Valmieras Ziņas

Konkurss “Pazīsti Latviju!” valsts simtgades noskaņās

Vakar, 22.februārī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (VPĢ) jau ceturto reizi notika komandu konkurss 9.klašu skolēniem “Pazīsti Latviju!”. Šogad tas noritēja Latvijas simtgades zīmē. Kā ierasts, konkursā bija dažādi jautājumi, kas saistīti ar sociālajām zinībām, Latvijas ģeogrāfiju un vēsturi. Konkursā piedalījās 22 komandas (katrā 3 skolēni) no Burtniekiem, Jaunburtniekiem, Naukšēniem, Dikļiem, Kauguriem, Kocēniem, Rubenes, Matīšiem. Rūjienas vidusskola un Valmieras pilsētas skolas bija izveidojušas pat 2-3 komandas.

Atklājot konkursu, dalībniekus uzrunāja VPĢ vēstures skolotājs Juris Mūrnieks un direktores vietniece Ērika Ivanova, veiksmi konkursā novēlēja Daugavas Vanagu (DV) bijušais priekšsēdis un flotes admirālis Andrejs Mežmalis, Daugavas Vanadžu vadītāja Klāra Mētra un Eglaines vanadzēnu vadītāja Sintija Kaļva.

Tiklīdz VPĢ vēstures skolotāja Māra Gavare bija izstāstījusi dienas kārtību un noteikumus, konkurss varēja sākties. Pilsētu ģerboņi, naudas reformas un naudaszīmes, svarīgi notikumi un datumi Latvijas vēsturē un citi uzdevumi pāris stundu garumā turēja spriedzē skolēnu prātus. Gan pie uzdevumu veidošanas, gan vērtēšanas darbā liels atbalsts ir Valmieras muzeja darbinieki.

Kamēr žūrija analizēja rezultātus un skaitīja punktus, konkursa dalībnieki atguva zaudēto enerģiju pie Daugavas Vanagu sarūpētā pusdienu galda, bet pēc tam visi kopā deva solījumu Latvijas karogam un noklausījās Sintijas Kaļvas prezentāciju par vanadzēnu darbību Rugāju novada Eglaines pamatskolā.

Konkursa noslēgumā katrs dalībnieks dāvanā saņēma grāmatas, zīmuļus un atzinības rakstu, 1.-3.vietu ieguvēji arī naudas balvas un īpašus sveicienus no Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika: 1.vietas ieguvēji saņēma lietussargus ar EPP simboliku, 2.vietas ieguvēji – zibatmiņu, bet 3.vietas ieguvēji – cepurītes.

Uz pirmā un trešā pakāpiena – Rūjienas vidusskolas jaunieši, bet 2.vieta – Burtnieku Ausekļa pamatskolas komandai. Atzinība – Valmieras Valsts ģimnāzijas 1. un 2.komandai, Kauguru pamatskolas un Kocēnu pamatskolas jauniešiem.

Rūjienas vidusskolas 1.komandas (1.vieta) sastāvā startēja Amanda Blāķe, Jēkabs Veseris un Linards Dāvis Irbe. Viņu skolotāja – Māra Guna Dreimane.

Paldies visiem, kas organizēja, atbalstīja, finansēja un piedalījās šajā konkursā!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri