Valmieras Ziņas

Maija Skrača no Valmieras tehnikuma – viena no Latvijas jaunajiem līderiem

13. septembrī Baltic Beach Hotel telpās, Jūrmalā, norisinājās svinīgs Junior Achievement Latvija Līderu programmas noslēgums, kurā kā programmas absolventi sveikti 14 jaunieši no visas Latvijas, un starp tiem arī Valmieras tehnikuma audzēkne Maija Skrača.

Līderu programmā jau piekto gadu piedalās īpaši atlasīti talantīgi jaunieši, kuri gada laikā pilnveido savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem — sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā Aigars Rostovskis, Ilze Viņķele, Juris Gulbis, Irīna Pīgozne, Ģirts Rungainis un citi.

Maijas Skračas realizētais projekts sadarbībā ar mentoru Ingmāru Līdaku, jauniešu biedrību “VirziensA” un Junior Achievement Latvia Līderu programmas ietvaros tika organizētās jauniešu apmācībās “PIEDZĪVOJUMS DABĀ”, kas norisinājās kempingā “Ezerpriedes”. Šajā nometnē jaunieši attīstīja darbu komandā un komunikācijas spējas, kā arī aktīvi un interesanti iepazina dabu sev apkārt.

“Nākotnes Latvija top tagad. Šodienas skolēni ir tie, kuri veidos Latviju pēc desmit gadiem, un ir svarīgi, lai viņos jau būtu atraisītas spējas pašiem darīt, radīt un iedvesmot citus. To apgūt vislabāk var palīdzēt dzīves gudri mentori, kas paši ir sasnieguši nozaru un jomu virsotnes, tāpēc saku lielu paldies Līderu programmas atbalstītājiem – sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem, kuri jau gadiem palīdz mums radīt nākotnes vizionārus un sabiedrības vadītājus,”

uzsver Jānis Krievāns, JA Latvija valdes priekšsēdētājs. 

Programmas ietvaros jaunieši izstrādāja savus individuālos projektus, kā arī apguva darbu komandā, strādājot pie kopīga sociālā projekta. Jaunie līderi arī pilnveidoja savas zināšanas un prasmes attīstot dzīvei noderīgas kompetences, tostarp apguva komunikācijas prasmes, piedalījās meistarklasēs un diskusijās. Līderu programmas apmācība noslēdzās vairāku dienu ilgā nometnē Junior Achievement Unlocked 2019, kur notiekošās darbnīcas un diskusijas varēja vērot arī interneta tiešraidē.

Mentoru lomā šogad iejutās:

 • Ilze Viņķele, Saeimas deputāte
 • Guntars Kokorevičs, uzņēmējs, JA LATVIJA un LDDK padomes loceklis
 • Mārtiņš Bičevskis, Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents
 • Aigars Rostovskis, uzņēmējs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents
 • Elmārs Pļaviņš, mācītājs un armijas virskapelāns.
 • Irīna Pīgozne, finansiste, mecenāte, sabiedriskā darbiniece
 • Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs
 • Edgars Kots, SIA Izdevniecība Dienas mediji valdes priekšsēdētājs
 • Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors
 • Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris, SIA Prudentia dibinātājs
 • Roberts Strīpnieks, AS “Latvijas valsts meži” valdes priekšsēdētājs
 • Atis Švinka, SIA LIC Gotus valdes priekšsēdētājs
 • Aigars Nords, Lattelecom Rīgas maratona vadītājs
 • Ingmārs Līdaka, Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs.

Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību JA LATVIJA vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz reālu ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri