Valmieras Ziņas

Ķibermaņa četrinieku ekipāža izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu svētdien, 6.janvārī, Vācijas trasē Altenbergā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa trešā posma sacensībās.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža ar pilotu Ralfu Bērziņu un stūmējiem Dāvi Spriņģi, Māri Priekuli un Intaru Dambi izcīnīja 11.vietu.

Uzvaru šajā posmā svinēja olimpiskais čempions Frančesko Frīdrihs no Vācijas, kurš bija ātrākais abos braucienos.

Ķibermanis viņam divu braucienu summā zaudēja 0,31 sekundi, kamēr trešais bija vācieša Niko Valtera četrinieks, kas bija vēl 0,20 sekundes lēnāks.

Tikmēr Bērziņš Frīdirham zaudēja 1,65 sekundes, kas viņiem deva 11.vietu 20 ekipāžu konkurencē.

Ķibermanis abos braucienos bija otrais aiz Frīdriha, kamēr Bērziņam bija divas 11.vietas.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 660 punktiem ir Frīdrihs, bet tālāk seko Valtera un vēl viena vācieša Johannesa Lohnera ekipāžas, kas iekrājušas attiecīgi 625 un 602 punktus.

Uzreiz aiz pirmā trijnieka ar 594 punktiem ir Ķibermanis, bet 11.vietu ar 392 punktiem ieņem Bērziņš.

Šīs šosezon bija trešās četrinieku sacensības. Divas tika aizvadītas decembra vidū citā Vācijas trasē Altenbergā, kurās Ķibermanis guva divas ceturtās vietas, kamēr Bērziņš bija 11. un 13.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien turpat Altenbergā tika aizvadītas divnieku sacensības, kurš uzvarēja Frīdrihs, gūstot trešo uzvaru trīs posmos. Viņš aiz sevis atstāja kanādieti Džastinu Kripsu un Ķibermani, kamēer Bērziņš bija desmitais.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Bērziņš Pasaules kausa apritē vēl nebija startējis, tāpēc Siguldā viņš piedzīvoja debiju, bet Vinterbergā šajā līmenī pirmo reizi brauca ar četrinieku.

Tikmēr Latvijas izlases līderis Melbārdis sakopj savu veselību un šo sezonu pat varētu izlaist pilnībā.

Sezonas turpinājumā notiks vēl viens posms Vācijā, bobslejistus un skeletonistus uzņemot Kēnigszē trasei, janvāra vidū sportisti spēkosies Īglsas trasē Austrijā, mēneša beigās būs sacensības Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies pasaules čempionāts.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai!   Strenču pirmsskolas izglītības iestāde “Minkāns” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku (no 01.07.2026. – 31.07.2026.) pirmsskolas izglītības skolotāju 40 stundu slodzi nedēļā (1 likme), darbs jaukta vecuma grupā. Darba vietas adrese: Skolas laukums 2, Seda, Valmieras novads. Ja Tu vēlies: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • pārzināt mācību un audzināšanas darba saturu un mācību priekšmeta metodiku; un Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumskarībām; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes strādāt komandā, elastība; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”, 1566,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: minkans@valmiera.edu.lv ar norādi „pirmsskolas izglītības skolotājs” līdz 2026.gada 29.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 26616822. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas laukums 2, Seda, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-29 Kontaktpersona: minkans@valmiera.edu.lv 26616822

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) no 2026./2027.mācību gada aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • vadīt mācību stundas, ievērojot jaunākās tendences izglītības nozarē; • veikt individuālu un diferencētu darbu ar skolēniem, radot motivāciju mācīties; • attīstīt skolēnos savstarpējās sadarbības prasmes; • veidot uz sadarbību vērstu komunikāciju ar skolēniem, vecākiem un citu priekšmetu pedagogiem; • plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: ● izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” vai vēlme iegūt papildus kvalifikāciju; ● atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; ● izpratne par skolēnu vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģiju; ● kompetences: prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām ikdienā; vēlme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, patlaban 1510 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par vienu pedagoģisko likmi (36 stundas); • darba slodzi latviešu valodas un literatūras skolotājam 4, 5. un 7.klasēs (21 kontaktstunda); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • mājīgu darba vidi, pretimnākošu kolektīvu un patīkamas emocijas skolas dzīvē. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli lūdzam iesniegt e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – latviešu valodas un literatūras skolotājs” līdz 2026.gada 31.jūlijam. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-31 Kontaktpersona: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv 64263605

Mūsu partneri