Valmieras Ziņas

Mainām motoreļļu un filtrus. Ko ņemt vērā ?

Lasīšanas laiks: 4 min

Eļļas filtrs, gaisa filtrs,  degvielas filtrs un salona filtrs – kopā četri filtri, kuri ir jāmaina regulāri. Vēl auto ar automātisko ātrumkārbu ir hidrofiltrs, tam nomaiņa ir retāka – ik pēc 60000 km vai 120000 km. Maiņas intervālu nosaka auto ražotājs.

Kāda ir eļļas filtra funkcija?

Motoram darbojoties, tam ir nepieciešama eļļošana, lai maksimāli novērstu kustīgo detaļu nolietojumu, samazinot berzi starp tām. Par šo procesu atbild eļļošanas sistēma. un eļļas filtrs ir nopietna auto rezerves daļa. Eļļas filtrs ir nepieciešams, jo eļļā nonāk metāla daļiņas un citi ķīmiskie elementi, kas rodas dzinējam darbojoties. Filtrs šo piesārņojumu aiztur un neļauj tam nokļūt atpakaļ dzinējā.

Kāda ir gaisa filtra funkcija?

Iekšdedzes dzinējā sadeg degviela, un tās sadegšanai ir nepieciešams gaiss. Gaiss tiek ņemts no āra vides un ir tāds, kāda konkrētajā brīdi ir apkārtējā vide, parasti visapkārt ir putekļi un smiltis. Gaisa filtrs notur visus putekļus un padod dzinējam tīru gaisu. Pretējā gadījumā bez filtra vai ar nekvalitatīvu, vai nolietotu filtru draud virzuļu grupas nodilums un turbīnas iziešana no ierindas. Vairumam auto filtru var nomainīt paša spēkiem. autoSKAN iesaka neekonomēt uz šis auto rezerves daļas rēķina, īpaši auto ar turbīnu, un veikt nomaiņu regulāri.

Kāda ir degvielas filtra funkcija?

Degvielas filtra funkcija arī ir diezgan pašsaprotama, tas filtrē degvielu. Šī auto rezerves daļa atrodas starp bāku un motoru. Tā nodrošina, lai nogulsnes bākā un kondensāts neiekļūtu degvielas sistēmā. Reizēm var gadīties ieliet bākā nekvalitatīvu degvielu. Degvielas filtrs tam nebūs panaceja, jo filtra primārā funkcija ir aizturēt daļiņas. Ziemā, ielejot mīnusiem neatbilstošu dīzeļdegvielu, var gadīties, ka auto noslāpst. Tas nozīmē, ka filtrs parafinizējies un nelaiž cauri degvielu, tas ir jānomaina.

Kāda ir salona filtra funkcija?

Salīdzinoši vienkāršākais no filtriem. Ir iespēja izvēlēties ar aktivētu ogli vai parasto salona filtru. Salona filtrs neielaiž salonā putekļus un cita veida gružus. Uz šīs autodaļas rēķina autobraucēji bieži ieekonomē, izvēloties lētākos piedāvājumus. Pasliktinās gaisa plūsma pa ventilatora atveri, lielāka stiklu aizsvīšana no iekšpuses, tā ir pazīme, ka salona filtrs ir jānomaina. Nomaiņu veikt varat pats, bet jārēķinās, ka atsevišķiem auto modeļiem būs nepieciešami speciāli skrūvgrieži.

Filtri ir dažādās cenu kategorijās un attiecīgi ar atšķirīgu kvalitāti. autoSKAN iesaka izvēlēties filtrus no pazīstamiem un pārbaudītiem ražotājiem. Piemēram, kā MANN-FILTER, BOSCH, KNECHT, MAHLE. Pārgriežot filtru un izpētot to, ir pierādīts, ka materiālu izvēle premium zīmola filtriem un ekonom klases filtriem atšķiras. Izvēloties augstas klases filtru, jūs iegūstat sev sirdsmieru, ka viss būs tā kā tam pienākas būt. Un šī auto rezerves daļa kalpos atbilstoši ar izturības rezervi. Filtri ir skatāmi autoSKAN sadaļā: auto rezerves daļas. https://autoskan.lv/autodalas

Motoreļļu piedāvājums, līdzīgi kā auto rezerves daļu piedāvājums, ir neaptverams. Neskaitāmi ražotāju zīmoli un viskozitātes 5w30, 5w40 utt. autoSKAN šajā reizē neapgrūtinās ar ražotāju standartiem ACEA, API, ILSAC utt. skaidrojumiem. Centīsimies motoreļļu izvēli vienkāršot.

Kad ir jāmaina motoreļļa?

Reizi gadā vai ņemot vērā  nobrauktos kilometrus.

Pēc cik km ir jāmaina motoreļļa?

Te ir varianti.

 • Kā to ir noteicis auto ražotājs. Ap 15000, 20000, 30000 un pat 120000km. Minētais lielais nobraukums, tiesa, ir paredzēts lielajiem komerctransporta vilcējiem.
 • Ja vēlamies, lai dzinējs kalpotu ilgāk par ražotāja atvēlētajiem garantijas kilometriem.
  Ņemam vērā, ka motoreļļa ar viskozitāti 10w40 ievērojami zaudē savu efektivitāti jau pie trim, četriem tūkstošiem kilometru. Eļļā esošās piedevas izstrādājas.
  Motoreļļai ar viskozitāti 5w40 efektivitātes kritums ir ap 7-iem, 8-iem tūkstošiem.
  Savukārt 5w30 Long Life eļļai ap 11; 12 tūkstošiem km.
  Ja braucat pārsvarā pa pilsētu, jūsu nobrauktajiem km būtu jābūt par kādiem 20% mazākiem nekā pārsvarā pārvietojoties ārpus pilsētas.

Tad tomēr – kuru motoreļļu?

 • Lejam to motoreļļu ar tieši tādu viskozitāti, kādu ir noteicis auto ražotājs.
  autoSKAN piedāvājumā ir OE oriģinālās rūpnīcas eļļas Mercedes, BMW, Toyota, Nissan, Ford, KIA, Mazda, Opel un Volkswagen automašīnām. Te viss ir vienkārši. Man ir, teiksim, BMW. Ņemu BMW motoreļļu un nedomāju, ka kas būs aplami.

autoSKAN ir gadiem iekrāta pieredze un novērojumi par motoreļļām, transmisijas eļļām, arī degvielas/eļļas piedevām. Mēs piedāvājam tikai pārbaudītus un uzticamus smērvielu zīmolus. Mums, piemēram, ir novērojumi, ka vairāku pazīstamu eļļu ražotāju motoreļļas ir paskaļas un to, ka dažu eļļu zīmolu cenas/kvalitātes attiecība ir pārvērtēta.

 • Ja pieturaties pie kāda sev atzīta zīmola izvēles – turpiniet to darīt.
  Ja vēlaties pamainīt motoreļļu zīmolus. Kāpēc ne !

Auto, kuriem uz pleciem ir vairāk nekā 250000 km un liekas , ka auto ir paskaļš, varat pamēģināt ieliet nedaudz biezāku motoreļļu. Piemēram, pašreiz ir  eļļa ar viskozitāti 0W30. Nomainiet uz 5W30. Auto var kļūt klusāks. Protams, tā ir vienkāršota pieeja jautājumam. Visi ir dzirdējuši par eļļas viskozitātēm 0w30, 5w30, 10w40, 5w40 utt.. Bet nozīme ir arī kinemātiskajai viskozitātei. Smalkāka iztirzāšana par to citreiz.
autoSKAN motoreļļu klāstu un špikerus no Castrol, Mobil un Motul tieši cik litri iet iekšā dzinējā, manuālajā kārbā vai automātiskajā, stūres pastiprinātājā vai tiltā, varat apskatīt mūsu lapā: https://autoskan.lv/ellas

Esiet laipni aicināti izvēlēties autoSKAN

Lai auto SKAN !

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 40 darba gadu pieredzi aicina pievienoties LATVIJAS komandai KLIENTU KONSULTANTU  * ja esi pozitīvs, aktīvs, komunikabls;  * ja novērtē iespēju, kad PATS vari sastādīt savu darba grafiku; MĒS PIEDĀVĀJAM: pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 1000 līdz 3000 un vairāk eiro bruto mēnesī; bezmaksas apmācību pirms darba uzsākšanas (nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, visu iemācīsim); pilnu darba slodzi; līdzfinansētu veselības apdrošināšanu saskaņā ar uzņēmuma politiku; atbalstu ikdienas darbā, draudzīgu kolektīvu un motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI: iepazīstināt klientus ar produktu; izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; (klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst). Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu elita.juska@eastcon.lv līdz 20.09.2022. Paldies par atsaucību ! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-10 Kontaktpersona: Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu: elita.juska@eastcon.lv

 MERKURITA LV SIA reģ.nr.40003907193 Tēraudlietuves iela 22, Rīga, LV-1026 Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 15 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Baltijas valstīs. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti. Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ (Valmiera, Cēsis, Limbaži)! Darba pienākumi: • Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem • Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: • Labas komunikācijas spējas • Vidējā vai augstākā izglītība • Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi • „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: • Kvalitatīvas profesionālās apmācības • Sakārtotu un labi organizētu darbu • Augstu atalgojumu • Visas sociālās garantijas un papildus bonusus CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz šī gada 3. oktobrim. Uzziņas pa tālruni: 27007977 Darba laiks Pilna slodze Darba alga no 1000 EUR līdz 3000 EUR (bruto) Darba vieta Vidzemes pilsētās Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov., Vidzeme Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-03 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri