Valmieras Ziņas

Komunistiskā genocīda upuru atcere Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 3 min

Traģēdija, kas salauza dzīves un šķīra ģimenes, bet neatņēma ticību brīvai Latvijai. Mūsu atbildība ir to atcerētos, stāstīt un pieminēt, sargājot cilvēcību, domu un darbu brīvību, valsts neatkarību. 1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Godinot un pieminot komunistiskā genocīda upurus, aicinām būt kopā atceres brīžos.

Atceres brīži 25. martā

Valmierā, pie dzelzceļa stacijas plkst.16.00 norisināsies komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis. Klātesošos uzrunās Valmieras politiski represēto biedrības priekšsēdētāja Ārija Kārkliņa, Valmieras novada pašvaldības, kā arī Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona pārstāvji. Atceres brīdi vadīs Liene un Alberts Rokpeļņi, kuriem muzikālajā sadaļā pievienosies arī viņu dēls Alberts Rokpelnis.

Rūjienā, Ternejas parkā plkst.13.00 aicinām būt kopā ar represētajiem, dzirdēt atminstāstus. Norisi bagātinās muzikāls priekšnesums.

Svecītes un ziedus plkst.11.00 aicinām nolikt pie Piemiņas akmens represētajiem Matīšu centrā. Pēc tam Matīšu Tautas namā norisināsies “Melna kafija un melna maize Latvijas sēru dienā”, tās būs sarunas par pašu svētāko – par maizi un Latviju.

Ēveles senioru biedrība “Kadiķis” plkst.12.00 aicina tikties pie Piemiņas akmens Ēvelē

Komunistiskā genocīda upuru atceres dienai veltīta norise plkst.15.00 būs arī pie Piemiņas akmens Mujānos.

Mazsalacā, piemiņas vietā Sniedzēnu kalnā no plkst.13.00 komunistiskā genocīda upurus atcerēsimies kopā ar Mazsalacas iedzīvotājiem, kuri piedzīvojuši politiskās represijas, kā arī ar skolēniem. Norisi muzikāli kuplinās Agrita Gruzdiņa. Aicināts ikviens interesents.

Strenču dzelzceļa stacijā pie Piemiņas akmens plkst.12.00 atcerēsimies traģiskos notikumus un pieminēsim komunistiskā genocīda upurus. Goda sardzē būs Strenču pamatskolas jaunsargi. Piemiņas brīdi ar muzikālu dzejas priekšnesumu bagātinās Valmieras Drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš.

Pie Piemiņas akmens Naukšēnos plkst.16.00 būs Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīta norise “Mirklis atmiņām”.

Aicinām no plkst.11.00 Jaunburtnieku kapos pie Atceres akmens “Ceļš svešumā” nolikt ziedus un iedegt svecītes.

Piemiņas brīdis plkst.11.00 būs arī pie Baltā krusta Dikļu kapos.

Trikātas kapos plkst.10.00 noliksim ziedus un aizdegsim svecītes pie piemiņas plāksnes izsūtītajiem “Sapni par dzimteni pagalvī liku. 1940…”.

Visas dienas garumā ikviens aicināts pieminēt komunistiskā genocīda upurus, noliekot ziedus un svecītes pie Piemiņas akmens netālu no Veļķu muižas (mūsdienās – Ziemeļvidzemes pamatskola) Vaidavas pagastā.

Izstādes un filmas

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā no 25. marta līdz 2. aprīlim būs skatāma izstāde “..mūžīga piemiņa…”.

Brenguļu pagasta bibliotēkā 25. martā būs skatāma grāmatu un novadpētniecības materiālu izstāde “Latvieši Sibīrijā”. Plkst.16.00 notiks arī radoša tikšanās ar Jēkabu Birznieku un Ievu Johansson.

Matīšu Tautas namā plkst.11.20 tiks demonstrēta režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Piļsāta pi upis”. Uz filmas izrādi lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29697319.

Dikļu Kultūras centrā plkst.11.30 aicinām noskatīties Latgales Reģionālās televīzija veidotu dokumentālo filmu “Atceroties un pieminot”.

Lūdzam ievērot noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri