Valmieras Ziņas

Lietā pret četriem Vidzemes slimnīcas ārstiem par nolaidīgu profesionālo pienākumu pildīšanu pratina lieciniekus

Šodien Vidzemes rajona tiesa turpina skatīt lietu pret četriem Vidzemes slimnīcas ārstiem par nolaidīgu profesionālo pienākumu pildīšanu un pratinās lieciniekus, aģentūru LETA informēja Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Nora Liepiņa.

Lieta tiek skatīta slēgtā tiesas sēdē.

LETA jau ziņoja, ka četrus Vidzemes slimnīcas ārstus tiesā par nolaidīgu profesionālo pienākumu pildīšanu kādā gadījumā, kas noticis 2014.gadā.

Valmieras rajona prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi četras personas ar augstāko medicīnisko izglītību un ilggadēju pieredzi, kuras, apsūdzības skatījumā, savus darba pienākumus veikušas nevērīgi un nepienācīgā apmērā. 

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, mediķi, ignorējot savus pienākumus, neveica un nenodrošināja atbilstošu diagnostiku un ārstēšanu, ievērojot drošības, ekonomiskuma un efektivitātes principus, nesniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī neveica citas darbības, kas noteiktas ārstu amata aprakstā un kas būtu nodrošinājušas kvalitatīvu ārstēšanu.

Ar šīm darbībām un bezdarbību apsūdzētie izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 138.panta pirmajā daļā. Proti, ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepildīšana vai nolaidīga to pildīšana, ja šis nodarījums vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušajam smagu vai vidēja smaguma miesas bojājumu. Krimināllikums par šādu nodarījumu paredz cietumsodu līdz vienam gadam.

Savu vainu izdarītajā apsūdzētie neatzīst.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe norādīja, ka Administratīvā rajona tiesa atzinusi Veselības inspekcijas konstatēto cēloņsakarību starp cietušā veselībai nodarīto kaitējumu un ārstniecības personu darbību un bezdarbību ārstniecības procesā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš stāstīja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila, Vidzemes slimnīcā notikušo gadījumu vairākkārt ir izskatījusi Veselības inspekcija.

Vidzemes slimnīca kā ārstniecības iestāde, ievērojot normatīvo aktu prasības un nevainīguma prezumpciju, kas mūsdienās aptver arī reputāciju, paļaujoties uz taisnīgas tiesas garantijām, lai negrautu personas reputāciju un negatīvu sabiedrības nostāju, atturējās no jebkādas publiskas informācijas un komentāru sniegšanas par šo krimināllietu, teica Brila. 

Vidzemes slimnīca uzsver, ka ārstniecisko procesu gaitā diemžēl iespējami dažādi profesionālie riski un no tiem pilnībā nav pasargāts neviens ārstnieciskā procesa dalībnieks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Saistībā ar būtisku ražošanas apjoma palielināšanos, aicinām savā komandā PALĪGSTRĀDNIEKUS uz noteiktu laiku (ar iespēju termiņu pagarināt). Tava darba apraksts: ugunsdzēšamo pārklāju sagatavju sagatavošana (stikla šķiedras auduma garināšana). Mūsu prasības kandidātiem: nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, darbs nav sarežģīts un fiziski smags; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, atbildības sajūta. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes darbs darba dienās no 08:00 līdz 17:00 (iespējami arī elastīgāki risinājumi); 430 EUR pirms nodokļu nomaksas ar iespēju nopelnīt vairāk; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; darba vieta piemērota arī studentiem, pensionāriem; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Palīgstrādnieks” gaidīsim līdz 2020.gada 31.augustam uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-31 Darba sākšanas datums: 2020-08-03 Kontaktpersona: CV ar norādi “Palīgstrādnieks” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt Cempu 27, Valmierā. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri