Valmieras Ziņas

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “VAKS” apgrozījums pērn pieauga par 2,8%

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” pagājušajā gadā strādāja ar 82,867 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga par 25,3% un sasniedza 2,127 miljonus eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Tostarp “VAKS” ieņēmumi no produkcijas pārdošanas 2020.gadā veidoja 78,97 miljonus eiro, bet ieņēmumi no pakalpojumu sniegšanas – 3,896 miljonus eiro.

“VAKS” gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka attiecīgie apgrozījuma rādītāji sasniegti pateicoties labajai graudu ražai, ko nodrošināja pateicīgie laika apstākļi un lietpratīgi apsaimniekotās lauksaimnieciskās platības. Pērn sasniegtais “VAKS” apgrozījums bija lielākais tās pastāvēšanas laikā.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn kooperatīvs pievērsa lielu uzmanību iepirkumu, realizācijas un finanšu risku vadībai, uzlabojot uzņēmuma iekšējās pārraudzības sistēmas un izmantojot riska vadības rīkus finanšu tirgos. Tāpat “VAKS” turpināja apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus esošo un jaunu projektu īstenošanā.

Kooperatīva vadība norāda, ka pērn iegādāts graudu elevators Jelgavā, kas ļaus uzņēmumam palielināt graudu pieņemšanas un uzglabāšanas jaudas par 25%. Tāpat kooperatīvs turpināja attīstīt “Sēklas fabriku” Valmierā. Turpināta lauksaimniecības tehnikas un tās rezerves daļu tirdzniecība, servisa pakalpojumu klāsta paplašināšana. Kooperatīvs turpināja uzturēt un attīstīt arī datu bāžu un citu informācijas tehnoloģiju ieviešanu, lai pielāgotos un izmantotu ieguvumus attālinātai informācijas nodrošināšanai un kontrolei.

Komentējot Covi-19 ietekmi uz kooperatīvu, “VAKS” vadība skaidro, ka pandēmija pērn ietekmēja kooperatīvu tāpat kā visu nozari, valsti un pasauli, tostarp tika apgrūtināta kooperatīva iekšējā un ārējā komunikācija, kā arī bija sarežģījumi piegādes un mārketinga pasākumu realizācijā. Attālinātā darba iespējas radījušas arī noteiktu izmaksu pieaugumu.

2021.gadā kooperatīvs plāno attīstīt struktūrvienību darbu, turpinot apgūt ES fondu finansējumu. Uzmanība tiks vērsta arī uz Jelgavas graudu elevatora darbības pilnveidošanu. Tāpat “VAKS” strādās pie energoefektivitātes palielināšanas un vides ilgtspējas veicināšanas.

2019.gadā “VAKS” strādāja ar 80,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga divas reizes un sasniedza 1,697 miljonus eiro.

“VAKS” darbojas kopš 1999.gada. Pagājušā gada beigās “VAKS” bija 581 biedrs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri