Valmieras Ziņas

Ķīmiskās rūpniecības nozarē lielāko uzņēmumu desmitniekā “Valmieras stikla šķiedra” un “Culimeta Baltics”

Ķīmiskās rūpniecības nozarē lielākais uzņēmums pēc apgrozījuma pērn, tāpat kā gadu iepriekš, Latvijā bija “Uralkali Trading”, kura apgrozījums bija 2,055 miljardi eiro un kas Latvijā neveic rūpniecisko ražošanu, liecina SIA “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2018”.

Kompānijas apgrozījums pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, palielinājās par 14,5%.

Savukārt otro vietu 2017.gadā, tāpat kā gadu iepriekš, ieņem “Valmieras stikla šķiedra”, kuras apgrozījums bija 104,039 miljoni eiro, kas ir par 2,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet trešajā vietā, pakāpjoties no ceturtās vietas gadu iepriekš, ierindojies uzņēmums “Evopipes”, kura apgrozījums pērn bija 25,816 miljoni eiro, kas ir par 39,3% lielāks nekā gadu iepriekš.

Ceturtajā vietā, noslīdot no trešās vietas gadu iepriekš, atrodas uzņēmums “Polystylex”, kas 2017.gadā strādāja ar 24,295 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Piektajā vietā, pakāpjoties no sestās vietas gadu iepriekš, bija “GroGlass”, kura apgrozījums bija 17,263 miljoni eiro, kas ir par 13,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Sestajā vietā nozares “Top 10” ar 15,333 miljonu eiro apgrozījumu pagājušajā gadā, pakāpjoties no septītās vietas gadu iepriekš, bija “Olaines ķīmiskā rūpnīca “Biolars””, kuras apgrozījums palielinājās par 2,4%, bet septītajā vietā, pakāpjoties no astotās vietas gadu iepriekš, bija uzņēmums “Baltic Candles”, kas pagājušajā gadā strādāja ar 14,932 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 3,7% mazāks nekā 2016.gadā.

Astotajā vietā, pakāpjoties no desmitās vietas gadu iepriekš, ierindota “Culimeta Baltics” ar 13,876 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,9% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt devītajā vietā šajā topā, tāpat kā gadu iepriekš, ierindots uzņēmums “Sunningdale Tech (Latvia)”, kas 2017.gadā strādāja ar 13,176 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ķīmiskās rūpniecības nozares “Top 10” noslēdz uzņēmums “Enamine”, kura apgrozījums 2017.gadā bija 13,005 miljoni eiro, kas ir par 22,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri