Valmieras Ziņas

Laika upes ritējumā. Matīšu pamatskolai – 85!

Šī gada septembrī Matīšu pamatskolā zvans uz pirmo stundu aicināja, sasaucoties ar saviem amata brāļiem, kas tās telpās skanējuši jau 85 gadus. Skola ir vienīgā vieta cilvēka mūžā, kurā zvans var uz atmiņu stundu sasaukt dažādu paaudžu cilvēkus.

Jauno – jubilejas mācību gadu – esam sagaidījuši ar mazāku skolēnu skaitu, bet ar cerīgu skatu nākotnē, pateicoties grupiņu piepildījumam pagasta pirmsskolas izglītības iestādē “Namiņš”. Priecājamies, ka, neskatoties uz daudzajiem sludinājumiem par pedagogu trūkumu valstī, mums ir visu mācību priekšmetu skolotāji, kuri spēj nodrošināt pilnvērtīgu mācību procesu, sagaidot jaunā – kompetences balstīta – mācību satura ieviešanu. Pedagogiem šis gads nebūs viegls: līdztekus jau iepriekšējos gados savā kolektīvā apgūtām zināšanām būs semināru un kursu apmeklējumi, tajos gūto atziņu ieviešana savā ikdienas darbā, vairāk sarunu ar skolēniem un viņu vecākiem. Jo neziņa māc visus…

Ir nemainīgas vērtības, kas skolā ir bijušas iepriekš un turpinās arī tagad. Iespēja iesaistīties dažādos interešu izglītības pulciņos, attīstot savas dziedāšanas un dejošanas prasmes, sportojot, izvēloties starp volejbolu, florbolu vai futbolu, apgūstot ugunsdzēsēju vai jaunsargu pamatprasmes, slidojot un spēlējot hokeju, dod izvēli jebkuram skolēnam attīstīt savu talantu arī ārpus mācību stundām. Šīs aktivitātes nesušas godalgotas vietas daudzās sacensībās.

Gadi kopš iepriekšējā mūsu salidojuma ir viesuši arī jaunas vēsmas skolas dzīvē. Nevar neminēt, ka skola jau septiņus gadus augusta pirmajās dienās ir tikšanās vieta skolotājiem no visas Latvijas, kas atbalsta humānās pedagoģijas principus un ir Latvijas HP asociācijas balsta skola Vidzemē. Aktivitātes šai virzienā šogad skolai veicināja Humānās pedagoģijas izglītības iestādes nosaukumu, ko piešķir starptautiska žūrija. Tādas izglītības iestādes Latvijā pagaidām ir tikai četras. Tas ir iespējams nevis par katru cenu cenšoties ierindoties dažādu reitingu augšgalā, bet gan ar individuālu pieeju katram bērnam, attīstot viņa spējas, iedrošinot un palīdzot. Esam pateicīgi mūsu skolēnu atbalstošajiem vecākiem par sadarbību un sapratni. Paldies par stipro balstu visiem, visiem skolas labvēļiem.

Iesaistoties Ekoskolu kustībā, pagājušajā mācību gadā saņēmām Zaļo karogu, šogad – Zaļo diplomu par sasniegumiem vides aizsardzības un veicināšanā izglītības iestādē un tās apkārtnē.

Ar daudz ko gribas palepoties, par daudz ko parunāt, par šo to apspriesties, atmiņu stāstus uzklausīt un par nākotnes iecerēm kopīgi pasapņot. Un tāpēc – tālumā aiz rudens siliem noskan sapņains skolas zvans, kas visus – bijušos skolēnus, skolotājus un skolas darbiniekus – aicina uz atmiņu stundu 19. oktobrī plkst.17, lai atskatītos uz Laika upes ritējumu 85 gadu garumā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri