Valmieras Ziņas

Kocēnos par 6,6% pieaugs siltumenerģijas tarifs

Lasīšanas laiks: 2 min

No šodienas Valmieras novada Kocēnos siltumenerģijas tarifs pieaugs par 6,6% jeb līdz 62,09 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Kopš 2021.gada 1.novembra Kocēnos siltumenerģijas tarifs bija 58,22 eiro par MWh.

Uzņēmuma SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu izmaiņas saistītas ar kokskaidu granulu cenas pieaugumu. Salīdzinot ar iepriekš spēkā esošo tarifu, kurināmā izmaksas, kas iekļautas jaunajā tarifā, uzņēmumam pieaugušas par 20%. Siltumenerģijas ražošanai Kocēnos tiek izmantota šķelda un koksnes granulas.

SPRK informē, ka šī gada sākumā, ņemot vērā ražošanas izmaksu pieaugumu un lielo biomasas pieprasījumu gan Latvijā, gan reģionā, novērojami būtisks šķeldas un granulu cenas pieaugums. Lai gan joprojām cenu svārstības nav salīdzināmas ar dabasgāzes tirgū novēroto, cenu pieaugums ir lielāks nekā iepriekšējos gados.

Noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu “Kocēnu komunālā saimniecība” regulatoram iesniedza 25.martā, kā arī pēc tam sniedza papildu informāciju tarifu projekta izvērtēšanas laikā pēc SPRK pieprasījumiem. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka piedāvātie tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, 2020.gadā “Kocēnu komunālā saimniecība” strādāja ar 649 052 eiro apgrozījumu, kas bija par 6,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi samazinājās par 16% un bija 188 648 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Finanšu dati par 2021.gadu vēl nav publiskoti.

“Kocēnu komunālā saimniecībā” reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5 103 551 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Valmieras novada pašvaldība.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri