Valmieras Ziņas

Lauksaimnieku kooperatīvs VAKS kļūst par īpašnieku graudu elevatoram Jelgavā

Latvijas lauksaimnieku kooperatīvs VAKS šī gada jauno ražas novākšanas sezonu uzsāk ar jaudīga graudu elevatora iegādi Jelgavā, Bauskas ielā 2 (iepriekš “Jelgavas Dzirnavas”), portālu “Valmieras Ziņas” informēja VAKS.

2020. gadā LPKS VAKS ar ES fondu atbalstu modernizēja jau esošos elevatorus un palielināja VAKS kopējās graudu un ražas uzglabāšanas un pieņemšanas jaudas par 15%. Jelgavas elevatora iegāde šīs jaudas palielina vēl par 30%. Šīs apjomīgās investīcijas ir realizētas ar AS “Swedbank” atbalstu, lai nodrošinātu pieaugošā biedru skaita un to izaudzētās ražas pieņemšanas, uzglabāšanas un realizācijas kvalitāti un efektivitāti. “Priecājamies kopīgi augt un realizēt vērienīgus plānus, kas palielina mūsu ražotāju efektivitāti un eksportspēju. Vēlam veiksmi un izdošanos arī turpmāk!” saka Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

 Ar šo soli VAKS turpina pierādīt savu stratēģiju – nopelnīto kapitālu ieguldīt vietējo uzņēmumu attīstībā – tā nostiprinot Latvijas lauksaimnieku pozīcijas tirgū.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” 2019. gadā strādāja ar 80,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa dubultojās un sasniedza 1,697 miljonus eiro

“VAKS” aktīvi darbojas kopš 1999. gada. VAKS pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības – Varakļānos, Gulbenes novada Beļavas pagastā un Burtnieku novada Matīšu pagasta “Matīšos”. 2019. gada beigās “VAKS” bija 560 biedri.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri