Valmieras Ziņas

Lauksaimnieku kooperatīvi “Latraps” un “VAKS” investēs 75 miljonus eiro jaunā dzelteno zirņu proteīna ražotnē

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas lauksaimnieku kooperatīvi “Latraps” un “VAKS”, piesaistot stratēģisku partneri, kā arī starptautiskus un lokālus finanšu institūtus, izveidojuši jaunu uzņēmumu “ASNS Ingredient” un investēs 75 miljonus eiro jaunas dzelteno zirņu proteīna ražotnes celtniecībā, aģentūru LETA informēja “ASNS Ingredient” vadītājs Raivis Zabis.

Viņš atklāja, ka ražotnes, kurā tiks iegūts zirņu olbaltumvielu izolāts, būvniecību plānots sākt 2021.gadā, un tā tiks atklāta 2022.gada otrajā pusē. Vispirms darbu sāks pirmā ražošanas līnija, bet 2024.gada nogalē tiks iedarbināta otra.

Zabis norādīja, ka pirmā ražošanas līnija apstrādās aptuveni 69 000 tonnu zirņu gadā, bet abas kopā – ap 138 000 tonnu. Tas ļaus uzņēmumam apgrozīt ap 100 miljoniem eiro gadā.

“Strādājot ar pilnu jaudu, Jelgavas ražotnē un birojā tiks nodarbināti vismaz 65 darbinieki. Ražotne būs ļoti moderna, atbilstoša šodienas prasībām, tādēļ liela daļa procesu būs automatizēti,” teica “ASNS Ingredient” vadītājs.

Tāpat Zabis izcēla, ka vēl nozīmīgāks pienesums par radītām darbavietām būs Latvijas iespēja iekļauties nākotnes pārtikas ražošanas nozarē. “Plānojam paralēli zirņu izolāta iegūšanai attīstīt jaunās pārtikas ražotāju kopienu, kurā apvienosies jaunuzņēmēji ar zinātniekiem, lai izstrādātu aizvien jaunus pārtikas produktus. Jau tagad LLU jauno zinātnieku vidū ir jaunieši, kas aktīvi interesējas par šo sfēru un saredz tajā milzīgu potenciālu,” norādīja “ASNS Ingredient” vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka jaunā ražotne, kas atradīsies Jelgavā, būs pirmā Austrumeiropu, kurā no pākšaugiem tiks iegūts zirņu olbaltumvielu izolāts. “Tā ir proteīniem bagāta izejviela, no kā var izgatavot dažādus pārtikas produktus. Tie garšas un uzturvērtības ziņā spēj aizstāt dažādu šodien cilvēku ēdienkartē esošu pārtiku, piemēram, gaļas un piena produktus,” teica Zabis.

Zabis pauda, ka zirņu olbaltumvielu izolātu uzskata par svarīgu nākotnes pārtikas sastāvdaļu. “Ņemot vērā cilvēku skaita pieaugumu pasaulē un klimata izmaiņas, saražot gaļu visiem patērētājiem kļūst aizvien grūtāk. Gaļas lopu audzēšana patērē lielu daudzumu cilvēkiem nepieciešamo resursu kā labību un dzeramo ūdeni, turklāt lielās fermas ir būtisks globālo sasilšanu izraisošo izplūdes gāzu avots. Lai mazinātu klimata izmaiņas, cilvēcei jāmeklē citi pārtikas avoti,” skaidroja “ASNS Ingredient” vadītājs.

Zabis atklāja, ka augu izcelsmes zirņu izolāts esot videi draudzīgs produkts, jo augi uzsūc un pārstrādā izplūdes gāzes, pie tam zirņiem piemīt spēja uzlabot augsnes kvalitāti. Dzeltenie zirņi arī ir ļoti piemēroti audzēšanai Latvijas klimatā, turklāt zemniekiem nav nepieciešams iegādāties specializētu tehniku.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, “ASNS Ingredient” reģistrēta 2020.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kā kompānijas vienīgais īpašnieks norādīts lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā savienība “Latraps”.

“Latraps” ir reģistrēts 2000.gadā. Kooperatīva pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde. “Latraps” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 198,867 miljoni eiro, kas ir par 10,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa saruka par 35,1% – līdz 664 704 eiro.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri