Valmieras Ziņas

Lietā pret četriem Vidzemes slimnīcas ārstiem par nolaidīgu profesionālo pienākumu pildīšanu pratina lieciniekus

Šodien Vidzemes rajona tiesa turpina skatīt lietu pret četriem Vidzemes slimnīcas ārstiem par nolaidīgu profesionālo pienākumu pildīšanu un pratinās lieciniekus, aģentūru LETA informēja Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Nora Liepiņa.

Lieta tiek skatīta slēgtā tiesas sēdē.

LETA jau ziņoja, ka četrus Vidzemes slimnīcas ārstus tiesā par nolaidīgu profesionālo pienākumu pildīšanu kādā gadījumā, kas noticis 2014.gadā.

Valmieras rajona prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi četras personas ar augstāko medicīnisko izglītību un ilggadēju pieredzi, kuras, apsūdzības skatījumā, savus darba pienākumus veikušas nevērīgi un nepienācīgā apmērā. 

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, mediķi, ignorējot savus pienākumus, neveica un nenodrošināja atbilstošu diagnostiku un ārstēšanu, ievērojot drošības, ekonomiskuma un efektivitātes principus, nesniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī neveica citas darbības, kas noteiktas ārstu amata aprakstā un kas būtu nodrošinājušas kvalitatīvu ārstēšanu.

Ar šīm darbībām un bezdarbību apsūdzētie izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 138.panta pirmajā daļā. Proti, ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepildīšana vai nolaidīga to pildīšana, ja šis nodarījums vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušajam smagu vai vidēja smaguma miesas bojājumu. Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz cietumsodu līdz vienam gadam.

Savu vainu izdarītajā apsūdzētie neatzīst.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe norādīja, ka Administratīvā rajona tiesa atzinusi Veselības inspekcijas konstatēto cēloņsakarību starp cietušā veselībai nodarīto kaitējumu un ārstniecības personu darbību un bezdarbību ārstniecības procesā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš stāstīja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila, Vidzemes slimnīcā notikušo gadījumu vairākkārt ir izskatījusi Veselības inspekcija.

Vidzemes slimnīca kā ārstniecības iestāde, ievērojot normatīvo aktu prasības un nevainīguma prezumpciju, kas mūsdienās aptver arī reputāciju, paļaujoties uz taisnīgas tiesas garantijām, lai negrautu personas reputāciju un negatīvu sabiedrības nostāju, atturējās no jebkādas publiskas informācijas un komentāru sniegšanas par šo krimināllietu, teica Brila. 

Vidzemes slimnīca uzsver, ka ārstniecisko procesu gaitā diemžēl iespējami dažādi profesionālie riski un no tiem pilnībā nav pasargāts neviens ārstnieciskā procesa dalībnieks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri