Kroļļa vārti pret bijušo klubu sekmē “Valmieras” uzvaru futbola virslīgas čempionātā

Lasīšanas laiks: 4 min

Uzbrucējs Raimonds Krollis ar gūtiem vārtiem pret savu bijušo komandu “Metta” ceturtdien, 17.jūnijā, palīdzēja “Valmieras” futbolistiem izcīnīt uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 17.kārtas spēlē.

“Valmiera” Vidzemes Olimpiskā centra stadionā ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Metta”.

Pirmā labā vārtu gūšanas iespēja mājiniekiem bija ceturtajā minūtē, kad izdevās ātra pāreja no aizsardzības uzbrukumā. Kapteinis Raimonds Krollis gar laukuma sānu līniju pietuvojās vārtiem un no aptuveni desmit metriem izpildīja spēcīgu sitienu pa zemi, taču tas bija neprecīzs.

Līdz pirmajiem vārtiem ilgi nebija jāgaida, jo valmierieši astotajā minūtē izmantoja iespēju pēc stūra sitiena izspēles. Centrējumu soda laukumā gūtos vārtos, sitot ar galvu, pārvērta Jojskims Dava. Mača 14.minūtē Kristers Lūsiņš ar bumbu ielauzās soda laukumā, bet sitienu izdarīja viņa partneris, vārtsargam atvairot raidījumu.

Viesi puslaika lielāko daļu aizstāvējās un lūkoja vārtus gūt pretuzbrukumos. 34.minūtē “Metta” no aptuveni 22 metriem standartsituāciju centās izspēlēt ar tiešo sitienu, kas rezultātu nedeva. Septiņas minūtes vēlāk Ikuto Gomi ar bumbu šķērsoja teju visu laukumu, bet epizodes noslēguma sitiens pa vārtiem izpalika. Kompensācijas laika otrajā minūtē pa vārtiem sita Lūkass Vapne, bet Valmieras kluba aizsargs bloķēja sitienu.

Otrā puslaika piektajā minūtē pirmo bīstamo epizodi izveidoja japānis Daisuke Jokota. Piecas minūtes vēlāk līdz sitienam lūkoja tika arī Alvis Jaunzems, bet “Metta” blīvi spēlēja aizsardzībā. Mača 69.minūtē valmierieši no netālas distances izniekoja standartsituāciju.

Mājinieku pārsvars vārtu guvumā tika pārvērsts 75.minūtē, kad kapteinis Krollis pa skrējienam saņēma bumbu un, ilgi nekavējoties, izpildīja spēcīgu sitienu pa zemi. Tie viņam pret savu bijušo klubu bija pirmie vārti oficiālajās spēlēs. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām “Valmiera” rindās debitēja bijušais “Metta” spēlētājs Jēkabs Lagūns.

Arī atlikušajā laikā pārsvars piederēja mājiniekiem, “Metta” tā arī nespējot gūt goda vārtus.

Pēc ilga pārtraukuma spēli klātienē varēja vērot ierobežots skaits līdzjutēju.

Valmierieši maijā no piecām spēlēm uzvarēja trijās, bet vienīgos zaudējumus cieta pret RFS (0:1) un “Spartaku” (0:1). Ar 2:0 pārspēt izdevās “Noah Jurmala” un “Ventspili”, taču pēdējā spēlē ar 2:1 uzvarēta “Daugavpils”.

Diametrāli pretēja bilance ir “mettiešiem”. Pēc 2:0 uzvaras pār “Spartaku” sekoja minimāls zaudējums “Daugavpilij” (0:1), taču pēc tam atkal izdevās atgriezties uz uzvaru takas – “Noah Jurmala” pieveikta ar 3:0. Pēdējās divās spēlēs “Metta” ar 0:3 piekāpās gan “Riga”, gan RFS.

Šosezon abu komandu līdz šim vienīgais duelis noslēdzās neizšķirti 1:1. Pagājušajā sezonā “Valmiera” trīs mačos izcīnīja divas uzvaras, vienai spēlei noslēdzoties neizškirti.

“Metta” sezonas turpinājumā pavisam noteikti izjutīs Muritalas trūkumu uzbrukumā. Nigērietis guvis deviņus vārtus, bet tuvākie sekotāji ar diviem “goliem” “Metta” klubā ir Iļja Korotkovs un Lūkass Vapne.

“Valmieras” klubā labu sniegumu virslīgā jau otro gadu pēc kārtas turpina demonstrēt bijušais “Metta” līderis Raimonds Krollis, kuram septiņi vārti. Viņš arī ir komandas kapteinis.

Šo kārtu izlaiž “Liepāja”.

Jau ziņots, ka “Daugavpils” mājās ar 3:2 (0:1) uzvarēja “Ventspili”, kas otrajā puslaikā zaudēja trīs vārtus.

Turnīra vadībā ar 32 punktiem 13 mačos ir RFS, bet tikpat punktu 14 mačos ir arī “Riga” un “Valmierai”. Ar 21 punktu 13 cīņās ceturtā ir “Liepāja”, bet piekto vietu ar 20 punktiem ieņem “Daugavpils”. Tālāk ar 13 spēlēs sapelnītiem desmit punktiem seko Jūrmalas “Spartaks” un deviņiem punktiem 14 mačos – “Metta”, seši punkti 13 spēlēs ir “Ventspilij”, bet turnīra tabulu ar četriem punktiem deviņos mačos noslēdz “Noah Jurmala”.

Šī gada virslīgas čempions noskaidrosies četru apļu turnīrā, katrai komandai aizvadot 28 spēles. Kalendārs veidots tā, lai būtu pēc iespējas ērtāks futbola līdzjutējiem. Spēles tikpat kā nepārklāsies, turklāt kārtas pārsvarā tiks izspēlētas divās – trijās dienās.

Pēc CAS pagaidu lēmuma LFF valde sacensību nolikumā veica izmaiņas, kas tagad paredz, ka gadījumā, ja čempionātā piedalās astoņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, komanda, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar vienību, kas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Arī šosezon futbola cienītāji var tiešraidē vērot visas Latvijas čempionāta spēles. Tās ir pieejamas virslīgas mājaslapā un portālā “Sportacentrs.com”, kā arī “Sportacentrs.com TV” kanālā.

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?