būs skaidrs, kur doties ar savu produktu, lai negūtu tikai zaudējumus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Valsts valodas zināšanas, vēlams krievu un angļu valodas zināšanas sarunu valodas līmenī. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Darba alga no EUR 750-850 (bruto) Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – BISTRO PAKALPOJUMA DARBINIEKS VALMIERĀ. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas, pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu Remontstrādnieks ar atrašanās vietu Valmierā. Galvenie darba pienākumi: veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: inženierkomunikāciju apsaimniekošana; ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; tttelpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimeri; citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības kandidātiem: pieredze saimniecisko darbu veikšanā; zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; spēja strādāt patstāvīgi un komandā. “B” kategorijas autovadītāja apliecība; precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: interesantu darbu stabilā uzņēmumā; mūsdienīgu darba vidi; darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga pārbaude laikā (3 mēn.) 5,50 EUR/h (bruto). Pēc pārbaudes laika 6,00EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – REMONTSRĀDNIEKS Valmierā. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri