Valmieras Ziņas

Kokapstrādes uzņēmuma “Byko-Lat” apgrozījums pērn pieaudzis par 4,3%

Lasīšanas laiks: 2 min

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Byko-Lat” pagājušajā gadā strādāja ar 82,691 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 4,3% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 55% – līdz 5,487 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Latvijā pagājušajā gadā “Byko-Lat” guva ieņēmumus 4,716 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, pārējās Eiropas Savienības (ES) valstīs kompānija realizēja produkciju 62,713 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,1% vairāk, savukārt ārpus ES kompānija guva ieņēmumus 15,262 miljonu eiro apmērā, kas ir par 0,8% vairāk nekā 2019.gadā.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka pērn pavasarī “Byko-Lat” piedzīvoja īstermiņa grūtības ražošanas noslodzē saistībā ar esošo pasūtījumu atcelšanu vai atlikšanu uz tobrīd nenoteiktu laiku. Būtiski sabremzējās arī jauno pasūtījumu apmērs.

Kompānijas vadība norāda, ka īpaši grūts šis laiks bija logu un durvju ražošanā – ražošanas noslodze no 2020.gada marta beigām līdz maija sākumam samazinājās vairāk nekā uz pusi. Tika ietekmēti arī citi segmenti, tomēr diversificētu tirgu un plašā piedāvāto produktu klāsta dēļ tajos ietekme bija mazāk nozīmīga.

Pēc vadības ziņojumā paustā, pirmās uzlabojumu pazīmes tika novērotas maijā, kad pakāpeniski tika atcelti ierobežojumi. Vienlaikus ceļošanas aizliegumi un darbs mājās radīja lielāku pieprasījumu pēc “DIY” produktiem, būvmateriāliem un mēbelēm. 2020.gada otrajā pusē strauji palielinājās pieprasījums pēc kokmateriāliem, tādējādi nozarē samazinājās kokmateriālu krājumi un būtiski pieauga cenas.

Vienlaikus “Byko-Lat” vadības ziņojumā teikts, ka kompānija spēja izmantot šo apstākļu kombināciju, panākot apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kā arī paaugstināt rentabilitāti.

2019.gadā “Byko-Lat” strādāja ar 79,283 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 14,1% – līdz 3,54 miljoniem eiro.

Kompānija “Byko-Lat” ir viens no vadošajiem kokmateriālu eksportētājiem. Uzņēmums reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 48 151 eiro. “Byko-Lat” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētā kompānija “Bergs Timber”.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.nr. 90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņu amatu Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem   Ierēdņa dienesta vieta Valmiera, Mūrmuižas iela 18 Mēnešalga 835 līdz 1090 eiro. Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 18, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-25 Kontaktpersona: Personāla Daļa Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Operatīvi un kvalitatīvi cirst/griezt šķiedru; Sagatavot kvalitatīvu šķiedru nākamajam ražošanas procesam; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Regulāri pārbaudīt iekārtu darbību un parametrus; Precīzi uzskaitīt un reģistrēt saražoto produkciju; Veikt iekārtu apkopi un remontdarbus (savas kompetences ietvaros); Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Augsta atbildības sajūta; Labas komunikācijas prasmes; Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; Pozitīva attieksme pret darbu; Prasmes remontdarbu veikšanā; Datorprasmes pamatzināšanu līmenī (datu ievadīšana tabulās); Labu atmiņu un spēju labi iegaumēt detalizētu informāciju un maršrutus. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - 06:00-18:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: IZEJVIELU SAGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri