Valmieras Ziņas

LIAA Valmieras biznesa inkubatora pavasara uzņemšanā saņemti 66 pieteikumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēdzies 2021. gada pavasara biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja LIAA.

“Ar katru gadu redzam, ka LIAA biznesa inkubatora programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 65 %, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par savas uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi. Turklāt šogad vēl nebijis pieteikumu skaits – 2021. gada pavasara uzņemšanā Valmieras biznesa inkubators saņēmis 66 pieteikumus!” norāda LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jurģis Priedītis.

LIAA Valmieras biznesa inkubators un tā atbalsta vienība Cēsīs 2021. gada pavasara uzņemšanā saņēmuši 66 pieteikumus, no tiem 39 uz pirmsinkubāciju (tai skaitā 7 no Latvijas diasporas) un 27 uz inkubācijas atbalsta programmu. Izteikta līdere pirmsinkubācijas pieteikumu vidū bija dizaina nozare – dažādu dizaina priekšmetu un apģērbu ražošana. Otra populārākā nozare ir pārtika – veselīgu produktu ražošana un pārtika vegāniem. Trešajā vietā ir produkti ar ievirzi atkritumu pārstrādē un otrreizējā produktu izmantošanā. Daudzkārt pārstāvētas arī idejas no citām nozarēm – tehnoloģijas, tūrisms un pakalpojumi.

No 39 pretendentiem 27 biznesa ideju autoriem šobrīd ir apstiprināta atbalsta sniegšana pirmsinkubācijas programmā savas biznesa idejas testēšanai. Un 5 uzņēmumiem ir saņemts atbalsts inkubācijas atbalsta saņemšanai. Šie klienti tālāk saņems Valmieras biznesa inkubatora un tā atbalsta vienības Cēsīs īstenotās programmas atbalstu.

LIAA Valmieras biznesa inkubatorā Inkubācijas atbalstu turpmāk saņems 5 jaunie uzņēmēji. Starp tiem ir SIA “Apptron”, kas izstrādās medicīnas iestāžu resursu vadības aplikāciju, ‘’SIA GLASScon’’ automatizētu stikla taras kvalitātes kontroles iekārtu ražošana, SIA “IRCNC” CNC darba galdu ražotājs, SIA “Humico” bioloģiskā mēslojuma ražotājs, SIA “Duck Games” galda spēļu ražotājs.

Noslēdzot pavasara uzņemšanu, LIAA Valmieras biznesa inkubatorā pašlaik ir 67 dalībnieki, no tiem 40 uzņēmumi inkubācijas programmas dalībnieki un 27 – pirmsinkubācijas dalībnieki. Ja arī tev ir biznesa ideja un vēlies noskaidrot, vai tai ir potenciāls, jaunu dalībnieku uzņemšana pirmsinkubācijas programmā norisināsies rudens pusē – 2021. gada septembrī.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri