Valmieras Ziņas

Lauksaimnieki: sējumiem laika apstākļi līdz šim labvēlīgi; lietus nav kaitējis

Lasīšanas laiks: 2 min

Sējumiem laika apstākļi līdz šim ir bijuši labvēlīgi un arī lietus nav nodarījis postījumus, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš aģentūrai BNS norādīja, ka šobrīd laika apstākļi Latvijas klimatam ir neraksturīgi, bet sējumiem nav nelabvēlīgi. “Protams, nokrišņi oktobra beigās ir varbūt nedaudz par daudz.

Ir vietas, kuras ir applūdušas, droši vien tādās nelielās lokālās platībās sējumi noslīks, bet kopumā viss ir pozitīvi,”

sacīja Lazdiņš.

Viņš pastāstīja, ka par spīti lietum kopumā sējumi Latvijā nav izskaloti un gaisa temperatūra patlaban ir optimāla. Arī sējumu veģetācija nav atsākusies. “Gaisa temperatūra ir salīdzinoši zema, kas neveicina intensīvu veģetāciju šajā rudens periodā un sējumi ir attīstījušies optimāli, tāpēc gaidām, kāda būs ziema,” teica Lazdiņš, piebilstot, ka sējumi nav sākuši arī dzeltēt.

Vienlaikus viņš piebilda – lai augi atsāktu veģetāciju gaisa temperatūrai vidēji diennaktī ir jābūt virs astoņiem grādiem. Savukārt patlaban gaisa temperatūra ir zemāka, kas sējumiem ir labi, un arī turpmākajās nedēļās varētu saglabāties šāds laiks. “Gandrīz līdz novembra beigām [sinoptiķi] prognozē, ka šādas [sējumiem labvēlīgas] gaisa temperatūras pieturēsies un tās nav bīstamas,” norādīja “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs un “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvās sabiedrības” vadītājs Indulis Jansons aģentūrai BNS sacīja, ka vietām Latvijā lauki ir pārplūduši, tomēr kopumā sējumiem kaitējums nav nodarīts. “Kopumā problēmu nav, laika apstākļi ir optimāli,” sacīja Jansons, piebilstot, ka sējumi nav sākuši arī dzeltēt tik lielā mērā, lai būtu pamats uztraukumam.

Vienlaikus viņš norādīja, ka arī pašreizējā gaisa temperatūra sējumiem ir diezgan labvēlīga, taču laika apstākļus turpmākajās nedēļās ir grūti prognozēt.

Svarīgi, lai nebūtu krasu gaisa temperatūru svārstību un pirms sniega uznāktu neliels sals.

Jau ziņots, ka oktobra vidū noslēdzās ziemāju sējas darbi un oktobra beigās sējumi bija labi attīstījušies. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs, agronoms Oskars Balodis aģentūrai BNS oktobra beigās norādīja, ka nākamā gada graudaugu ražas varētu būt vidējas, jo vēsais laiks iestājās mazliet par ātru un vēlāk iesētie graudaugi nepaspēja paaugties.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri