Valmieras Ziņas

Līgo svētku brīvdienās Vidzemē pieķerti vairāki dzērājšoferi

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 21.jūnija līdz 25. jūnijam, Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā tika apturēti 17 automašīnu vadītāji, kuri atradušies pie stūres alkohola reibumā. Sešu autovadītāju iespējamos pārkāpumus policijai pieteica cilvēki, kuri pārkāpumus novērojuši, piedaloties ceļu satiksmē. No tiem pieci šoferi atradās vairāk nekā divu promiļu reibumā, divi no tiem – bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, lai rūpētos par drošību un kārtību uz ceļiem. Profilaktisko pasākumu laikā īpaša uzmanība tika pievērsta tam, vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai citu apreibinošos vielu ietekmē, kā arī tam, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums un citi ceļu satiksmes noteikumi.

Līgo svētku brīvdienās Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 17 automašīnu vadītājus, no tiem deviņi autovadītāji transportlīdzekli vadīja bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti seši autovadītāji alkohola reibumā, Madonas un Valkas PI – divi šoferi, Limbažu un Alūksnes PI – trīs autovadītāji reibumā, savukārt Valkas un Gulbenes PI apkalpojamā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.

Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldē informē, ka laika posmā no 21. jūnija līdz 25. jūnijam divi šoferi bijuši no 0,2 līdz 0,5 promiļu reibumā, četri šoferi – no 0,5 līdz vienai promilei, viens šoferis – no vienas līdz 1,5 promilei, bet no 1,5 un vairāk promilēs pie stūres pieķerti astoņi šoferi. Pateicoties iedzīvotāju brīdinājumiem, Vidzemē policija apturējusi sešus iereibušus automašīnas vadītājus.

“Pateicamies par iedzīvotāju atsaucību un priecājamies, ka iedzīvotāji nav vienaldzīgi par notiekošo ceļu satiksmē. Ziņojot par iespējamiem pārkāpumiem, iedzīvotāji ar savu rīcību veicina satiksmes drošības uzlabošanu, kā arī parāda, ka rūpējas par savu un apkārtējo drošību, “ stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks.

Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem par operatīvu reaģēšanu uz notiekošo situāciju un ziņošanu Valsts policijai. Šāda rīcība palīdz policijai gādāt par apkārtējo drošību uz ceļa. Policija atgādina, ka iedzīvotājiem ir iespēja ziņot par ceļu satiksmes pārkāpumiem, zvanot uz numuru 110.

Līgo svētku brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā noformēti 471 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 262 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu, reģistrēti 44 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 4 cilvēki.

Kopumā aizvadītās svētku brīvdienas Vidzemē, policijas skatījumā, vērtējamas kā mierīgas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri