Valmieras Ziņas

Kokapstrādes uzņēmuma “Byko-Lat” apgrozījums pērn pieaudzis par 4,3%

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Byko-Lat” pagājušajā gadā strādāja ar 82,691 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 4,3% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 55% – līdz 5,487 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Latvijā pagājušajā gadā “Byko-Lat” guva ieņēmumus 4,716 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, pārējās Eiropas Savienības (ES) valstīs kompānija realizēja produkciju 62,713 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,1% vairāk, savukārt ārpus ES kompānija guva ieņēmumus 15,262 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,8% vairāk nekā 2019.gadā.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka pērn pavasarī “Byko-Lat” piedzīvoja īstermiņa grūtības ražošanas noslodzē saistībā ar esošo pasūtījumu atcelšanu vai atlikšanu uz tobrīd nenoteiktu laiku. Būtiski sabremzējās arī jauno pasūtījumu apmērs.

Kompānijas vadība norāda, ka īpaši grūts šis laiks bija logu un durvju ražošanā – ražošanas noslodze no 2020.gada marta beigām līdz maija sākumam samazinājās vairāk nekā uz pusi. Tika ietekmēti arī citi segmenti, tomēr diversificētu tirgu un plašā piedāvāto produktu klāsta dēļ tajos ietekme bija mazāk nozīmīga.

Pēc vadības ziņojumā paustā, pirmās uzlabojumu pazīmes tika novērotas maijā, kad pakāpeniski tika atcelti ierobežojumi. Vienlaikus ceļošanas aizliegumi un darbs mājās radīja lielāku pieprasījumu pēc “DIY” produktiem, būvmateriāliem un mēbelēm. 2020.gada otrajā pusē strauji palielinājās pieprasījums pēc kokmateriāliem, tādējādi nozarē samazinājās kokmateriālu krājumi un būtiski pieauga cenas.

Vienlaikus “Byko-Lat” vadības ziņojumā teikts, ka kompānija spēja izmantot šo apstākļu kombināciju, panākot apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kā arī paaugstināt rentabilitāti.

2019.gadā “Byko-Lat” strādāja ar 79,283 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 14,1% – līdz 3,54 miljoniem eiro.

Kompānija “Byko-Lat” ir viens no vadošajiem kokmateriālu eksportētājiem. Uzņēmums reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 48 151 eiro. “Byko-Lat” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētā kompānija “Bergs Timber”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri