Valmieras Ziņas

Kārlis un Alise – biežāk dotie vārdi Valmierā

2017.gadā populārākie jaundzimušo zēnu vārdi Valmierā bijuši Kārlis un Jēkabs. Savukārt starp populārākajiem meiteņu vārdiem 2017.gadā bija Alise un Elza, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Visbiežāk dotais zēnu vārds 2017.gadā bijis Kārlis – 11 zēniem. Sešiem zēniem izvēlēts vārds Jēkabs. Četriem zēniem dots vārds Ričards, Eduards, Olivers un Emīls, bet vārds Roberts – diviem zēniem – Valmierā jau 23 gadus ir viens no visbiežāk zēniem dotajiem vārdiem. Interesanti, ka 2016.gadā vispopulārākais zēnu vārds bija Gustavs, savukārt 2017.gadā vecāki to izvēlējušies salīdzinoši reti.

2017.gadā palielinājusies tendence bērniem dot divus vārdus – tie doti 16 zēniem. Daži interesanti divu vārdu salikumi ir Hizirs Ralfs, Rojs Gabriels, Gabriels Dominiks, Dominiks Kristaps. Neparasti zēnu vārdi pagājušajā gadā bijuši Braens, Imanuels, Ārons, Meisons, Marsels, Erlends un Gerds. Pērn likti arī tautībai atbilstoši vārdi, piemēram, Ņikita un Artjoms (krievu), Hizirs (turku), tomēr novērots, ka tautība nav noteicošais bērna vārda izvēlē. 2017.gadā biežāk nekā pāris iepriekšējos gados zēniem doti latviski vārdi: Jānis, Rūdis, Miķelis, Jurģis, Mārcis, Andris, Valdis, Krišs un Edžus.

Populārākais meiteņu vārds 2017.gadā bijis Alise – astoņām meitenēm. Bieži doti vārdi Elza – sešām meitenēm, Paula un Emīlija – piecām meitenēm, Sofija, Marta un Anna – četrām meitenēm. Jāpiemin, ka Marta ir populārs vārds Valmierā jau 23 gadus. Interesanti, ka 2016.gadā populārākais meiteņu vārds bija Emīlija, tas tika dots uz pusi vairāk meitenēm nekā 2017.gadā. 

15 meitenēm doti divi vārdi – Marija Terēze, Marija Gabriela, Elza Gabriela, Evelīna Gabriela, Enija Gabriela, Līna Karlīna, Elīza Elizabete. Neparasti vārdi pagājušajā gadā bijuši Korija, Mia, Railija, Minnia. Arī meiteņu vidū doti latviskāki un viegli izrunājami vārdi nekā dažos iepriekšējos gados: Dārta, Līga, Māra, Rūta, Ilze, Ance, Maija un Trīne.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri