Valmieras Ziņas

Latvijas pašvaldības aicina pieteikties finansējuma saņemšanai klimata un enerģētikas rīcības plānu īstenošanai

Eiropas pilsētu finansēšanas mehānisms (EUCF) aicina Latvijas novadu pašvaldības pieteikties finansējumam 60 tūkstošu eiro apmērā, lai veicinātu to klimata un enerģētikas rīcības plānu īstenošanu, sacīts EUCF paziņojumā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pašvaldībām.

Pēc EUCF aplēsēm klimata un enerģētikas ilgtspējas programmām kopumā ir pieejami 320 miljoni eiro privātā un publiskā finansējuma, turklāt EUCF varētu ieinteresēt lokālos finanšu pakalpojumu sniedzējus.

EUCF finansējums ir paredzēts, lai palīdzētu pašvaldībām izstrādāt kvalitatīvas investīciju koncepcijas. Tas ir būtisks dokuments, lai varētu iegūt turpmākos naudas līdzekļus klimata un enerģētikas rīcības plānu aktivitāšu īstenošanai.

EUCF ir gatavs piešķirt vienreizēju grantu 60 tūkstošu eiro apmērā par katru pašvaldības iesniegto pieteikumu. Līdzekļi paredzēti jebkura veida darbībām un pakalpojumiem, kas nepieciešami pilnvērtīgas investīciju koncepcijas izstrādei. EUCF grantu izmaksās divos maksājumos, kur 30% no 60 tūkstošu eiro summas tiks izmaksāti pēc investīciju koncepta apstiprināšanas.

Pašlaik jau ir atvērts pirmais uzaicinājums pieteikumu iesniegšanai un pašvaldības var savus pieteikumus iesniegt līdz šāgada 2.oktobrim pl.19.00 pēc Latvijas laika (līdz 17.00 pēc Briseles laika) šajā hipersaitē https://eucityfacility.eu/.

EUCF apzinās, ka vietējās pašvaldības ir apņēmušās ievērojami samazināt enerģijas patēriņu un siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju. Tomēr šo plānu īstenošanu nereti ierobežo grūtības iegūt finansējumu vai atrast pareizos finansējuma avotus. EUCF vēlas palīdzēt pilsētām un pašvaldībām šos plānus pārvērst reālās investīcijās, kurām nepieciešamas spēcīgas un rūpīgi pārdomātas investīciju koncepcijas. Līgumi par granta piešķiršanu tiks parakstīti ar visaugstāk novērtēto pieteikumu iesniedzējiem.

EUCF aicina vietējās pašvaldības izskatīt iespēju sniegt apvienotus pieteikumus, lai projekti būtu vērienīgāki, bet izredzes iegūt finansējumu – augstākas. EUCF finansējums ir paredzēts ES dalībvalstu pašvaldībām neatkarīgi no to izmēra, privāto uzņēmumu pieteikumi netiks akceptēti.

Turklāt iesniedzējiem ir nepieciešams politiski apstiprināts klimata un enerģētikas ilgtspējas plāns. Piemēram, SEAP (“Sustainable Energy Action Plan” jeb Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāns) / SECAP (“Sustainable Energy and Climate Action Plab” jeb Ilgspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāns), kas izstrādāti Pilsētas mēru pakta projektā; vai līdzīga vēriena plāni ar klimata un enerģētikas ilgtspējas mērķiem vismaz 2020.gadam.

Papildu informācija par pieteikumu iesniegšanu ir pieejama augstāk minētajā tīmekļa vietnē, kā arī interesenti var vērties pie Latvijā atbildīgā eksperta, rakstot uz e-pasta adresi ce.latvia@eucityfacility.eu .

Eksperts sniegs atbalstu un konsultēs par pieteikšanās procesu. Piemēram, izskaidros pilsētu investīciju un kompetences vajadzības, projektu apvienošanas procedūru un garantēs, ka pieteikums ir sagatavots atbilstoši kvalitātes prasībām un korektā angļu valodā.

EUCF mērķis ir atbalstīt pašvaldības investīciju koncepciju izstrādē, kas saistītas ar darbību īstenošanu, kuras noteiktas to klimata un enerģētikas rīcības plānos.

Investīciju koncepcija ir pirmais solis pilnvērtīga biznesa plāna sagatavošanā, tāpēc sagaidāmais rezultāts ir pilnībā izstrādāts dokuments ar visu nepieciešamo informāciju investoriem projekta izvērtēšanai. Koncepcijām jāietver potenciālo projektu plūsmas, juridiskā analīze, pārvaldības analīze, pamata finanšu stratēģija un īstenošanas vadlīnijas.

EUCF pieteikumus vērtēs atbilstoši iepriekš sagatavotam kritēriju kopumam. Plašāka informācija par atlases kritērijiem pieejama šeit https://www.eucityfacility.eu/apply-for-eucf-support/application-process.html .

EUCF aicina pašvaldības reģistrēties un sākt pieteikšanās procesu pat tad, ja tās tos nevarēs pabeigt pirmajā uzaicinājuma kārtā. Šādi rīkojoties pašvaldība saņems rekomendācijas no EUCF, kā pilnveidot savu pieteikumu un labāk sagatavoties nākamajam pieteikuma iesniegšanas termiņam.

EUCF atbalsts paredzēts šādām aktivitātēm: (tehniskā) priekšizpēte, tirgus analīze, ieinteresēto pušu analīze, juridiskā, ekonomiskā un finanšu analīze, risku analīze utt., kas nepieciešamas, lai izstrādātu investīciju koncepciju. Šos darbus var veikt pašu darbinieki vai ar līgumu piesaistīti ārpakalpojuma eksperti no ārpuses. Grants nevar būt daļa no investīcijām, tas apmaksā investīciju koncepcijas izstrādei nepieciešamos resursus un pakalpojumus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri