Latvijas handbolisti pārliecinoši zaudē Ungārijas izlasei

Ceturtdien, 15.jūnijā, Latvijas vīriešu handbola izlase priekšpēdējā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē savā laukumā Vidzemes Olimpiskajā centrā ar 23:35 piekāpās Ungārijai, informē Latvijas Handbola federācija.

Jāatgādina, ka turnīra pirmajās spēlēs Latvijas handbolisti bija piedzīvojuši četrus zaudējumus pēc kārtas un zaudējuši izredzes kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Šovakar Latvija nevarēja būt optimālajā sastāvā, jo vairāki spēlētāji, piemēram, Ģirts Lilienfelds, Elvijs Borodovskis, Jānis Pavlovičs un citi, šajā sabraukumā valstsvienībai nevarēja palīdzēt veselības problēmu vai personisku iemeslu dēļ. Diemžēl ierindā nebija arī mūsu raženākā spēlētāja Daiņa Krištopāna, kuru ierobežo saistības pret savu jauno klubu Skopjes “Vardar”, kas jūnija sākumā triumfēja EHF Čempionu līgā. Spēli Latvijas izlases vārtos sāka Raitis Puriņš.

Spēli komandas iesāka apmainoties ar vairākiem neveiksmīgiem uzbrukumiem. Rezultāts tika atklāts vien pēc septiņarpus minūtēm, kad ar precīzu metienu izcēlās Aivis Jurdžs, izvirzot Latviju vadībā – 1:0. Nedaudz vēlāk ungāri rezultātu izlīdzināja, taču Raita Puriņa teicamā spēle vārtos, kā arī Ulda Līberga un Toma Lielā rezultatīvie uzbrukumi ļāva panākt 3:1. Puslaika turpinājumā ungāriem izdevās spēli līdzsvarot un 21.minūtes sākumā izvirzīties vadībā (5:6), taču Latvija vēlreiz atguva vadību pēc Riharda Lejas ātrā uzbrukuma – 7:6. Diemžēl pēdējās desmit minūtes tika aizvadītas ļoti neveiksmīgi, vairākkārt ielaisti vārti, kad vārtsargs nomainīts pret laukuma spēlētāju, tādējādi pārtraukumā nācās doties jau ar sešu vārtu deficītu – 9:15.

Neveiksmīgs bija arī otrā puslaika sākums, kad daudzkārtējas kļūdas ļāva Ungārijas handbolistiem gūt vēl vairākus vieglus vārtus un jau pēc 11 nospēlētām minūtēm iekrāt 13 vārtu pārsvaru – 12:25. Turpinājumā gan latvieši savu sniegumu uzlaboja un pēc vairākām veiksmīgām epizodēm uzbrukumā, vārtus gūstot Guntim Piļpukam, Aivim Jurdžam, Rihardam Lejam un Ingaram Dudem, izdevās pietuvoties septiņu vārtu attālumā (19:26, 20:27). Spēles beigu daļā viesu pārsvars vēlreiz pārsniedza desmit vārtu robežu un Latvija piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu ar 23:35. Jāpiebilst, ka otrajā puslaikā Latvijas izlases vārtus sargāja Helmuts Tihanovs.

Par spēles labākajiem spēlētājiem tika atzīts Raitis Puriņš Latvijas izlasē, kā arī Mate Lekajs Ungārijas valstsvienībā.

Noslēdzošo Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli Latvijas handbolisti aizvadīs svētdien, 18. jūnijā, kad viesos sacentīsies ar olimpisko čempioni Dāniju.