Valmieras Ziņas

Lāsma Žagota: Ģimenē galvenais ir pieņemšana, sapratne un mīlestība

Lasīšanas laiks: 2 min

“Ģimenē galvenais ir vienam otru pieņemt, saprast un mīlēt, un tad atlikušais darbs pie attiecībām jau vairs būs pavisam mazs un vienkāršs,” sarunā ar portālu “Valmieras Ziņas” atzina biedrības “Dikālieši” pārstāve, Jura Neikena Dikļu pamatskolas direktore Lāsma Žagota.

Pēc viņas teiktā, sabiedrībā bieži ierasts pie vismazākajām likstām un ķibelēm meklēt vainīgos, nevis tās risināt. “Reizēm pietiek vienkārši izrunāties, pielaist cilvēkus sev klāt un tas strādā arī ģimenē.

Dažkārt arī bērnu un vecāku attiecību problēmas sākas ar to, ka viena vai otra puse neatveras un nestāsta par savām jūtām un domām.

Bērni mēdz pārņemt vecāku ieradumu neizrunāt savas problēmas un rezultātā cieš vēl vairāk,” atzina L.Žagota.

Lai mazinātu nesaskaņas bērnu un vecāku starpā un palīdzētu rast domubiedrus ģimenēm Dikļos, biedrība “Dikālieši” līdz novembrim īstenos projektu “Pūra lāde”, kura laikā, piedāvājot dažādas informatīvi izglītojošas nodarbības bērniem un viņu vecākiem, plānots izveidot atbalsta grupu vecākiem. Kā pastāstīja L.Žagota:

“Projekta laikā aicināsim talkā speciālistus, bet pēc tā, ceram, paši vecāki kļūs par speciālistiem, kas var atbalstīt arī cits citu.”

Projekts “Pūra Lāde” ir viens no šajā pavasarī Valmieras novada fonda (VNF) projektu konkursā “Sev, tev, novadam” atbalstītajiem un VNF sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Boša portālam “Valmieras Ziņas” norādīja, ka projekta mērķis ir Dikļu pagasta ģimenēs veicināt un stiprināt ģimeņu attiecību prasmes, piedāvājot dažādas lekcijas un nodarbības pilnvērtīgai un interesantai laika pavadīšanai kopā.

Projekta laikā notiks vingrošanas nodarbība ar fizioterapeitu, lai praktiski parādītu un iemācītu, ar kādām fiziskām aktivitātēm ģimene spēj nodarboties kopā, veicinot veselīgu dzīvesveidu, nodarbība ar profesionālu logopēdu, lai praktiski un teorētiski vecākiem iemācītu “bērnu valodu”, kā arī nodarbība tēviem, ko vadīs mācītājs, kurš runās par tēva lomu ģimenē.

Tāpat paredzētas nodarbības vecākiem, kuru laikā, profesionālu psihologu vadībā, mātes un tēvi apgūs praktiskas un teorētiskās zināšanas par bērnu emocionālo audzināšanu, kā arī nodarbības, kuru laikā vecāki apgūs veidus, kā ar dažādu spēļu palīdzību var veidot ģimeņu stiprināšanas saikni.

Pēc I.Bošas teiktā, projekta laikā plānota arī attīstošo galda spēļu veidošana vecākiem kopā ar bērniem, kā arī galda spēļu ziedošanas akcija “Atver savu pūra lādi!”.

Jau ziņots, ka Latvijā Starptautiskā ģimenes diena tiek atzīmēta kopš 2008.gada.

 

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri