Valmieras Ziņas

Kocēnu novadā veidos radošās keramikas darbnīcas

Kocēnu novada pašvaldības izsludinātajā biznesa ideju konkursā “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!” ar finansējumu 2000 eiro apmērā atbalstīta jaundibināta uzņēmuma SIA “Vaidavas Keramiste” ideja, izveidot radošas keramikas darbnīcas Vaidavas kopienai un viesiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Kā projekta pieteikumā minēts, Vaidava jau vairāk nekā 40 gadu ir atpazīstama ar keramikas vārdu, kurā veiksmīgs ģimenes uzņēmums ražo skaistus un funkcionālus traukus no tīra Latvijas māla. Ne reizi vien šo gadu laikā radusies doma par patstāvīgu radošo darbnīcu izveidošanu. Gandrīz katrai Vaidavas mājsaimniecībai bijusi saikne ar darbošanos keramikas jomā, katrā mājā var atrast dažādu laiku keramikas izstrādājumus, par kuriem liecina sirsnīgi atmiņu stāsti. Vietējiem iedzīvotājiem un Vaidavas viesiem jau ilgus gadus ir vēlme piedalīties keramikas darbnīcās un gūt pieredzi, darbojoties ar mālu. Darbošanās ar mālu ir arī lieliska nodarbe pēc spriedzes pilnas darba dienas – veidojot, rullējot, mīcot veidojas ritms, kas nomierina un līdzsvaro.

Brīdī, kad pasaule un Latvija ieies atpakaļ atkalsatikšanās ritmā, jaundibinātais uzņēmums plāno veidot tematiskās keramikas darbnīcas, kas ļaus apgūt pamatprasmes darbā ar dažādiem keramikas materiāliem, ilgākā darbnīcu ciklā, atsevišķas darbnīcas dažādām keramikas veidošanas tehnikām un ļauties vieskeramiķu piedāvājumam. Piedāvājums dažādām svinībām kā aktivitātes darbnīca, kopā sanākot ģimenēm vai draugu lokam, uzņēmuma kolektīvam, bērniem un jauniešiem, atzīmējot kādu kopīgu notikumu (mācību gada vai projekta noslēgumu, dzimšanas dienu, krustabas, kāzas u.c.). Iespēja realizēt individuālus un šķietami nerealizējamus pasūtījumus. Projekts paredz iespēju vasaras brīvlaikā veidot dienas tematiskās nometnes vai papildināt ar darbnīcas iespējām kādas esošās nometnes apkārtējos novados. Projekta autoriem ir arī vēlme izveidot keramiķu plenēru, kur iespēja satikt vienlaicīgi dažādus keramiķus un, kopā darbojoties, gūt lielisku pieredzi. Ar savu līdzdarbošanos iespējams papildināt novada svētkus un jau esošos tūrisma piedāvājumus.

Jaundibinātā uzņēmuma kodolu veido Marita Mastiņa, kura vairāk nekā 10 gadu garumā veiksmīgi darbojusies viesmīlības jomā SIA “Valmiermuižas pils”, kopā ar domubiedriem izveidojusi iemīļoto “Valmiermuižas vasarnīcu pie Vaidavas ezera” un turpina pilnveidot prasmes, apgūstot dažādas mūžizglītības programmas. Keramikas darbnīcu vadīšanā darbosies arī savas jomas meistares, novadnieces – “Melnzeme ceramics” izveidotāja, keramikas meistare Zane Melnace-Priedniece, kura pasniedz keramikas nodarbības pieaugušajiem un radošo iedvesmu smēlusies plenērā pie Latgales podnieka skolas izveidotāja Ēvalda Vasiļevska. Un Ineta Bureņa, kura Latvijā un savā Kocēnu novadā atgriezusies pēc daudzu gadu prombūtnes Norvēģijā, lai varētu dalīties ar savām zināšanām un pieredzi, radot skaistas lietas no dabas materiāliem un keramikas, kas nestu prieku bērniem un pieaugušajiem, kuri gatavi līdzdarboties.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri