Valmieras Ziņas

Lauksaimnieku kooperatīvi “Latraps” un “VAKS” investēs 75 miljonus eiro jaunā dzelteno zirņu proteīna ražotnē

Latvijas lauksaimnieku kooperatīvi “Latraps” un “VAKS”, piesaistot stratēģisku partneri, kā arī starptautiskus un lokālus finanšu institūtus, izveidojuši jaunu uzņēmumu “ASNS Ingredient” un investēs 75 miljonus eiro jaunas dzelteno zirņu proteīna ražotnes celtniecībā, aģentūru LETA informēja “ASNS Ingredient” vadītājs Raivis Zabis.

Viņš atklāja, ka ražotnes, kurā tiks iegūts zirņu olbaltumvielu izolāts, būvniecību plānots sākt 2021.gadā, un tā tiks atklāta 2022.gada otrajā pusē. Vispirms darbu sāks pirmā ražošanas līnija, bet 2024.gada nogalē tiks iedarbināta otra.

Zabis norādīja, ka pirmā ražošanas līnija apstrādās aptuveni 69 000 tonnu zirņu gadā, bet abas kopā – ap 138 000 tonnu. Tas ļaus uzņēmumam apgrozīt ap 100 miljoniem eiro gadā.

“Strādājot ar pilnu jaudu, Jelgavas ražotnē un birojā tiks nodarbināti vismaz 65 darbinieki. Ražotne būs ļoti moderna, atbilstoša šodienas prasībām, tādēļ liela daļa procesu būs automatizēti,” teica “ASNS Ingredient” vadītājs.

Tāpat Zabis izcēla, ka vēl nozīmīgāks pienesums par radītām darbavietām būs Latvijas iespēja iekļauties nākotnes pārtikas ražošanas nozarē. “Plānojam paralēli zirņu izolāta iegūšanai attīstīt jaunās pārtikas ražotāju kopienu, kurā apvienosies jaunuzņēmēji ar zinātniekiem, lai izstrādātu aizvien jaunus pārtikas produktus. Jau tagad LLU jauno zinātnieku vidū ir jaunieši, kas aktīvi interesējas par šo sfēru un saredz tajā milzīgu potenciālu,” norādīja “ASNS Ingredient” vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka jaunā ražotne, kas atradīsies Jelgavā, būs pirmā Austrumeiropu, kurā no pākšaugiem tiks iegūts zirņu olbaltumvielu izolāts. “Tā ir proteīniem bagāta izejviela, no kā var izgatavot dažādus pārtikas produktus. Tie garšas un uzturvērtības ziņā spēj aizstāt dažādu šodien cilvēku ēdienkartē esošu pārtiku, piemēram, gaļas un piena produktus,” teica Zabis.

Zabis pauda, ka zirņu olbaltumvielu izolātu uzskata par svarīgu nākotnes pārtikas sastāvdaļu. “Ņemot vērā cilvēku skaita pieaugumu pasaulē un klimata izmaiņas, saražot gaļu visiem patērētājiem kļūst aizvien grūtāk. Gaļas lopu audzēšana patērē lielu daudzumu cilvēkiem nepieciešamo resursu kā labību un dzeramo ūdeni, turklāt lielās fermas ir būtisks globālo sasilšanu izraisošo izplūdes gāzu avots. Lai mazinātu klimata izmaiņas, cilvēcei jāmeklē citi pārtikas avoti,” skaidroja “ASNS Ingredient” vadītājs.

Zabis atklāja, ka augu izcelsmes zirņu izolāts esot videi draudzīgs produkts, jo augi uzsūc un pārstrādā izplūdes gāzes, pie tam zirņiem piemīt spēja uzlabot augsnes kvalitāti. Dzeltenie zirņi arī ir ļoti piemēroti audzēšanai Latvijas klimatā, turklāt zemniekiem nav nepieciešams iegādāties specializētu tehniku.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, “ASNS Ingredient” reģistrēta 2020.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kā kompānijas vienīgais īpašnieks norādīts lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā savienība “Latraps”.

“Latraps” ir reģistrēts 2000.gadā. Kooperatīva pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde. “Latraps” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 198,867 miljoni eiro, kas ir par 10,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa saruka par 35,1% – līdz 664 704 eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri