Valmieras Ziņas

LMT un Vidzemes Augstskola noslēdz saprašanās memorandu pieredzes un zināšanu savstarpējai pārnesei

Piektdien SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) un Vidzemes Augstskola parakstīja saprašanās memorandu, paužot apņemšanos veicināt savstarpēju pieredzes un zināšanu pārnesi, lai stiprinātu kapacitāti un pētījumu iespējas tautsaimniecībā pielietojamās sadarbības jomās, aģentūru LETA informēja LMT pārstāvji.

Plānotā sadarbība ietver tādas tēmas kā kiberdrošība un kritiskā infrastruktūra, mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi tautsaimniecībai un sabiedrībai kopumā, lielo datu analīze uzņēmējdarbībā, lietu internets un to pielietojums, kā arī virtuālās un papildinātās realitātes iespējas tautsaimniecībā.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka nākotnes panākumu atslēga viennozīmīgi ir uzņēmējdarbības un zinātnes partnerība.

“Apvienojot industrijas pieredzi un augstskolu infrastruktūru, kā arī pētniecības potenciālu, kopā varam pilnveidot tehnoloģiju risinājumus un integrēt tos dažādās praktiskās dzīves jomās, padarot ikdienas procesus efektīvākus,”

atzīst Binde.

Viņš akcentē, ka LMT līdzšinējā veiksmīgā sadarbība ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti rāda, ka tas vienmēr nes augļus, jo pusēm kopā ir iespējams īstenot projektus, ko atsevišķi realizēt būtu sarežģīti.

Parakstot memorandu, LMT sadarbības ietvaros nodrošinās pētniecisko rezultātu testēšanu un validāciju biznesa vidē, darbinieku savstarpējo pieredzes apmaiņu pētniecisko un akadēmisko aktivitāšu īstenošanai, atbalstu industrijas pieredzes pārnesei studiju un pētniecības procesa attīstībā, infrastruktūras un datu izmantošanu kopīgām pētnieciskām aktivitātēm, sadarbību starptautisko pētniecības projektu īstenošanai un konsultēšanu par lielo datu strukturēšanu un izmantošanu pētniecībā.

Savukārt Vidzemes Augstskola plāno precīzāk apzināt industrijas vajadzības un mērķtiecīgi īstenot starptautiskus pētniecības projektus un atbilstošas akadēmiskās aktivitātes, izmantojot laboratorijas un infrastruktūru un piesaistot starptautisku pētniecisko un akadēmisko personālu.

“Augstskolām sadarbība ar vadošajiem industrijas uzņēmumiem ir gan vērtīgs ieguldījums, sniedzot savu pienesumu inovāciju attīstībā, gan ieguvums, jo šāda pieredzes apmaiņa ļauj pielāgot studiju saturu reālajām nozaru vajadzībām,”

norāda Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

LETA jau ziņoja, ka LMT pagājušajā gadā strādāja ar 186,099 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 9,3% un bija 30,566 miljoni eiro.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro. LMT lielākā īpašniece ir Zviedrijas telekomunikāciju kompānija “Telia Company”, kam tieši un netieši pieder apmēram 60% daļu, bet 40% kontrolē Latvijas valsts.

LMT kapitālā 49% pieder “Telia Company” un tās meitasfirmai “Sonera Holding”, pa 23% akciju pieder SIA “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% – SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor””. “Telia Company” pieder 49% “Tet” kapitāldaļu, bet Latvijas valstij “Possessor” personā – 51%.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Latvijas Mežs SIA aicina darbā biroja administratoru Pienākumi :  Lietvedības procesu organizēšana, dokumentu sagatavošana, noformēšana un arhivēšana; Administratīvā atbalsta nodrošināšana vadībai un kolēģiem, precīza doto uzdevumu izpilde;  Personāla lietvedības kārtošana; Efektīva biroja ikdienas darba organizēšana un plānošana; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus. Prasības :  Augstākā izglītība; Vēlama pieredze biroja darba vadīšanā vai līdzīgā amat; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Augsta pašdisciplīna un pienākuma izjūta; Angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku (Word, Excel, Outlook utt); Augstas organizatoriskās spējas, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Izteikta atbildības sajūta, iniciatīva, vēlme attīstīties; Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu un citu darbus; Noturība stresa situācijās un pozitīva attieksme. Piedāvājam: Pieredzei / prasmēm atbilstošu atalgojumu; Darba veikšanai nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; Draudzīgu kolēģu atbalstu. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, līdz 5. novembrim sūti CV un pieteikuma vēstuli uz e-pasta adresi: info@latvijasmezs.lv. Sazināsimies ar izvēlētajiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju. Vairāk info: www.latvijasmezs.lv, www.facebook.com/latvijasmezs.lv Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 14, Valmiera, LV-4201 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: info@latvijasmezs.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri