Valmieras Ziņas

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “VAKS” apgrozījums pērn pieauga par 2,8%

Lasīšanas laiks: 2 min

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” pagājušajā gadā strādāja ar 82,867 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga par 25,3% un sasniedza 2,127 miljonus eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Tostarp “VAKS” ieņēmumi no produkcijas pārdošanas 2020.gadā veidoja 78,97 miljonus eiro, bet ieņēmumi no pakalpojumu sniegšanas – 3,896 miljonus eiro.

“VAKS” gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka attiecīgie apgrozījuma rādītāji sasniegti pateicoties labajai graudu ražai, ko nodrošināja pateicīgie laika apstākļi un lietpratīgi apsaimniekotās lauksaimnieciskās platības. Pērn sasniegtais “VAKS” apgrozījums bija lielākais tās pastāvēšanas laikā.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn kooperatīvs pievērsa lielu uzmanību iepirkumu, realizācijas un finanšu risku vadībai, uzlabojot uzņēmuma iekšējās pārraudzības sistēmas un izmantojot riska vadības rīkus finanšu tirgos. Tāpat “VAKS” turpināja apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus esošo un jaunu projektu īstenošanā.

Kooperatīva vadība norāda, ka pērn iegādāts graudu elevators Jelgavā, kas ļaus uzņēmumam palielināt graudu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudas par 25%. Tāpat kooperatīvs turpināja attīstīt “Sēklas fabriku” Valmierā. Turpināta lauksaimniecības tehnikas un tās rezerves daļu tirdzniecība, servisa pakalpojumu klāsta paplašināšana. Kooperatīvs turpināja uzturēt un attīstīt arī datu bāžu un citu informācijas tehnoloģiju ieviešanu, lai pielāgotos un izmantotu ieguvumus attālinātai informācijas nodrošināšanai un kontrolei.

Komentējot Covi-19 ietekmi uz kooperatīvu, “VAKS” vadība skaidro, ka pandēmija pērn ietekmēja kooperatīvu tāpat kā visu nozari, valsti un pasauli, tostarp tika apgrūtināta kooperatīva iekšējā un ārējā komunikācija, kā arī bija sarežģījumi piegādes un mārketinga pasākumu realizācijā. Attālinātā darba iespējas radījušas arī noteiktu izmaksu pieaugumu.

2021.gadā kooperatīvs plāno attīstīt struktūrvienību darbu, turpinot apgūt ES fondu finansējumu. Uzmanība tiks vērsta arī uz Jelgavas graudu elevatora darbības pilnveidošanu. Tāpat “VAKS” strādās pie energoefektivitātes palielināšanas un vides ilgtspējas veicināšanas.

2019.gadā “VAKS” strādāja ar 80,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga divas reizes un sasniedza 1,697 miljonus eiro.

“VAKS” darbojas kopš 1999.gada. Pagājušā gada beigās “VAKS” bija 581 biedrs.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri