Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība aicina iesniegt idejas neformālo iedzīvotāju iniciatīvas grupu projektu konkursā

Lasīšanas laiks: 2 min

Kocēnu novada pašvaldība ir izsludinājusi pieteikumu iesniegšanu pašvaldības finansējuma saņemšanai neformālo iedzīvotāju iniciatīvu grupu projektu konkursā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Projektu pieteikumus aktivitāšu īstenošanai var iesniegt nevalstiskās organizācijas, biedrības, nodibinājumi, reliģiskās organizācijas, fizisku personu neformālās grupas, kurās apvienojušies vismaz pieci dalībnieki un kuri konkursa ietvaros paredzētās projekta aktivitātes īstenos Kocēnu novada administratīvajā teritorijā.

Projektu konkursa mērķis ir atbalstīt sabiedriski nozīmīgu aktivitāšu, projektu un pasākumu īstenošanu Kocēnu novadā, veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību, veicināt sadarbību starp pašvaldību, neformālām iedzīvotāju iniciatīvu grupām un nevalstiskajām organizācijām, kā arī, piesaistīt ievērojamus vietējos resursus un brīvprātīgo darbu sabiedriski nozīmīgos projektos.

Ceļš no projekta idejas līdz projekta pieteikuma sagatavošanai un finansējuma saņemšanai ir sadalīts trīs etapos, lai projekta idejas vērtēšanā iesaistos arī iedzīvotāji, kā arī projekta idejas iesniedzējiem ir iespēja savai idejai piesaistīt domubiedrus.

Projekta idejas pieteikumu pretendenti aicināti nosūtīt uz e-pasta adresi info@kocenunovads.lv līdz 2021. gada 20. maijam. Izvērtējot saņemto ideju atbilstību projektu konkursa mērķim un nolikuma prasībām, projekta idejas no 2021. gada 27. maija līdz 3. jūnijam tiks nodotas sabiedrības balsojumam. Apkopojot balsojuma rezultātus, projekti, kas saņēmuši lielāko balsu skaitu (vismaz septiņi projekti), tiks virzīti detalizētākai projekta pieteikuma un dokumentācijas sagatavošanai un iesniegšanai. Projekta pieteikuma un dokumentu iesniegšanas termiņš ir līdz 2021. gada 25. jūnijam.

Viens pretendents var iesniegt vienu projekta pieteikumu, iesniegtais projekts var būt iepriekš atbalstīta projekta turpinājums. Projektā pieprasītā finansējuma apmērs nedrīkst būt lielāks par 700 eiro, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis.

Projektu ieviešanas periods: līdz 2021. gada 30. decembrim.

Konkursa nolikums un veidlapas publicētas www.kocenunovads.lv. Ar 2020. gadā īstenotajiem iedzīvotāju iniciatīvas projektiem iespējams iepazīties ŠEIT. Jāatzīmē, ka iedzīvotāju iniciatīvas grupas “Savam novadam” 2020. gadā īstenotais projekts ”Pieņemšana Caurumkrogā pie Jāņa Staņislava Rozes” saņēmis Pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli-Latvija” veicināšanas balvu, kā viens no labākajiem Vidzemes reģionā īstenotajiem iedzīvotāju projektiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri