Valmieras Ziņas

LTRK viceprezidents: Labklājību var nodrošināt tikai divas lietas – eksports un produktivitāte

Trešdien, 11.martā, Valmierā viesojās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidents Aigars Rostovskis, lai tiktos ar organizācijas Vidzemes nodaļas biedriem. Portālam “Valmieras Ziņas” bija iespēja uzklausīt viņa vērtējumu par pašreizējo situāciju Latvijas tautsaimniecībā un aktuālajām problēmām, kas satrauc uzņēmējus.

Kā uzsvēra A.Rostovskis, Rīgā ir koncentrēts 70% no biznesa, taču cilvēku skaita ziņā tajā dzīvo tikai puse no Latvijas iedzīvotājiem, tādēļ LTRK pievērš lielu uzmanību arī reģioniem.

LTRK pašlaik ir ap 1300 biedriem. 75% no tiem aptaujā atbalstījuši maksimāli pragmatisku attiecību veidošanu ar Krieviju. Daudziem uzņēmumiem šajā valstī ir bizness vai arī tas ir pakārtoti saistīts ar Krieviju. LTRK izprot politiski neviennozīmīgo situāciju, taču kā uzņēmēju organizācija tā iestājas par saimniecisko sakaru saglabāšanu ar Krieviju.

“Protams, katram uzņēmējam ir jāizvērtē individuāli sava darbība Krievijā, jo tirgus ir liels, bet riskants, taču pilnībā to pazaudēt mēs nevēlamies,”

norādīja A.Rostovskis.

Vēl viens sensitīvs jautājums saistībā ar Krieviju ir termiņuzturēšanās atļaujas.

LTRK biedru vairākums uzskata, ka termiņuzturēšanās atļaujas biznesam ir vajadzīgas,

jo ar to ir iesaistītas dažādas nozares – nekustamo īpašumu attīstītāji, tirgotāji, būvnieki un citas. Līdz ar atļauju izsniegšanas ierobežošanu, ekonomika izjutusi lielu triecienu.

Februāra beigās Latviju apmeklēja ASV Valsts departamenta galvenais ekonomists Rodnijs Ludema. Viņš arī uzstājies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Eksporta dienā “Ceļš uz jauniem tirgiem”. Kā pastāstīja A.Rostovskis, augstais viesis vēlējies uzzināt Latvijas uzņēmēju viedokli par ASV un Eiropas Savienības brīvās tirdzniecības līgumu un notikumiem Ukrainā. LTRK pārstāvji pauduši viedokli, ka būtiska Latvijas drošības komponente ir ekonomiskā situācija un iedzīvotāju ienākumu līmenis. Īpaši kritiski tas ir Latgalē. Ja tur dzīves līmenis krītas un ir ļoti intensīva Krievijas propaganda, situācija var kļūt bīstama.

“Mūsu vēsts kolēģiem no Vašingtonas bija, ka

kopīgiem spēkiem ir jāveicina ekonomikas augšupeja, lai palielinātu iedzīvotāju ienākumus, tad viņus būs grūti apstrādāt ar prokrievisku ideoloģiju,”

pastāstīja LTRK viceprezidents.

A.Rostovskis informēja, ka

LTRK cīnīsies “līdz galam” par mikrouzņēmumu nodokļa likmes atjaunošanu 9% līmenī.

Sarunās ar valdību esot radusies sajūta, ka varētu būt panākumi šajā jautājumā. Tāpat A.Rostovskis solīja cīnīties līdz pat Satversmes tiesai, lai atceltu grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz personīgās atbildības pieprasīšanu no uzņēmumu valdes locekļiem par kavētajiem nodokļu maksājumiem. LTRK uzskata šo norma par pārāk stingru, jo sevišķi pašreizējās situācijas kontekstā. “Ukrainas krīze, termiņuzturēšanas atļauju izsniegšanas apturēšana un Eiropas ekonomikas stagnācija negatīvi ietekmē Latvijas ekonomiku, un Valsts kases ieņēmi ir samazinājušies, tādēļ valsts sāk pastiprināti lietot represīvās metodes, kas negatīvi ietekmē biznesu. Ekonomiskās situācijas dēļ valdība vēlas arī attiekties no iepriekš panāktās vienošanās par darbaspēka nodokļa samazināšanu,” skaidroja A.Rostovskis.

Kā uzskata LTRK viceprezidents,

lai valdība ieklausītos uzņēmēju viedoklī, ir nepieciešams kāpināt jaudu. Tādēļ nepieciešams palielināt kameras biedru skaitu vismaz līdz 5000,

vienlaikus rosinot likumdošanā paredzēt normu par uzņēmumu obligātu dalību LTRK vai kādā citā uzņēmēju organizācijā, kā tas ir vairākās Eiropas valstīs.

Tāpat sarunas ar valdību būs daudz efektīvākas, ja LTRK spēs paust argumentētu viedokli. Šī iemesla dēļ ir izveidots Krišjāņa Valdemāra fonds, kura viens no uzdevumiem ir finansiāli atbalstīt un padarīt plaši publiski pieejamus pētījumus tautsaimniecībā.

“Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras parlamentam nav savs analītiskais dienests. Tādēļ Saeimas lēmumu kvalitāte ir kritiska zema,”

norādīja A.Rostovskis.

LTRK viceprezidents akcentēja ar finanšu pieejamību uzņēmējiem. Latvijā esot ap 1000 uzņēmumiem, par kuriem notiek cīņa banku starpā. Pārējie uzņēmumi ir slikti kapitalizēti, tādēļ bankas nevēlas tos kreditēt.

“Bankas atzīst, ka no viena grāvja, kad tās treknajos gados skrēja visiem pakaļ ar naudu, tās ir metušās otrā grāvī. Mēs aicinām tās pārskatīt savu politiku un atgriezties pie normālas kreditēšanas prakses. Vienlaikus uzskatām, ka ir jāmeklē arī citi risinājumi. Sarunās ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju esam aktualizējuši jautājumu par krājaizdevsabiedrību veidošanu kameras ietvaros un citiem risinājumiem.”

A.Rostovskis mudināja uzņēmējus domāt par Latvijas nākotnes ekonomiku, kurā liela loma būs modernajām tehnoloģijām un inovācijām. “Latvijas ekonomika, noņemot Eiropas fondu līdzekļus, izskatās visai bāla. Atkarība no Eiropas naudas un valsts pasūtījumiem biznesam ir ļoti liela.

Mums ir tikai pieci gadi, lai sagatavotu savus uzņēmumus un valsts ekonomiku kopumā dzīvei bez ES fondu līdzekļiem.

Uzņēmumu un visas Latvijas ekonomiku labklājību var nodrošināt tikai divas lietas – eksports un produktivitāte.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri